Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Pilot: První letošní seriál, který mě vysloveně nezklamal. Kombinace Whedonovi hravosti a Marvelovské zábavnosti znovu funguje. S postavami jsme se zatím moc neseznámili, ale i tak to SHIELD zvládá lépe než většina dnešní uspěchané seriálové konkurence. Teď jen aby to vydrželo. Děj není zase tak překvapivý ani originální (i když už jsem to tipoval na Luka Cage), ale jako představení stačí. Konec s Lolou potěšil a doufám aspoň v malé camea Capa nebo Furyho. První série: No poteš. Takhle nevyvážený seriál už tu dlouho nebyl. Prostřední část převážně vata složená ze slabých misí, které fandy zklamaly a tvůrce nakopli k vyšší snaze a nájmu lepších scénáristů. Zlom přichází s druhým Capem, který totálně překopal všechno na co jsme byli zvyklí a ze show udělal tak o 50% lepší podívanou (dohromady tedy dnešních 67%) a serivíroval parádní seriálově béčkovou akci s šíleně cheesy hláškami a častým přehráváním, které dostahuje extrému v závěrečném díle. Je vidět snaha hnout s konceptem a odklepnutí druhé série je hodně fajn. Protože to začalo být hodně silné. Při poslední scéně mrazí v zádech, tak snad bude prorokem dílů příštích.Druhá série: si nebere servítky a nabízí tu nejlepší nenáročnou zábavu na televizním poli. Hydra i Inhumans nenudí a závěr překvapuje zajímavým vyústěním téměř všech linií. I Ward je zajímavě využitý. Finálová scéna nabízí parádní vějičku, takže jen tak dál. Těším se co bude dál. Secret Avengers?

Screamers - Hlasy z podzemí (1995)

Víc než solidní béčko podle méně známe povídky od Dicka. Ta má lepší konec a odehrává se na Zemi, to jen tak mimochodem. Planeta vypadá pěkně ošumtěle, sníh na poušti je parádní nápad, stejně jako dva měsíčky... i za málo peněz jde vypadat světove. :D Peter Weller je drsný sympaťák ze staré školy, zbytek osazenstva nějak nevybočuje. Hlavní je perfektní atmosféra. Za tu snahu jednu klidně přihodím. Mám z toho stejně dobrý pocit jako z Černočerné tmy. - Je toho spousta co můžeš dělat. - Jasně, platit daně.

Po zániku Země (2013)

Neurážlivé drama (odehrávající se v budoucnost) o vztahu nebojácného generála tatiho (podivně odtažitý Will) a srabáka syna kadeta (srabácký Jaden), jejich snaze dostat se z planety na které ztroskotali. Shy se potácí od průšvihu k průšvihu, ale tady režijně celkem zvládá a objevují si i zajímavé nápady. Přímočarý a jednoduchý příběh o zapuzení strachu je hodně chatrný a závěrečný přerod hodně násilný. Tak to drží jen poměrně hodně krve a zabijácké zvířata. Prostě celkem pohoda. A jak se té Zemi pěkně dařilo jakmile ti parazitičtí lidi odlítli jinam...

Riddick (2013)

Tu postavu prostě musíte milovat. Jinak si s tím filmem rozumět nebudete. Riddick byl vždycky svéráznou kombinací Conana a Star Wars a ani teď tomu není jinak. Lehce naťuklou linii z předchozího dílu opustíme hned ve výborném úvodu, kdy se R usadí na opuštěné planetě (s příšerama) a pořídí si psa. Pokračujeme v lehce obměněném duchu Černočerné tmy. Teče tu hodně slizu, krve a dočkáme se dvou full frontálů (no i když... Katee Sackhoff ukáže jenom jedno). Obludy připomínají našeho oblíbeného xenomorfa tak akorát a Dieselův chraplák to celé jistí. Příjemně stratené dvě hodinky. Určitě chci pokračování a vidět Furyii.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Prohláškovaná, nejméně z poloviny improvizovaná reklama na Bibli a MilkyWay. Luxusní podzápletky a camea, které nemají obdoby. Rihanna shoří v plamenech pekelných, Michael Cera poprvé za svůj život nezklamal, Hermiona má sekyru a Tatum letos znovu boduje. Z hlavní party pak válí všichni, ale nejvíc jsem fandil Francovi. Chechtal jsem se často a hodně. Přeju jim to pokračování Travičky zelené.

Pařba na třetí (2013)

Už se vytratil i ten původní koncept s kocovinou... Taky je tam víc toho debilního číňana. Je fajn, že to Phillips napotřetí zkusil trochu jinak, ale zábavné je to +- stejně. Goodman je jediná opravdu příjemná postava. Pár porařených fórů, ale celkově to moc legrační není. Taky zprasili Hurt od Trenta. Z potitulkové scény asi budu mít noční můry.

Válka Bohů (2011)

Výborné. Precizně vystavěný hrdinský příběh (ale bacha z Řecké mytologie si to bere maximálně jména a prostředí), řádně krvavý a rozmáchlý. Perfektní atmosféra, i akce. Mickey Rourke je skvělý, Superman celkem solidně zvládá a i Zeus je cool. Vizuální žranice.

Bahno z Mississippi (2012)

Film se srdcem. Krásný příběh o přátelství, lásce, otcích a synech. Poselství v tom, že ženské jsou mrchy, ale přesto stojí s nimi za to být, snad nemohlo být jasnější. Atmosféra amerického balíkova je pohlcující a Matthew v hlavní roli přesvědčivý. Herecky neskutečně vyrostl. Kluci jsou obsazení též parádně. Jeden z nejsilnějších filmový zážitků letošního roku.

Overpopulation: The More the Merrier? (2010)

Kurevsky depresivní video. Vlastně je to děsivější než většina součastné hororové produkce (ten strohý komentář!). Nejde o to jestli jsme v prdeli, ale jak dlouho v ní vydržíme než se udusíme plyny. Vlastně moment... není to že umřeme dobře? A nebo, neměli bychom se, jako každá správná bakterie snažit najít další místo k životu?

Vysoká hra patriotů (1992)

Špionážní thriller se špetkou pomsty. Klasika. Výborný Ford, krásná Hornerova hudba.