Lupiči těl (1993)

Úprimne, pustil som si to len kvôli starému beťárovi - POMOVI :D ... keby nedal 4 hviezdy, asi by som sa neodhodlal. Lenže tento akýsi "miliónty" remake "Invázie zlodejov tiel" nie je absolútne zlou záležitosťou, ktorá by nemala dostatočnú kvalitu minimálne priemerného snímku. Mnohí budú namietať, že originál je originál, lenže ani "Pedro" už dnes nie je to čo bývalo. Masky či efekty solídne (keď sa objavia), príbeh jednoduchý, trošku pomalšie sa rozbieha, no samotný nádych splnil veškeré očakávania sci-fi hororu (teda najmä myšlienkovo). Ja osobne som spokojný, pričom by tá "štvrtá" možno bola aj na mieste ..

Portrét šílenství (2005)

Vydarená, filozoficko úvahová vecička s krásnou pointou či satisfakciou v závere ..

Jáma a kyvadlo (1991)

Je to už dávno čo som vzhliadol originál, pričom ten vo mne zanechal naozaj strašne pocity. No a toto? Toto je taká romantická, historická “rozprávka” o čarodejniciach pre nenáročných, ktorej sledovanie nijak neublíži, len netreba mať takmer žiadne veľké očakávania.

Vrahové Kena a Barbie: Zapomenutá vražda (2021) (seriál)

Fakt strašný preklad titulu. Vrahovia Ken-A a Barbie? Alebo: Vrahovia KEN a BARBIE? Aj sa tu niekto zamýšľa nad tým čo píše, či len "tak to nejak vypálilo"? Nevadí. Napravíme. Dokument je totiž o vražednom páre, ktorý dostal prívlastok Ken a Barbie, nie obetiach Kena a Barbie. Každopádne, počúvať autentické výpovede plné lží, klamstiev, a následne zisťovať absolútny opak, a teda skutočnosti, ktoré sa zakladajú na pravde, tak to je fakt "zážitok". Veľmi zle sa to miestami so stiahnutým žalúdkom počúvalo. Vrátim sa ale ešte k titulu. Tá druhá polovica názvu: "Zabudnutá vražda" je rozhodne výstižnejšia, ako americké "lákadlo" v podobe nezmyslu: "Stratené vražedné pásky". Ak totiž niekto dúfa, že snáď uvidí nejaké zábery z vrážd, je na veľkom omyle. Nič takého ako autenticity v podobe vrážd, sa určite nedočká. Čo sa ale samotného dokumentu týka, rozhodne nejde a klasicky mdlý, nevýrazný, pásový dokument, ako to má "ID" vo zvyku, i keď od záverečnej epizódy som teda očakával ďaleko viac.

Panenky (1987)

Taká “blbôstka”, ktorá už ale v dnešnej dobe na riť neposadí :)

Divoženka (2021)

Pri všetkej úcte, ale toto je čo za amatérsku sračku? Nie som vysloveným fanúšikom takýchto filmov (to je asi cítiť, že?), no aj amatérčina dokáže občas zaujať. Toto je taká, akoby som to len napísal, absolútna televízna video kokotina na úrovni amatérskych VHS-iek spred 80´ rokov, ktorá sa snaží zaujať príbehom či občasnými "fantasy" zábermi, ktoré síce čiastočne plnia svoj zámer, no v kombinácii s tým hereckým osadenstvo, pôsobí "Hellbender" ako čistý nepodarok bez akejkoľvek snahy vyvolať v divákovi aspoň nejaké emócie. Tie úvahové debaty boli doslova ubíjajúce.

Shepherd (2021)

Vyskladané takmer komplet na atmosfére bez iných mimoriadne výrazných hororo vsuviek, i keď občas sa ich pár pekných objaví. Kto neprecíti, nemá šancu, pre neho bude "Shepherd" nudou v priamom prenose. Na toto treba náladu, pričom šušťanie s pukancami je vyslovene prekážkou. Tých 48% je solídnou krivdou ..

Vesmírná propast (2022)

Myslel som si, že je nízke hodnotenie diváckou karmou za Putina, lebo šak Ukrajina je v plameňoch, tak treba všetko od východu buď to do kontajnera jebnúť, alebo úplne zakázať. A skúste povedať svoj názor! Toto síce je demokracia, ale povolené sú len názory zhodné s myšlienkami pohlavárov ako toho zapredaného Vorvaňa z Pezinka, či vojaka Ryana s modrou knižkou. Jebte sa na celý benzín či naftu, treba "Ruské Vajcia" vykúpiť z Jednoty, lebo grahamový si už čo chvíľa dáte len s Parížskym. Škoda kurva, fakt som si myslel, že sa "Gemini" krivdí - no bohužiaľ, nekrivdí. Je to fakt dosť slušný prepadák, i keď film ako taký vyzerá ďaleko lepšie ako homosexuálny klip s Volodymyr-om v kožených nohaviciach s vytrčenými bradavkami na takých ihličkách, že by neprešiel ani po eskalátore. To asi tiež kadečo napovie o človeku či samotnej krajine, ako ten anglický dabing hneď od úvodu. Nuž ale, aká krajina, taký Borat ..

Bez východiska (2022)

Pár pekných twistow veľmi milo prekvapilo. Ako horor by som “No Exit” asi veľmi nevnímal, no ako pomerne vydarený thriller určite áno. Skutočne vydarená vecička totok i keď v závere akoby sa inteligencia trošku “potláčala” 🙃

The Last Thing Mary Saw (2021)

Od úvodu sa tá “guma” v podobe atmosféry napína a napína, no čuduj sa svete, stať sa nestane nič. A pritom to po vizuálnej stránke vôbec nepôsobí zlým dojmom. Na horor málo, na Jojku či Markízu sa táto jednohubka nechytá ani z ďaleka ..