Lov lososů v Jemenu (2011)

Tak klidný a rozvážný snímek bez zbytečných emocí, nářku a křiku jsem si dlouho přála. Takovému přístupu k životu, ve kterém by si měl člověk žít přesně podle svých vlastních představ, fandím. Takže se mě to dotklo na mém nejcitlivějším místě. Sama nechci žít podle společensky uznávané šablony, která se mi nabízí ze všech stran. Nebudu se ani vyjadřovat ke skvostnému Ewanovi. Je to profík, dokáže se vcítit do jakékoliv postavy, takže to byl právě on, který ve mě vyvolával ten krásný pocit klidu. Oh, děkuji Lasse za to, že točíš krásné filmy blízké mému srdci.

Dokonalý smysl (2011)

Mě to nepřišlo tak podivné a nesmyslné, jak tady často čtu. Představovalo to pro mě velmi filosofickou otázku "CO BY, KDYBY...". Ve mě to vyvolávalo spoustu otázek o životě, zanechalo to ve smě spoustu emocí. Těch lepších i horších. Některá slova, myšlenky, fráze jako by mě vystihovaly. Pro mě to je tragický příběh lásky podaný trochu jinak a jelikož já jsem veliký milovník sci-fi žánru, tohle bylo jako ušité pro mě. Jediné, co mě trochu mrzelo, byl ten konec. Takový konec - nekonec. I když poselství to mělo jasné, přesto já jsem cítila, že chci víc.

Pozemšťan (2007)

Z počátku mě to velmi zaujalo. Polemizování o životě a neumírání. Čekala jsem na postupnou gradaci příběhu a napětí. Možná jsem doufala i v nějaké důkazy. Ale postupně to upadalo a stávalo se to spíš přítěží. No a jak do toho zatáhly ty náboženské bláboly, bylo po zážitku.

Jako malé děti (2006)

Nepouštějte si takový pragmatický film, pokud máte zlomené srdce! Nepomůže to a jenom si tím zkazíte dojem z filmu.

Pravidla moštárny (1999)

Tak to je přesně ten příběh o lásce, který stojí za to vidět. Má poetické a romantické začátky, pak převládne chtíč a důstojně se to zakončí. Dlouho jsem se toho filmu obávala a víte proč? Kvůli velmi špatnému marketingu. Ten plakát, který je zde vystavený je jako vystřižený ze špatné červené knihovny, na což jsem chuť neměla a dostalo se mi velmi milého překvapení, když film ukázal, že je něm mnohem víc. Bohužel jsem se nemohla zbavit pocitu, že Tobey musí každou chvíli odhodit oblečení a nasoukat se do Spidermanovského elasťáku :D. Už pro mě asi navždy bude Pavoučím Mužem.

Před soumrakem (2004)

Abych byla upřímná, tak mi neseděla zejména hlavní ženská postava, což je polovina úspěchu v tomto případě. Obecně nemám ráda přemoudřelé filmové postavy, které mají odpověď na všechno a ještě k tomu jsou životem protřelé a nic je nezaskočí. Mě byly ty jejich dialogy vyloženě nepříjemné a drásaly mi mou jemnou duši. Možná je to tím, že jsem neviděla jejich původní vyprávění v prvním díle, a tak jsem k jejich lásce neměla takové "pochopení"...

Nezvaný host (2007)

To bylo tak čisté. Nezkažené ničím dnešním, kdy se filmy musí točit přeplácané a s tím nejsladším happy-endem nejlépe! Tohle je jen prostý a krásný příběh lidské lásky. Přesně to jsem dlouho hledala. Krásné filmové řemeslo.

Dobrý ročník (2006)

Můj názor na tento film se shoduje s většinou komentářů, které mají podobné hodnocení, jaké jsem udělila i já. Nic převratného se zde neděje, ať se jedná o scénář či samotné zpracování. Navíc mě trochu štvalo, jak měla být Marion nedostupná dívka, zklamaná láskou.... a Russellovi k mému nemilému překvapení nedalo vůbec žádnou práci ji dostat do postele. To mě zklamalo. Navíc ta představa, že malá 12ti-letá holka bude taková provokatérka a dá klukovi pusu sama od sebe jen tak, a pak mu něco sladkého pošeptá do ucha, je skutečně velmi zavádějící.

Dospívání po americku (1993)

Naprosto famózní! Celou dobu jsem cítila tu bezmoc, kterou si musel Toby v podání Leonarda DiCapria projít. Měla jsem sto chutí tomu násilníkovi, který si říká "otec", jednu vrazit! Skvělý přesun emocí. PS: nikdy bych si nepomyslela, že tohle malé šikovné dítko bude jedno dne milovat celý svět.. včetně mě!!

Romeo a Julie (1996)

Můj první problém v celé té režisérově představě byla představitelka Julie. Ta holka se mi prostě nelíbí a její rádoby zamilované pohledy na Romea mě nechávají naprosto chladnou. Což je pro takovýto film dosti zásadní. Dále má na mě režisér Buz Luhrmann "přeplácanou" fantazii, kde se pokusil snoubit parafráze z krásné literatury a moderního života a trochu sci-fi světa. Nepůsobilo to na mě dobře, přemáhala jsem se, abych to vůbec dokoukala dokonce.