Útok z hlubin 2 (2018)

Od začiatku do konca, neskutočná “pecka”. Za pozornosť stoja tak dva zábery, inak “Deep Blue See II” budí dojem nesmierne lacného pokusu, ktorý ani nemal akýkoľvek dôvod spatriť svetlo sveta. Fakt dosť solídna atrapa, bez charizmy, chémie, dejovej linky, príbehu, atmosféry, a koniec koncov, čo je doslova najhoršie - ŽRALOKOV. Druhá ⭐️ s odretými ušami, inak sa skôr “pýta” jednotka jak vyšitá ..

Tiché místo (2018)

Nesmierne originálna, atmosférická “monster” lahôdka. Ako skutočne klobúk dolu ..

Dvojitý rande (2017)

Odľahčená, čierna komédia, postavená na pomerne originálnom, maximálne prihlúplom príbehu, ktorý mne osobne hneď od úvodu nesmierne sadol. Mám rád britský akcent a ešte viac ten ich “suchý” humor, takže za mňa palec hore. No, a i keď je toho z hororovej stránky, v ponuke akosi pomenej, Ja som sa bavil a vrelo odporúčam. Krvavé jatka však neočakávať ..

Wildling (2018)

Zmiešané pocity. Na jednej strane vizuálne dokonale prevedené, pričom ani samotný nápad rozhodne nie je na zahodenie, na strane druhej, z hororového hľadiska toho samotný “Wildling” príliš neponúka. Každopádne, nijak mimoriadne som sa nenudil, i keď tých “živších” scén, teda mohlo byť rapídne viac. Vďaka záverečnej “dvacke”, aspoň priemer ..

Amish Grace (2010) (TV film)

Vémi bolestivá skúsenosť. S hnevom a nenávisťou sa každý vysporiadava po svojom, bez ohľadu nato čomu verí. Všetko však chce svoj čas, ktorý je v mnohých prípadoch dokonalým liekom na boľavú dušu.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Kvalita tohto filmu pripomína balenie lacných salóniek. Pekne zabalené, no absolútne bez príchute. Bez vtipu, chémie a hlavne “duše” v podobe príbehu, to skrátka nejde ..

Prezident Blaník (2018)

Položiť základy komédie na vulgarizmoch, to je typické pre krajinu z poza mláky, ktorá v mnohých prípadoch nevie ako zaujať diváka. Ale Česi?? Králi kráľov nenúteného vtipu, pre ktorých je humor a herectvo doslova vrodenou “vadou”?? Celé mi to prišlo ako zlý žart, s pár trefnými okamihmi, ktoré občas vyčarili úsmev na tvári, no tá tupota, neoriginalita, je na české pomery doslova zarážajúca.Toto nefunguje, ani ako politická satira ..

Agora (2009)

V závere nesmierne emotívny, v jeho jadre zas na základoch filozofie postavený snímok o ne-tolerancii prejavu odlišného názoru v témach viery a vedy v období, kedy akýkoľvek iný pohľad na svet, znamenal kacírstvo či rúhanie. Výborný film ..

Loupež ve velkém stylu (2017)

Prihlúple, no veľmi milé. Na starobu aj Ja s kamošama niečo "vydrbeme". Aspoň galantérku ..

Dětská hra 2 (1990)

Pokračovanie kultovej jednotky, na mierne slabšej úrovni. Stále je to však sledovateľný mix žánrov komédie a hororu so strešteným nápadom.