Všemocný Thor (2011) (TV film) odpad!

Špatný vtip... Možná sázející na vydání v témže roce s podobným názvem jako tento Thor. Každopádně netuším, jak by si někdo něco takového mohl koupit. Je to hnus od začátku do konce. !!!Nekupovat, nekoukat, nebo do smrti budete hodnotit všechny ostatní filmy 5ti hvězdičkami!!! Jen dodám, že jsem viděl 2 druhy kladiv na obrázcích, ale ani jedno ve filmu. Toto jest můj verdikt: odpad!...

Válka Bohů (2011)

Jednoduše řečeno, vím, že jsem to viděl, ale je to tak půl roku a nepamatuju si vůbec o čem to bylo. Když se podívám na nějaký film, co mě zaujme, tak si vzpomenu na zápletku a herce i roky zpátky. Z toho plyne, že tady asi nebylo nic, co by mě zaujalo. Jdu se na to teď podívat znovu a uvidíme... Suuuper!!! Takže napodruhé mě to nezaujalo zas. Je to nezáživné a nějak postrádám kvalitní děj. Podle mě film sází hodně na to ,,od tvůrců filmu 300", jinak bych se na to nepodíval ani já. Za Mickeyho Rourka zvednu hodnocení na průměr, za akční scény přidám ještě hvězdičku, ale za Stephena Dorffa ji zase uklidím do kapsy. Mě ten chlap prostě leze na nervy. Takže za mě 3/5 (50%).

Nightwish: From Wishes to Eternity (2001) (koncert)

Sice si myslím, že hodnocení hudebních snímků není úplně objektivní, protože hodně záleží také na tom, komu hudba sedne. Komu se nelíbí Symphonic metal nebo gothic metal, ten přece nemůže za zpracování a koncert dát 5 z 5ti. Proč by na to koukal, když mu to ničí mozkový buňky nějakým metalem! Takže mé hodnocení 5/5 je nejen za provedení tohoto snímku, ale také za hudbu jako takovou, kterou Nightwish produkuje a za to, že mám tuhle skupinu fakt rád. Mám sice pocit, že koncerty by měly zůstat jen na pódiu a měly by se vyhnout těmhle snímkům, ale oceňuji také hlavně videoklipy a rozhovory, doplňující tento komplet.

Rebelka (2012)

Animovaný - myslím že ano - to chápu | Fantasy - jasně historické téma, hrady, lukostřelba, lov medvědů, hry o ruku princezny - to chápu | Akční - ano, samozřejmě, vždyť člověk bojuje s medvědem, jezdí se na koních, střílí se z luků - to chápu | Dobrodružný - ano, bludičky, odkrývání začarované chaloupky s čarodějnicí, útěk z domova, ukrývání se - to chápu | Komedie - Veškeré výlevy, co vyjdou z úst otce (krále), podporujícího svou pubertální a rebelskou dceru v lukostřelbě (vzpouzející se matčině umravňovací vychovávací metodě). Příchod nápadníků o ruku princezny do hradu, 3 nezbední bráškové ať už v lidské či medvědí podobě, matka v medvědí podobě (musím uznat, že si ji z kina moc nepamatuji, protože jsem se prakticky furt jen smál) - tak to nechápu.... aneb, proč není v popisu filmu, že to je komedie? Vždyť takhle jsem se nenasmál v kině ani nepamatuju. Akce střídající slzy ze záchvatu smíchu a zpět se měnící v akci, to se jen tak nevidí, myslím si, že se jedná o nedoceněný animák. 76% je zatraceně málo. Za mě 5/5 (95%).

Doba ledová (2002)

Jeden z nejlepší animovaných filmů co znám a nejen proto, že má pro mě učitou sentimentální hodnotu. Krásná animace, perfektní skeče, skvělá hudba, co víc si jen přát? Děj mě upoutal natolik, že jsem se bavil od začátku až do konce. Není tam snad ani jedna chvíle, kdy by mě nudil, nebo při které bych si mohl skočit na WC a nechyběla by mi. Oceňuji umění Chrise Wedgeho ukočírovat tento film a ještě do toho nadabovat Scrata. Dávám 5/5 a je to jeden z mála filmů, u kterých těmi 5-ti hvězdičkami myslím opravdu 100%.

Skyfall (2012)

Skvěle provedený akčňák, který sice nenese cedulku starých bondovek, ale já také nenosím cibule na řetězu a cylindr na hlavě. Tak jak se mění doba, tak se mění styl Bonda a já s tím vřele souhlasím. Půlka fanoušků Jamese Bonda, kteří byli u toho, když vznikl Dr. No, už beztak není mezi námi, tak proč se držet starých tradic? Úkolem filmů je zaujmou diváky a to nejen tu půlku, co zbyla, ale i nové fanoušky a snažit se je nadchnout a naladit na akci typu ,,tajný agent v průšvihu, ze kterého se dokáže dostat jen superman". Dokážete si představit, kdyby se každý díl dal vyřešit jedním, nebo dvěma zmážknutími propisky, jaká by to po 23ech dílech byla nuda? A nebo kdyby každá novinka, která v Bondovi přišla každým dalším dílem, by byla vyžadována v tom díle následujícím? Je fakt, že se Bond začíná přibližovat filmům typu Smrtonosná past 4.0 (akce od začátku do konce při výkonech superpoldy vytahovat si řešení kritických situací ze zadku), ale proč ne? Já jsem byl pohlcen dějem, akcí, efekty, hudbou, prostě nádhera. Sice chyběly vychytávky typu hodinky s vodotryskem nebo supermoderní přemisťovadlo nadupané vymoženostmi z vesmíru, ale takové kraviny už nosí i Iron-man nebo dokonce ten úžasnej Spider-man, nehledě na to, že kdyby už to bylo hodně zlý, přilítnou Avengers a ukážou nám, jak se to dělá. Tím chci říct, že kdyby Craig vytáhl propisku z kapsy a ustřelil někomu hlavu, nepřijde mi to jako akční scéna, ale spíš už jako komedie a upřímně si dokážu živě představit, jak by se u toho půlka kina zasmála. Mimochodem této bond girl jsem ani nepřál, aby přežila. Myslím, že mohli najít hezčí. Jo, kdyby hledali herečku na hlavní roli Terminátora, asi by mi tam sedla víc... Verdikt: ,,nový" Bond perfektně sednul té představě, se kterou jsem do kina šel. Za mě 5/5 (90%).

Šmoulové (2011)

Když jsem byl malý, fandil jsem šmoulům, ale tady se nedá než fandit Gargamelovi, aby už ukončil ten šmoulí život a byl klid. Věřím, že dětem se to určitě bude líbit, ale mě kazil dojem z filmu i Barney, protože z nějakého nepochopitelného důvodu jsem kažkou chvíli čekal, že řekne ,,Legen.... Wait for it.... daaaaryyy" nebo ,,Suit up!". Je to ale jen individuální problém a lidé, co neviděli Jak jsem poznal vaši matku, asi ani nepochopí, o čem mluvím. Každopádně film má začátek, příjemný děj (asi jako když bych se v mých letech koukal na Pokémony), konec a do toho zapletené nějaké vtípky, které pobaví i dospělé (mě tedy většinou pobavil Gargamel), ničeho více zásadního si tam snad ani není možné všimnout, takže ode mě dostane průměr 3/5 (50%).

Hotel Transylvánie (2012)

Bezprostřední pocity z kina: Jednoznačně nejlepší jízda od Sony pictures animation (Zataženo, občas trakaře, Piráti!, Divoké vlny, Velká vánoční jízda, Šmoulové nebo Lovecká sezóna). Sice byl začátek dost hektický, a čím víc příšer do hotelu v Transylvánii přijelo, tím větší tam byl zmatek (už jsem ani nestíhal jezdit očima po plátně a zjišťovat, co která příšera dělá nebo jak všechny vypadají), ale věřím, že druhé, třetí a další shlédnutí budou jen lepší a lepší, a alespoň mi má co nabídnout i příště. Založení děje na tom, že otec se bojí o svou dceru a nechce ji pustit z domu není zrovna nejoriginálnější, ale způsob, jakým to řešil, byl zatím asi nejlepší, co jsem kdy viděl. Animace netopírků byla dokonalá. Smutná ,,psí" očka malého netopírka na začátku filmu mě rozesmála stejně tak jako hořící netopír honící letadlo. Nevím, jak to zní v originále, ale slyšet repovat Petra Rychlého mi přišlo komické samo o sobě, při představě, jak si to ,,dával" ve studiu do mikrofonu. Mínus bych dal za východ slunce, na který kouká upírka Mavis, trochu jsem nechápal, proč jí nehoří hlava? Za mě 5/5 (90%).

Vánoční koleda (2009)

Mám rád Jima Carreyho a miluju animáky, takže pro mě je to dokonalá kombinace. Vánoční koleda je třetím takto animovaným filmem Roberta Zemeckise a je oproti Beowulfovi a Polárnímu expresu jednoznačně nejlépe propracovaným animačně, ale také příběhově. Je mi jen líto, že máme jen 3 časy: minulý, přítomný a budoucí, protože by mi vůbec nevadilo zkouknout ještě další porci efektů třeba od ducha předpřítomných nebo předminulých Vánoc. Ano, efektů je zde požehnaně, ale dokonale pasují ke každé scéně (žádné přehnané ohňostroje nebo vzlétnutí hejna bílých holubic v pozadí, když se dva lidi políbí, atp.). I když jsem si od tohoto snímku moc nesliboval, protože téma ,,napravení skrblíka vánočními duchy" mi připadalo slabé, děj mě pohltil. Dokázal jsem se vcítit do Vydřigroše a litovat ho za to, jakej je to lakomec a nakonec být šťastný za jeho nápravu. Jen upozorním ty, kteří si chtějí snímek pustit k vánoční atmosféře s rodinou po rozbalení dárků, že občas se jedná o celkem hororové scény, u kterých se začnete až bát. Za mě 5/5 (90%).

Lovecká sezóna (2006)

Lovecká sezóna je zaměřená spíše na mladší publikum, lidi, kteří hledají hloubku dialogů a promyšlené vtipy, asi moc nepobaví. Já jsem byl po prvním shlédnutí rozhodnut se na to znovu již nepodívat. Nevím, jestli to bylo českým dabingem, ale trochu o tom pochybuji, když vidím komentáře na Ashtona a Martina. Mě osobně nezaujala ta jejich slova typu slejško, dvojctihodný mistr El, bugulín, čmucháček, mňumhumky, špumprnáble, ... myslím, že mi to jen dodávalo pocit, že ten film opravdu není pro moji věkovou kategorii. Každopádně jsem se odhodlal na tento animák podívat znova, abych si osvěžil paměť před pokračováním Lovecká sezóna 2 a Lovecká sezóna 3 a nevím co se stalo, ale bylo to stravitelnější. Možná to bylo tím, že další dva díly byly ještě horší, ale plyne z toho ponaučení: Pokud se vám Lovecká sezóna nelíbí, pusťte si ji znova. Za mě osobně 4/5 (80%)