I Love You Phillip Morris (2009)

Tak jestli tohle všechno ve svém životě Steven Russel skutečně zažil, tak klobouk dolu.. Konečně film, kde homosexuály nikdo nepovažuje za tupé lidi bez inteligence. Navíc hlavní role v podání Ewana a Jima C. bylo to, co mě k tomuto filmu přilákalo. Abych pravdu řekla, byla jsem z nich unesená! Na jedné straně je Jim C. alias Steven, který je jako vždy "svůj" a na té druhé stojí něžný Ewan v roli Philipa. Kdybych z nich měla vybrat jednoho, který byl lepší nebo si zabíral větší kus pozornosti na obrazovce, bylo by to nerozhodně. Jim je jako vždy trochu pošuk, myslím, že svou roli v Masce ještě pořád neopustil, a když byl na scéně on, nikdo jiný neměl šanci. Ale zase Ewan byl tak dokonalý gay, byl teplejší než golfský proud (a tím připomněl jednoho mého kamaráda, který je skutečně gay) a byl prostě dokonalý. V tohle ringu jsou pouze 2 vítězové a žádní poražení. A poslední poznámka letí k režii... Jestli je tohle, pánové, skutečně vaše filmová prvotina, tak jsem zvědavá, co předvedete příště! Takže.. lovu zdar!

Ospalá díra (1999)

To je pro mě dokonale zfilmovaný už tak dokonalý příběh! Jedním dechem jsem hltala to spojení Burtona a Deppa. Přes tu kameru je vidět, jak jim to spolu svědčí a že všechny myšlenky a přání dokáže Johny Timovi vyplnit, navíc k tomu přidá ten jeho jedinečný humor. Neumím si představit nikoho lepšího. Wow, wow wow!!! Tohle je pro mě ta klasická, šťavnatá Burtonovka!

Velká ryba (2003)

Je to film o jednom krásném životě jednoho krásného člověka v podání stejně božského Ewana. Je to příběh o neporozumění dvou generací, které se na smrtelné posteli otce pochopili a uvědomili si blízkost toho druhého.. Ač celý život, jeho pouť i smutný skon ztvárnil Tim nádherně a velkolepě, tak já se na smrt dívat nechci!! Je to příliš smutné a příliš nevyhnutné, než abych o tom ještě musela sledovat nádherné filmy.. // Víte před nějakou dobou jsem to viděla a udělila tomu 4 hvězdy a pořád jsem na to musela myslet.. na ten krásný příběh, jeho atmosféru a moje neskutečné silné pocity při jeho sledování. Ať už byly chvílemi pozitivní, neutrální nebo negativní něco to ve mě vyvolalo, tak jsem se musela vrátit a dát mu to, co si právem zaslouží. Jen to ve mě muselo dozrát jako víno! :))

Šestý smysl (1999)

Tohle je ukázka poctivého filmového řemesla. Všechno šlape jak má, ať už od scénáře, režie tak i po toho malého kluka Osmenta, kterého jsem si všichni zamilovali. Když jsem se na to dívala poprvé, tak jsem vůbec nevěřila vlastním očím, když přišel ten grandiózní konec. Naprosto předčil veškerá má očekávání!

Zelená míle (1999)

Znáte ty laciné romantické dojáky, kdy po dlouhém odloučení ona skočí do náruče jemu a u toho hraje sladká hudba? Tak tohle je přesný opak! Je to krásný a dojemný příběh dobrého lidského srdce, který má člověk s né příliš velkým IQ. Jenže to je právě to, co na něm všichni milují! Tak laskavé srdce a tak nespravedlivý osud. Pokaždé na mě zelená míle působí stejně dojemně a dává mi naději, že dobro existuje.

Forrest Gump (1994)

Tak co říct k Forrestovi? Snad jen tolik, že je jako učivo základní školy. Prostě by si tím měl projít každý, kdo chce o filmech něco vědět.

Jezdci Apokalypsy (2009)

Měla jsem pro to velká očekávání, která se nenaplnila. Jezdci apokalypsy nejsou tím, čím by být chtěli a sic kvalitním trhákem. Příběh je nudný a nepoutavý s občasným náznakem násilí a lidské odpornosti.. to má jako stačit??

Sedm životů (2008)

Tohle není ten tip filmu, kterému chcete dát plný počet za to, že vás obohatil a obšťastnil. Tady je bodovací škála 5 + 1 nedostačující. 7 životů je přesně ten vyděračský tip filmu, který Vám svou dojemností a smyslem pomíjivosti života, káže ho významně ohodnotit. Přeci jen se zde Will zpovídá ze svého života a dělá poslední dobré skutky, jenž jsou tak morální a dojemné, že společenská etiketa Vám nedovolí nižší hodnocení.

Dallas (1978) (seriál)

Nezapomenutelný 50ti dílový sen Victorie Principal o smrti, fanoušky milovaného, Patricka Duffyho. Od té doby svět pohlíží na "nekonečné" seriály jinak. Amen.

Amélie z Montmartru (2001)

Když se člověk dívá na Amélii, tak vnímá tu lásku a věří, že je jí na světě ještě dost a všechny války a mezinárodní konflikty nakonec nějak překonáme, bude-li tu stále někdo jí podobný. Její postava a zejména představitelka Audrey je klenotem francouzského filmu. Ve směsi té romantiky, lidského bytí a sounáležitosti, mě přitahovala i kamera laděná do odstínu green and red. Strašně ráda bych vzdala díky jedinečnému hudebníkovi Tiersenovi, který ukázal světu tu jedinečnou a skvostnou klavírní symfonii. Je to nádhera.. Člověk Amélii nemůže nemilovat!