Madagaskar 3 (2012)

To bylo tak dětinský a naivní. Ale kdo říká, že to nutně musí zkazit dojem z filmu? Je hlupák ten, kdo na tento film zajde a čeká od toho něco jiného. Jako jeden pak redaktor, který Madagascar ohodnotil na 20%. Příběh byl klišé bez hlubšího nápadu a celé to bylo protkané nadsázkou a nesmyslností, kterou člověk musí přijmout, a pak si může pohádku užít :)

Sněhurka a lovec (2012)

Jako zajímavá a pozoruhodná adaptace klasické pohádky se mi to všechno líbilo. Před tím, než jsem Sněhurku shlédla, tak jsem četla jednu nehezkou recenzi, od velmi neobjektivního kritika, který neustále psal o tom, jaké je to celé klišé a kýč. Nakonec tomu dal 40%, což mě jen přesvědčilo o jeho neobjektivitě. Já jsem si naopak hned říkala, že jde o pohádku a navíc fantasy žánr, tam je od klišé a kýče vždy trochu. Takže tohle mě tolik nepřekvapilo. Jen mě trochu unavovala délka, přišlo mi, že se to celé trochu táhlo, za to jednoznačně bod dolu. Občas jsem se cítila trapně nad tím, jaké repliky zazněly a jak všichni "siláci" musí nejdřív mohutné zařvat, aby ukázali svoji sílu a smradlavý dech. To už bylo toho kýče trochu moc i na mě.. ale celkově musím říct, že jsem takhle pojatou pohádku ještě neviděla a já vždycky ocením inovativního ducha. Konečný verdikt je, že váhám nad 3 a 4 hvězdami. PS: Charlize T. - byla jsi rozhodně tou nejsličnější ze všech hereček na place! Byla radost se na tebe dívat.. :)

Tintinova dobrodružství (2011)

Krásná, a k mému překvapení velmi vyspělá, pohádka, znamenité a nápadité byly zejména přechody mezi scénami. Ale na mě to nějak nepůsobilo. Možná to bylo právě tou vyspělostí celého příběhu, kdežto já jsem na ty infantilní dětské animáky. Ke konci jsem se i pobavila, avšak ani teď si nejsem jistá, jestli si budu chtít ještě Tintina znovu pustit.

Ally McBealová (1997) (seriál)

Půlka hvězdy dolů za tu neskutečně otravnou a nehezkou hudbu, kterou je protkán každý díl a druhou půlku hvězdy dolů za to, že odešel Robert Downey! On a jeho seriálová postava bylo to nejlepší v celé Ally!

Mulholland Drive (2001)

Takže Hulmiholand Dr. Tak to je dost podivný a zamotaný film s občasnou nechutností. Začnu od začátku. Nemyslím si, že by to nutně muselo mít 2hodiny 20, některé scény jsem doslova přetáčela (jako hrůzný zpěv v tom divadle či kde). Pak jsem už od počátku věděla, kdo je Diane, neboť bych musela být hluchá, abych ten hlas neidentifikovala. Pak jsem si celou dobu říkala, že Naomi je asi blázen, když u sebe nechá cizí ženskou a ještě je pro každou špatnost. Pak se ten příběh tak divně motal a točil, že nebýt těch erotických scén už bych ho dávno vypla. Jako žena musím uznat, že obě dámy mají skutečně krásná ňadra. Poklona! Tak a dál. Konečné minuty jduo rak rychle, že člověk neví čí je. Lynch se snaží dát všechny rádoby samostatné příběhy dohromady, aby dokonale zapadly do sebe, ale mě to příšlo příliš zbrklé a naaranžované, aby to skutečně dávalo smysl. Dle mého názoru nevysvětlil ani zlomek z toho, co nakousl. Pořád nad tím přemýšlím a hledám závěry každičké mojí poznámky a otázky. A to je právě ten kámen úrazu. Já jednoduše nevím, zda je to dobře anebo mě to otravuje. Netuším, jaké hodnocení zvolit. Jednoduše nevím! :) Průměr to není, je to buď přehnaný a trochu otravný film, anebo je to zápletka jako řemen, která mi bloumá myslí a nesmazatelně se tam vrývá? Snažím se to rozluštit už třetí den! :)

Jana Eyrová (2011)

Knižní předloha je rozhodně poutavější. Čiší z toho hloubavost, zoufalost, touha a další podobné přívlastky. Tato nová filmová verze mě za srdce nechytila. Neupoutala mě hlavní hrdinka, ani prostředí, které si tvůrci zvolili. V knize máte vlastní představy a fantazii, navíc i myšlenky Jany, ke které se tím pádem můžete dostat blíž.. Tohle od Caryho Fukunaga se mi nelíbilo. Možná je to skutečně hodno roku 1847, protože konečně když přišly na scénu emoce, tak to byl konec filmu. Pro mě to bylo málo...

Dál než se zdálo (2010)

Tak nevím, jestli je ze mě takový skeptik nebo realista, anebo jenom postrádám svůj smysl pro romantiku, ale mě to neohromilo, ani nepobavilo, ani nerozesmutnělo. Taky mě hrozně štve, že ženy musí stárnou! Drew tady vypadala trochu mdle a unaveně.. Nechtěla jsem se toho moc účastnit a přihlížet tomu. Je to ne fér, že muži jsou s přibývajícími roky přitažlivější, ale ženy prostě jen stárnou. F*ck!

Vyměřený čas (2011)

Hlavní myšlenka, která protkává tento film, mě skutečně ohromila. Je vynikající. Tak jednoduchá a promyšlená. Ale trochu mě mrzí, že ani tohle se neobešlo bez zbytečných (nebo aspoň ne tak nápadných!) klišé a zcela neskutečných proměn postav. Ale stejně je to velmi povedené sci-fi, u kterého se s nadsázkou dá říct, že se až neskutečně blíží realitě. Přesně.. co to je pár, nejlépe miliónů, životů pro dlouhý a mocný život papalášů, ne?

Probudím se včera (2012)

Pominu-li ten nesmyslný kauzální nexus při cestování časem, dostanu k velice podařené komedii na české poměry. Sice mě občas otravovala ta Mádlova herecká "neukázněnost" a jeho ksichty, ale na druhou stranu mě i pobavil. Navíc jsem to viděla v kině s tou nejlepší možnou dámskou společností a tím je úspěch dokonán :) !

Strom života (2011)

Tohle není film, je to skutečná poezie. Je to Vrchlický mezi básněmi, impresionismus mezi uměním. Je to krásný druh nového pojetí artu v mých očích. Ne jen film jako umění, ale samostatná etapa vývoje něčeho krásného, co je světu sdělováno prostřednictvím filmu. Když si to budete pouštět, musíte do toho jít už s tím, že to není film, na jaký je každý tady zvyklý, ale že je to vážně kus poezie spojené s filosofií života. Osobně nemám moc v oblibě podobenství a život se vztahují na desatero a podobně, ale zde na mě působila taková harmonie života na zemi a vesmíru. Velmi mě překvapilo, že i životní příběh, který zde byl, nebyl nějak odbytý na úkor krásných obrazců a hudby. Navíc, když přišla na scénu Smetanova Vltava, téměř se mi zastavil dech. Jsem ráda, že jsou zde i tací, kteří dokáží vyjádřit životní myšlenky, obavy a porozumění tímto způsobem.