Star Trek: Do temnoty (2013)

První Star Trek od J.J. Abramse je lepší, bohužel. V tomto díle je více dialogů a méně akce. Také je to lépe předvídatelné, takže když umírá Kirk, netruchlíte, ale přejete si, aby zdlouhavá nudná scéna už skončila a šlo se zase bojovat. Hlavu a patu to má, efekty jsou perfektní (na plátně ještě lepší), vtip od Kostry a Scottyho nechybí. Konec poměrně odfláknutý (nepochopil jsem žvásty Spoka seniora, ale po přečtení kritiky od Bluntmana jsem zjistil, že jsem naivní :-)). Škoda, že jsem viděl trailer => nedívejte se na něj, pokud jste to ještě neudělali!! Za mě 5/5 (85%). „Skvělý film, ale => není nad pořádný animáky => můj osobní seznam“.

Turbo-Charged Prelude (2003)

Pokud si přečtete Obsah tady nahoře, tak se na to nemusíte dívat.

Království lesních strážců (2013)

Boží zážitek za nekřesťanský peníz. Sice jsem byl se svou přítelkyní v sále nejstarší divák (pokud nepočítám doprovod předškoláčků v podobě žeroucích, mlaskajících rodičů), ale film jsem si naprosto užil. Musím přiznat, že nebýt dvou slizounů, kteří parádně rozbili každou vážnou chvilku, asi by se jednalo o slabší vykrádačku Arthura a Minimojů. Ale bohudík za slizouny a pěknou animaci. Dojem z filmu mi kazily snad jen děti kopající do mé sedačky a řvaní, že je to moc nebaví, ale nebylo se čemu divit. Asi rodiče čekali něco míň bojového a více čičmánkovského pro špunty a místo toho se jednalo o parádní bitvu od začátku do konce. Zadruhé pojmenování slimáka Hňup se mi zdálo už přitažené za vlasy překladatele, nicméně se tam ozvalo snad jen 2x, maximálně 3x. Takže za mě 5/5 (95%). ,,Zde je můj zcela animákový osobní seznam".

S ledovým klidem (2012)

Já to asi nepochopil. Proč hraje Willis a Weaverová v takovémto braku natáčeném snad kameramanem s roztroušenou sklerózou a kamerou bez stabilizace obrazu? Jestli někdo znáte uspokojivé vysvětlení, prosím napište mi to Poštou. Ještě by mě zajímalo, jestli se Willis náhodou po pár minutách hraní nenechal zastřelit dobrovolně. Za mě tedy 1/5 (10%). „No prostě => není nad pořádný animáky => můj osobní seznam“.

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012)

Francouzsky mluvící film mě irituje, ale snad poprvé bych za francouzštinu byl radši než za tuhle zhovadilost z českých luhů a hájů. Děsnej dabing, děsná nuda, děsný Asterix, děsně dlouhé, strašně pitomé vtipy, strašně parodické, příšerná snaha navrátit dobré gagy z minulých epizod se nepovedla. Hnus, lepší nevidět.

Cedulky (2008)

Vadil mi jeho výraz, když šel po ulici s otevřenou pusou. Ten jsem mu prostě nevěřil. Jinak pěkný nápad. Škoda, že mě napadlo dřív než jeho, že se má podívat výš. To animovaná verze Papíry už to má zmáklejší, i když je to jen vykrádačka.

Bourneův odkaz (2012)

Myslím, že špatné hodnocení má tento film hlavně proto, že jste od něho všichni čekali pecku jako byla původní trilogie. Mě bylo ještě před zhlédnutím řečeno, že to stojí za prd, a proto jsem byl pak mile překvapen. Myslím si, že do vývoje supervojáků a agentů z původního Bourna děj dobře zakomponovali. Byla akce, bylo napětí, mě se to líbilo. Dokonce jsem zde Jeremyho viděl radši než Matta. Za mě tedy 4/5 (75%). „Ani tento film mě ale nepřesvědčil => není nad pořádný animáky => můj osobní seznam“.

Cyrano z Bergeracu (1990)

Krásný příběh. Sice nejsem zastánce veršovaných filmů, ale tenhle se povedl. Každopádně byl Cyrano dost upovídaný a dost mi zkazil pocit z celého filmu, když čtvrt hodiny umíral z toho 10 minut v monologu už celkem nesmyslných veršů. Každopádně se mi líbilo, že vybrali zrovna Gérarda Depardieu pro hlavní roli. On sám o sobě je osobnost a ve skutečnosti zas o tolik menší nos, než mu udělali nemá, takže jsem si na začátku filmu snažil vzpomenout, jak vlastně vypadá a jestli je to pravé. Není, ale i tak si myslím, že by mu větší nos neuškodil. Za mě 4/5 (75%). „Ani tento film mě nepřesvědčil => není nad pořádný animáky => můj osobní seznam“.

Robots of Brixton (2011)

Podle mě to nebylo až tak zlé. Roboti jako takoví byli celkem slušně provedeni, ale vkládání je do reality (fotek, filmu) už byl trochu problém, když třeba ani pořádně nedošlapovali na zem. Myslím si, že by se to dalo vylepšit, ale za pokus oživit roky 81 a 85 a dát do nich trochu robotiky by si zasloužili lepší hodnocení. Za mě 3/5 (55%). „Stejně ale není nad pořádný animáky => můj osobní seznam“.

Fakta v případu pana Hollowa (2008)

Zajímavost: Chlapík co zapaluje oheň má opačně nasazené hodinky :-) Navíc se čas v průběhu zoomování změní, ale to už bylo asi záměrem :-) Za mě 5/5 (85%). „Stejně ale není nad pořádný animáky => můj osobní seznam“.