Zabijte Boha (2017)

Zabijte Boha nie je úplne typický horor. Jedná sa skorej o komédiu s hororovou atmosférou. Celý film je založený na dialógoch a na absurdných osudoch hlavných postáv. Ale práve vďaka tomu sa jedná o výborný film, ktorý ponúka veľa humorných scén, konverzácií a finálnu pointu, ktorá tomu všetkému dáva výbornú bodku na záver.

Neviditelné zlo (2024)

Imaginary sa až veľmi podobal na kanadský horor Z a zjavne sa aj snažil inšpirovať slávnym Insidious. To sa žiaľ tvorcom nepodarilo a jednalo sa o ďalší tuctový horor s kopou klišé. Atmosféra bola prvú polovicu celkom dobrá, ale iskra sa potom rýchlo vytratila. Dve či tri slušné ľakačky film nezachránia.

Ještěr (2023)

Krimi ktorá má všetko – napätie, príbeh, originalitu, zvraty. Benicio Del Toro rolu policajného detektíva zahral úžasne. Prostredie ako keby bolo zasadené do 80tych rokov, čo výborne podtrhuje celú atmosféru a iba márne hľadám niečo, čo by som tomuto filmu mohol vytknúť. Za posledných 10 rokov, respektíve od filmu Prisoners od Denisa Villeneuvea sa podľa mňa jedná o najlepšiu kriminálku a zatiaľ o najlepší film čo som na Netflix videl. Prvotina Granta Singera sa vydarila na 100%.

Madam Web (2024)

Tak toto bol od Marvelu/Sony totálny prešľap. Posledné roky komixom dochádza dych. Štyri ženské protagonistky, žena na poste réžie, scenára a strihu. No čo sa od tohto dalo očakávať. Neviem či sa S.J. Clarkson snažila propagovať feminizmus, alebo chcela Hollywoodu ukázať, že sa film dá natočiť aj s minimálnym zapojením mužov, ale podľa mňa sa jednalo o najhoršiu komixovku vôbec, ktorej  slabá a nevýrazná Dakota Johnson vráža klinec do rakvy. Zlé, zlé a ešte raz zlé.

Obchodníci s bolestí (2023)

Obchodníci s bolesťou mali veľmi pomalý rozbeh, ktorý bol až veľmi podobný dokumentu Vynálezkyně: Z kapky krve. Ale po pol hodinke sa film rozbehol a začal pripomínať veľakrát v komentároch zmieneného Vlka z Wall Street. Hlavná dvojka Emily Blunt a Chris Evans si viedli dobre, Andy Garcia zahral svoju úlohu skvelo, scenár bol napísaný kvalitne a nakoniec sa jednalo o veľmi zaujímavú drámu natočenú podľa skutočnej udalosti. David Yates sa po Potterovskej ságe vybral inou cestou a v tomto prípade mu to parádne vyšlo.

DarkGame (2024)

Nejedná sa originálny horor, ani o film z ktorého by divák mal sadnúť na zadok, ale na zabitie nudného poobedia úplne stačilo. Vraždy a duely boli bez nápadu a správanie „hráčov“ bez logiky. Stačilo trochu viac prešpekulovať princíp Ruskej Rulety a mohlo to dopadnúť lepšie. Ale na druhú stranu, aj o veľa horšie.

Barbie (2023) odpad!

Toto bol fakt zlý vtip. Trápnosť nad trápnosť, cez dej, hercov až po neskutočne hlúpu myšlienku. Som si istý, že z rúk muža by niečo takéto nikdy v živote vzísť nemohlo. Nepamätám, že by som na nejakom filme nenašiel ani jedno pozitívum. Ale akokoľvek sa zamýšľam na tým, čo som práve videl, nenachádzam nič, čo by sa dalo pochváliť. Tržby takmer 1,5 miliardy sú výsmechom súčasnej kinematografie.

You'll Never Find Me (2023)

Film je prakticky celý o dvoch hercoch, o kvalitnej temnej atmosfére a o dialógoch, ktoré držia diváka v napätí. Prvá hodina bola dosť dobrá, fakt som nevedel kto je kým a aká je minulosť postáv. Potom sa však dej vybral prapodivnou a zmätenou cestou a z dobrého thrilleru sa stal nepodarený horor s veľmi slabým koncom. Fakt veľká škoda, lebo podobné filmy obľubujem a z témy sa dalo vyťažiť viac.

Naprostý zabiják (2023)

Naprostý zabiják je celý založený na filmoch Návrat do budúcnosti a Vreskot. To mi však vôbec nevadilo, skorej tomu dodáva nádych nostalgie. Jediné mínus je, že by som od slashera čakal trochu viac krvi. Ale keďže film beriem skorej ako komédiu, ktorá obsahuje kopec skvelých narážok na klasické filmové hity 80tych a 90tych rokov, k tomu výborná a sympatická Kiernan Shipka, takže ma tento film celkom pobavil.

13 (2010)

Zaujímavý námet, aj keď nie úplne originálny. Prvá polhodinka bola slabšia, ale potom sa rozbehol dosť dobrý a výborne obsadený thriller. Celé dobu mi však štýlom, akým bol natočený, pripomínal anglickú kriminálku z 80tych rokov. Na 21. storočie by to chcelo o čosi viac. Ale aj tak spokojnosť bola.