Byeonhoin (2013)

Politický thriller o boji za spravodlivosť, ktorý zvratmi v záverečnej tretine doslova vyráža dych. Tematicky absolútne podľa môjho gusta.

Či o sú nendo (2017)

Ach tí Japonci ... Toto pustiť detskám v škôlke, tak sa už umeleckého krúžku nezúčastnia. Mám rád, keď má niekto fantáziu, ktorú prepojí s originalitou, no toto mierne prekračuje hranicu mojej tolerancie. Každopádne, má to pomerne rýchly spád, pričom kto obľubuje "fantasmagórie", ten bude hádam aj spokojný. Za mňa za "dva" ..

Ossakhan yeonae (2011)

Vďaka hereckému obsadeniu do hlavných rolí, umeniu "hrať" obsadených postáv do hlavných rolí, ale i samotnému príbehu, nesmierne prekvapený, ako ma tento film od úvodu dokázal zaujať. Humor je bezprostredný, nevtieravý, doslova "obyčajný", typický pre Juho Kórejskú národnosť. Romantická stránka "jak by dal", jemne, ľudsky, dojemne i vtipne podaná. Skrátka, kto obľubuje tvorbu tejto krajiny, bude určite spokojný! Čo sa horor žánru týka, musí divák úplne upustiť od akýchkoľvek očakávaní, keďže "Ossakhan yeonae" je v prvom rade pomerne vtipnou, mysterióznou love story rozprávkou láske, ktorú postretla pomerne originálna "prekážka".

Gyechoonhalmang (2016)

Skutočne len ťažko sa hľadajú tie správne slová. Emotívny, dojemný, krásny film o jednej "rozprávkovej Babičke", ktorej láska k vnučke, namala hranice ..

Bratrstvo (2009)

“Skrotená hora” po nacisticko fašisticky ma nijak mimoriadne nezasiahla, nakoľko pre danú tému ani z ďaleka nenachádzam pochopenie, pričom keby som aj našiel, len zriedka kedy, respektíve takmer “nikdy” sa dokážem vcítiť do pocitov hlavných postáv. Nie, nevedia mi “4%-tní”, no tak isto nemám dojem, že by to bolo “normálne”, ba dokonca prirodzené. Rodina je: muž, žena, dieťa. Určite nie: žena, žena, dieťa, respektíve úplne cez “čiaru” a moje chápanie: chlap, chlap, dieťa. Mňa by zaujímalo, kam toto ľudstvo s týmto zmýšľaním speje ..

Psychiatr (2018) (seriál)

Výborná dobová kriminálka, o lapaní sériového vraha, postavená na princípe geniálnej série “Mindhunter”, kedy kľúčovým faktorom, nie je len poznanie motívu, no najmä zmýšľanie, ovplyvnené životnými skúsenosťami či samotnou výchovou. Vrelo odporúčam ..

Pengabdi Setan (2017)

Kiež by som to dokázal precítiť tak, ako ostatní. Napriek tomu, že duchariny sú môj najobľúbenejší hororový subžáner, toto je opätovne snaživá, no absolútne tuctová, indonézska záležitosť. Vždy keď pozerám nejaký horor z tejto krajiny, mám pocit akoby to točili jednou kamerou, v jednom a tom istom dome, s tými istými hercami, bez odlišnosti v štýle, podľa rovnakej šablóny, bez akejkoľvek snahy zaujať niečim originálnym. Jeden krát a nikdy viac. Toto je čisto priemerná záležitosť, obohraná skúsenosť, bez ktorej sa všetci hravo zaobídu. Nebyť rapídne živšej záverečnej tretiny, nedal by som ani tretiu, lebo ukecaných hororov je plná riť. A toto je presne ten prípad, kedy viac ako 50% diania, ovládlo mletie papuľou.

Parkoviště (2014)

Principiálny, zásadový človek pre ktorého je obyčajný život najcennejším darom, “Vs” zásadový človek bez pokory i úcty, ktorý stratil všetku “vieru” v lepší zajtrajšok. Zaujímavé, ani k jednej z hlavných postáv som necítil odpor či mimoriadne sympatie, no mal som akýsi podivný rešpekt z vývoja deja, ktorý sa “vďaka” neustálym, postupne gradujúcim sa konfliktom, celkom solídne zvrhol. Veľmi “pekný” príbeh o ľuďoch, ktorých konanie, je úzko prepojené so životnými skúsenosťami.

Hostile (2017)

Post-apokalyptická "Pretty Woman", odohrávajúca sa v dvoch dejových líniách, ktorá vďaka (očakávanému) rozuzleniu, dokonale splynie v jeden celok. Nie je to horor, v aký by mal divák dúfať. Nemá to taký "drive", takmer žiadne gore, pričom ani samotná atmosféra, nie je taká temná, akoby sa žiadalo, no stále je to vďaka nápadu a kvalitnému spracovaniu, priemerná "zábava". Už zajtra si však nebudem pamätať, o čom to celé bolo ..

Prvotní vztek (2018)

Netuším kto je "Patrick Magee", no má moju plnú pozornosť. Za tento "SuperSmart Bigfoot Hunter" si zaslúži obrovský rešpekt, a ja tak nemôžem inak, iba dať takmer všetky palce nahor. Nad logikou sa v tomto prípade pozastavovať nebudem, lebo práve tento hororový subžáner, je jedným z mála, ktorý si jej potláčanie môže dovoliť. Obrovská škoda, že sa to nerozbehlo trošku skôr, pričom divák musí čakať takmer 40 minút, kým sa niečo udeje. Potom je to už však jedna veľmi solídna "gore-fantasy" rozprávka pre milovníkov neuveriteľných príbehov.