Šmoulokoleda (2011)

Nápadně to připomíná zkrácenou verzi Vánoční koledy, ale ve „šmoula stajlu“ samozřejmě. Co mě dorazilo byl český dabing, protože nevím, jestli si to uvědomujete, ale jak ve Vánoční koledě tak ve Šmoulokoledě dabuje Jaroslav Kaňkovský hlavního mrzouta, který nemá rád Vánoce (ve Vánoční koledě to byl Vydřigroš alias Jim Carrey. Nevím, jestli to při dabingu udělali schválně, ale určitě je to plus. Mrzí mě jen změna kvality animace na starou verzi šmoulů uprostřed děje. Kdyby to udělali celé v novém, myslím, že by to nebylo na škodu. Každý by snad poznal, kdy je realita a kdy ne. Za mě 3/5 (50%). „Není nad pořádný animáky => můj osobní seznam“.

Komici (2009)

Koukám Adam Sandler a Seth Rogen v hlavní roli, navíc napsáno ,,komedie, drama", tak už jsem se na to těšil. ZKLAMÁNÍ: od půlky filmu jsem jen sledoval jak pomalu ubíhá čas z té dvě a půl hodiny. Dokoukal jsem to jen kvůli tomu, abych tu mohl napsat své hodnocení a při tom říct, ano, já to viděl celé, jinak prakticky nemělo cenu se dívat až do konce. Za všechny ty jejich představení jsem se styděl sám. Myslím, že se to dalo natočit bez koulí, vagín, penisů, prdů, blití, koz, atd. a vyznělo by to všechno o půlku lépe. Tohle mi na Sandlera nesedělo. Za mě 2/5 (30%). ,Co se týče komedií stejně není nad animáky => můj osobní seznam".

Žít a nechat zemřít (1973)

To jste pindali, jak bondovku Lazenby v díle V tajné službě jejiho veličenstva (v žádném dalším kvůli tomu pindání ani nechtěl hrát, za což vám kritikům velice děkuji) zničil, ale přitom je Moore daleko horší Bond než kterýkoli jiný. Absolutně mě nezaujal. Písnička Live and Let Die je sice pěkná, ale žánrem se nehodila do této voodoo bondovky. Za mě 3/5 (50%). ,,Ale stejně není nad animáky => můj osobní seznam".

Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

Osobně si myslím, že kdyby Lazenby hrál ještě v dalších dílech nebo v dílech, ve kterých hrál Connery, chválili byste ho až ke hvězdám. To že nastoupil do série až v 6. díle z něj jen udělalo obětního beránka pro kritiku. Nemyslím si, že kdyby v tomhle díle byl Connery, byl by to oproti předchozím dílům nějaký hit. To co dále zničilo Lazenbyho pověst byl režisér, který se nepodílel na stříhání tak jako v předchozích dílech. Mrzí mě, že hodnotíte film tak povrchně, já osobně si myslím, že si tento díl zaslouží minimálně červené hodnocení. A to že Lazenby neměl žádné pořádné herecké zkušenosti neznamená, že by to Connery zahrál lépe. Chtěl bych vidět Craiga, jak si s tímto dílem poradí on... Takže za mě 5/5 (85%). ,,Ale stejně není nad animáky => můj osobní seznam".

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

No nebudu se tu s nikým hádat, kolik z 5 hvězdiček je 50% a zhodnotím film po svém. Nápad dálkového ovládání k průběhu života je skvělý. Mohli to pojmout čistě dramaticky bez vtipu a stejně by to bylo super, ale vybrali si Sandlera, tak to snad ani jinak než komedií udělat nešlo. Bavil jsem se první polovinu filmu a od poloviny filmu (která už přešla do dramatu, ale komediální scény se objevovaly také) jsem už jen držel palce, ať se všechno povede a Michael alias Adam se zase vrátí ke své rodině. Bohužel umírající scéna na silnici před nemocnicí ze mě vyždímala i pár slz a už jsem myslel, že tak skvěle začínající komedie rychle zajde ve tmě smutného konce a bum, překvápko (které se s trochou nadsázky dalo čekat). Za mě 5/5 (85%). Ale co se týče komedií, tak není nad animáky => můj osobní seznam.

Resident Evil: Odveta (2012)

Poznatek z filmu: 1. Alice je úplně vypatlaná, jinak by jí toho pavouka z výstřihu sundala už dávno; 2. Čím hubenější holka tím hůř se zabíjí a je úplně jedno, že jí namíříte zbraň k hlavě, ta kulka ji prostě obletí; 3. Tuněný auto vydrží víc než tank a své cestující chrání magickou modrou neonovou silou.... Takže výsledek: Prosím napište jim tam někdo, ať už netočí další díly. Z mého oblíbeného prvního dílu dělají čím dál větší frašku :-/ Za mě 3/5 (50%) a to jen proto, že jsem prostě stále věrnej, ale nebudu navždy, jestli to bude pokračovat. ,,Není nad animáky => můj osobní seznam".

Finding Nemo Submarine Voyage (2007)

Povětšinou pohled z ponorky do prázdné vody na korálový útes s občasným se objevení některého účinkujícího z Hledá se Nemo. Zvukový doprovod je vystřihován ze zvukové stopy téhož filmu a do toho doprovázen dokumentárními kecy kapitána. Chápu, že to je atrakce a jmenuje se to podle toho filmu, tak je to z něj udělané, ale neshledával bych to jako krátkometrážní a dobrodružný snímek. To už by na ČSFD mohli hodnotit i video támhle Franty, co se vrátil z hor a natočil, jak se medvěd podrbal na zadku. Možná by to bylo i koukatelnější. Za mě 1/5 za nápad promítání v ponorce (5%). ,,Není nad pořádný animáky => můj osobní seznam".

Tohle je ráj (2012)

Něco do sebe to mělo. Určitá filozofická myšlenka mě z toho napadala, ale určitě nebyla komediální, jako spíš existenciální. Vadila mi stupidita jednání některých postav. Jennifer Aniston je samozřejmě skvělá herečka a jen kvůli ní jsem se na to podíval (navíc, když se jmenuje Linda =o*), ale znovu by mě k tomu asi nikdo nedostal. Za mě 3/5 (50%). ,,Není nad animáky => můj osobní seznam".

Past na žraloka (2006)

Hledal jsem jedinou věc, kterou bych na tom filmu ocenil. Našel jsem: titulky byly čitelné i z 10ti metrů na 15" monitoru. Ale k čemu jsou velký titulky, když mě po téhle katastrofě zajímá jen to, čím si teď spravím chuť? Strašná animace, příšerné „trapné“ vtipy, hrozné dialogy a k tomu všemu mě ani děj neupoutal. Nelíbilo se mi to, takže dávám 1/5 (10%) za snahu. PS: divím se, že se s tímhle dílem tvůrci dostali do plusu (rozpočet/ tržby). a PPS: ani distributor se na to nemohl dívat, jinak by napsal jiný obsah než to, co tu čtu :-D.

Sedm (1995)

Sice nejsem zastánce tohoto žánru, ale Morgana Freemana s Bradem Pittem jsem si nemohl nechat ujít. Nakonec nelituji aní jedné sekundy sledování tohoto filmu. Od začátku dokáže napínat člověka, že zadrží hodinu i nevyhnutelné, co většinou člověka opouští během reklam v televizi. Moment, když o tom tak píšu... Sice jsem tak trochu čekal, že jeho žena tam není jen tak ze srandy a bude nějakým způsobem zapletena do vražd, ale to, co se s ní stalo, bylo nečekané a to, co pak udělal Mills, ještě víc. Doufal jsem, že ho nezabije a po první ráně jsem se stále modlil za to, aby to byla jen kulka do kolene nebo tak něco, bohužel, pak spustil sérii dalších výstřelů. Osobně si myslím, že by se na to dalo natočit pokračování typu SAW: Mills útočí... Nebo něco o tom, co to s ním udělalo, sice už asi ne tak dobré, každopádně ještě jednou doporučuji všem shlédnutí. Ode mě 5/5 (95%).