Dvě nevěsty a jedna svatba (2018)

Prosíme všechny, kteří zvolili stejnou životní cestu jako hlavní postavy filmu, aby si přestali lhát do kapsy a ihned vyhledali odbornou pomoc. Brzy by již mohlo být pozdě. Více na www.bohnice.cz

Národní třída (2019)

Most má Luďana, Praha má Vandama. Buran z Prahy však přišel na scénu až příliš brzy po fenomenálním odchodu celého osazenstva vyhlášené mostecké Severky a na hodnocení většiny se to také dost projevuje. Národní třída má hned několik silných momentů a české nasranosti na všechno a všechny jde pěkně naproti.

Přes prsty (2019)

Tvůrčí krize českých scenáristů trvá, takže cokoliv Kolečko vytáhne z šuplíku, jde rovnou do kina nebo televize. Jelikož jsou v posledních letech marní i čeští fotbalisté, tak navíc stačil napumpovat jednu modelku. Tomu se říká být ve správný čas na správném místě.

Česká soda (1998)

Hodnotím logicky níže než původní pořad, protože jde pouze o sestřih toho údajně nejlepšího. Navíc kvůli neschopnosti tvůrců dohodnout se ohledně práv není skoro možné film vidět a do Pardubic kvůli tomu fakt nepojedu.

Česká soda (1993) (seriál)

Další z řady hodnocení ovlivněných nostalgií na základě vzpomínek. Česká soda mohla krátce po revoluci působit jako radikální pořad, ale z dnešního pohledu pobaví snad jen amatérskými podmínkami při natáčení. Jako politická satira to třeba Šimkovi a jeho dílům nesahá ani po kotníky. Čtvrtníček je geniální, perverzní Alles Gute bez debat kultovní, ovšem většina scének je o ničem a především první série nudí. Podobný koncept (zprávy, reklamy, parodie a slovní hříčky) o pár let později zopakovalo Tele Tele a je zajímavé, že tomu už intelektuálové šanci nedali. S1: 50% S2: 55% S3: 60%

Domek z karet (2013) (seriál)

Politika nuda je a House of Cards na tom nic nemění. Spaceyho hvězdná aura, Fincherova záštita celého projektu a stylová úvodní znělka bohužel nestačí. Celé je to tak chladné, že emocionální dopad na diváka je prakticky nulový a třeba Frankovy promluvy do kamery mi těžce nesedly. Kultovní status přišel až moc brzy, ale vlajkovou lodí z počátků Netflixu bude navždy. Líbí se mi, jak po letech oslavných chorálů nad genialitou jednotlivých sérií většina taktně mlčí o naprosto tragickém finále. S1 - S5: 60% S6: 30%

Na špatné straně (2018)

Zahler dokázal natočit hodně nekompromisní krimi a ještě chytře vsadil na Gibsona, kterému tu nasranost na systém lehce uvěříte. Celou dobu s ním divák čelí odvrácené straně USA a místy to skutečně není příjemná podívaná.

2 zbraně (2013)

Kdepak, když máte charisma, tak utáhnete sebevětší akční hovadinu a Mark i Denzel ho mají skutečně na rozdávání. Přihřáté bromance mě tolik neberou, ale hláškující frajírci, co musí spojit síly, pobaví vždycky. Potěšila i Paula Patton větrající kůzlata.

Pochyby (2008)

Pochyby celou dobu jen naznačují a odkazují na události, které se možná staly, ale možná taky ne. Kdo čeká, že kontroverzní církevní tabu bude náležitě rozmáznuto, je na špatné adrese. Shanley slušně vyždímal všechny herce, posbíral nominace na Oscara a u toho taky zůstalo.

Dveře dokořán (2006)

Minghellův megalomanský rukopis se náhle vytratil. Tentokrát nabízí komornější příběh, který má znovu umělecké ambice, ale v ničem nevyniká a nezaujme. Ústup ze slávy jakoby předpověděl jeho předčasný odchod nejen z režisérské židle.