Bídníci 20. století (1995)

Mohol by som byť ohúrený originálnym spôsobom podania tradičného príbehu, no úprimne povedané, ani z ďaleka má táto forma Bedárov neoslnila. Že ma snímok 175 minút mi nijak extra nevadilo, že sa snaží tématicky zakúsnuť do viacerých "konfliktov" spoločnosti v rôznych časových etapách taktiež, no z celkového hľadiska mi ten "časový guláš" proste vadil. Mám veľmi rád Bedárov a samotnú podstatu onoho Hugovho príbehu, no toto išlo mimo mňa, pre mňa je tá forma "nešťastná" - priemer.

Únos (1997)

Otrepané klišé na americký spôsob, alebo ako natočiť solídne "hixplo" bez mimoriadneho násilia ..

Rituals (1977)

Možno napíšem kokotinu, no "Rituals" je pre mňa ďaleko viac "Wrong Turn-om" než "Deliveranc-iou". Kým v druho menovanom úradovala príroda či pušky, tu "vyvádza" celkom solídny retard, ktorý miestami milo prekvapí nejakou tou "pohrávačkou". Ja som spokojný, dokonca viac ako som čakal ..

The Final Terror (1983)

Solídna vec. Neprišlo mi to z pohľadu správania postáv nejak mimoriadne drbnuté, čoho som sa teda obával najviac. Ako dostatočne záživný lesný survivor v pohode akceptovateľná záležitosť. Len treba byť skromnejší :)

Trapped (1982)

Nie tak vydarené ako "Deliverance" ale stále sa jedná o dostatočne kvalitné explo, ktoré síce nijak mimoriadne krvavé nie je, no dejovo násilné určite ..

Mie men can an: Nie sha (1993)

Je to už dávnejšie čo som videl nejaký ten HK CAT III kúsok, pričom ma nikdy nejak extra tento (údajne) násilnícko erotický žáner - neohúril. No a nie je tomu inak ani v tomto prípade. “Daughter of Darkness” hlavne v prvej polovici pôsobí ako taká čistá hlúpota, v ktorej sa postavy správajú ako totálni dementi, pričom vážnosť príbehu sa už potom buduje naozaj ťažko. Priemer, ako vlastne skoro vždy ..

Invaze lupičů těl (1956)

Ále tak no, horor už dnes asi veľmi nie, že? :) Každopádne pointa pekná, láska je to posledné čo nám ostane, k čomu sa budeme utiekať. Paralela s aktuálnou situáciou vo svete taktiež výstižná - vymyť mozgy je absolútny základ, nepriateľ už bude každý, kto chce žiť inak ..

Fortress: Pevnost strachu (1992)

Pre mňa osobne nijak zaujímavé. Neviem čím snímok chcel byť, no definitívne viem čím nebol .. a teda zábavným sci-fi, ktoré by potešilo nie len oko diváka ..

Dagon (2001)

Škoda podaktorých pasáži s lacnejším vizuálom. Inak je "Dagon" pomerne ľahko stráviteľnou fantasy jednohubkou, ktorá najmä v poslednej tretine ponúkne zopár solídnych gore záberov (najmä teda face UN-masked), ale ani masky ako také, neboli veru najhoršie. Áno, aj Ja som si musel od úvodu zvykať nato, ako "Dagon" pôsobí, no nakoniec som tak nejak vypol hlavu a nechal sa unášať tým, čo mi dej ponúkne. Na jeden krát nie zlá voľba od Gordona podľa Lovecrafta, no žiadny filmový zázrak sa nekonal.

Lupiči těl (1993)

Úprimne, pustil som si to len kvôli starému beťárovi - POMOVI :D ... keby nedal 4 hviezdy, asi by som sa neodhodlal. Lenže tento akýsi "miliónty" remake "Invázie zlodejov tiel" nie je absolútne zlou záležitosťou, ktorá by nemala dostatočnú kvalitu minimálne priemerného snímku. Mnohí budú namietať, že originál je originál, lenže ani "Pedro" už dnes nie je to čo bývalo. Masky či efekty solídne (keď sa objavia), príbeh jednoduchý, trošku pomalšie sa rozbieha, no samotný nádych splnil veškeré očakávania sci-fi hororu (teda najmä myšlienkovo). Ja osobne som spokojný, pričom by tá "štvrtá" možno bola aj na mieste ..