Poslední aristokratka (2019)

Vejdělek bohužel dál uvadá. Jeho jméno ale do kin pořád táhne, takže v klidu obsadil i vedlejší role známými herci a každý si tam určitě najde svého oblíbence, díky kterému to přežije bez újmy. Snaha o humor totálně mimo. V kině jsem samozřejmě nebyl, ovšem zaslechl jsem, že v sále se lámali úplně všichni. Zajímavá představa.

Mr. Robot (2015) (seriál)

Esmail stvořil seriálový skvost, předvedl světu hromadu neokoukaných herců a potěšil několika zatraceně stylovými twisty. Přes všechny klady, ale závěrečná série doplatila na překombinovanost a nutnost odpovědět na všechny otázky. Postavy mi totiž tak přirostly k srdci, že bych si pro některé představoval přeci jen lepší konec. S1: 95% S2 - S3: 90% S4: 85%

Kramerová versus Kramer (1979)

Věhlas souboje rodičů Kramerových přisuzuji faktu, že byli jedni z prvních, kteří na plátno přinesli ožehavé téma soudní tahanice o dítě. Není to ani tak o hereckých výkonech, ale sází se na citové vydírání. U soudu se párkrát zvýší hlas, což asi nikoho nepřekvapí. Nechybí scény s dítětem, které nechce jíst a rozbije si hubu na hřišti. Fakt peklo.

Nebe a dudy (1941)

Pokud by někdo natočil podobně naivní báchorku po roce 2000, tak by ho diváci sežrali. Film však vznikl o mnoho let dříve, proto se může dál vyhřívat v žebříčku nejlepších filmů. Továrníkova změna charakteru během jediné večeře je skutečně úsměvná. Jedno se tomu, ale upřít nedá a to příval nepodložené nostalgie po starých dobrých časech, kdy po světě chodili jen pracovití a skromní lidé.

Nevěsta přes internet (2001)

Kidman v nejlepších letech vytáhne k průměru i naprostý paskvil. Celá kriminální linka mi přišla nadbytečná, protože světlé momenty přinášelo jen špičkování Johna s Nadiou. Takto vznikl film, který neuspokojí romantiky ani drsňáky.

Na střeše (2019)

Mádl má před sebou ještě kus cesty. Po jeho skvělé přijaté prvotině působí Na střeše jako krok zpět. Někdo zřejmě chtěl za málo peněz hodně muziky, když je takový talent, ale tak to samozřejmě nefunguje. Má to pár silných momentů, ale dialogy, na kterých to celé stojí, nejsou tak působivé, jak si možná všichni slibovali.

Moje ségra má prima bráchu (2014)

Není to zase taková bžunda, jak může naznačovat účast Hadera a Wiig. Přeci jen hned dvě osoby se nachází krok od sebevraždy. Díky zařazení největšího hitu našich srdcí od skupiny Starship se však podaří vydolovat víru v lepší zítřky i u těch nejzarytějších pesimistů.

Příběh z Bronxu (1993)

Kdybych neznal jméno režiséra, tak bych zkusil tipnout Scorseseho v lehkém módu. Určitý vliv je tam cítit. Na nejlepší mistrovi filmy to sice nemá, ale De Niro ukázal, že umí i za kamerou. Jeho filmový syn mu je tak neskutečně podobný, až se nechce věřit, že nejsou příbuzní. Snad v žádném jiném snímku není k vidění tolik scén s couváním autem.

Jak se zbavit nevěsty (2016)

Musíte být velký neumětel, abyste s tak skvělým obsazením (za mě Kolesárová, Boková, Stryková, Ruppert) nedokázali vytvořit zábavný film se sympatickými postavami. Klaunské duo Svoboda a Bystroň nabízí jen partu otravů, kteří dělají nelogické kroky. Pobavilo snad jen zjištění, že Matásek parkuje jako dement.

Plážový povaleč (2019)

Kdyby šlo o sestřih videí nějakého youtubera, tak si jistě zaslouží pozornost, i když to nemá hlavu ani patu. Korine jen exhibuje, málokdy se mu povede vtipná situace a to má k dispozici partu skvělých herců a Snoop Dogga, který do podobných zhuleneckých úletů jako jediný skvěle zapadá. Matthew po sérii kvalitních projektů znovu ztratil směr a bohužel bere každou blbost.