Vyproštění (2020)

Taková odpolední oddechovka s (možná až příliš) mnoho mrtvými, kteří byli buď brutálně nebo zcela hloupě zabiti Chrisem. Lepší u toho nepřemýšlet, ale vyloženě to neurazí.

Šílenci z Manhattanu (2007) (seriál)

Komentářů na skvělé zpracování je tu habaděj, takže jen ve zkratce: Zbožňuji Peggy!!! a její vztah s Donem!!! Don je fešák, ale hajzl a krásně jsme si připomenuli, jak to takovým lidem neustále prochází, no ale těžko neobdivovat tohoto génia, že? Mad Men staví na propracovaných charakterech postav a vykreslení atmosféry 60.let je provedeno zcela bravurně (včetně kostýmů a zobrazení problematiky nerovného postavení). Jakmile se do seriálu ponoříte, sedm sérií uteče jak voda. Užijte si to. Tečka.

Vyšší princip (1960)

Místy se to vleklo, ale za tu hrůzyplnou atmosféru provázející celý film, a do morku kostí se zařezávající pocit, co to ve mně zanechalo, dávám nejvyšší hodnocení. Síla, vážně...

Hra o trůny (2011) (seriál)

SPOILERY... Je snadné hanit poslední sérii a kompletně zapomenout na některé z nejlepších scén, co jsme si kdy mohli užít ze seriálového světa - z novějších sérií Battle of Bastards, Hardhome, zničení Zdi drakem, záchrana expedice za Zdí, obvinění Petyra Baelishe, exploze septa, Jonovo zmrtvýchvstání; ze starších bitva o Blackwater, Tyrionův soud a následná bitva Hory s Oberynem, Rudá svatba, atd. atd. Přestože se s postupem času začalo hrát na digitalizaci, není radno zapomínat, že tvůrci nám přinesli plnohodnotný příběh plný zápletek, zvratů a umírání oblíbených postav jak na běžícím páse, který nás bavil několik let. Oblíbené postavy - to je opravdu velmi těžké vybrat. Fascinující pro mě byla proměna Sansy od hloupoučké holčičky po královnu, nedám dopustit na Aryu (!), Jona, Tormunda a Brienne. Tyrion mě vždy neskutečně bavil a v knihách jsem si velmi oblíbila cílevědomou Cersei, skvěle ztvárněná byla i proměna Dany, jejíž nešťastná cesta do sebezkázy se podobala cestám jejích příbuzných. Nevím, zda si někdy seriál zopakuji, nicméně některé oblíbené scény si občas přehrávám a jen se zkrátka kochám. A hlavně nezapomenout zmínit SOUNDTRACK! Djawadiho hudební doprovod k GoT a Westworldu stavím na pozici jedněch z nejlepších soundtracků všech dob. P.S. A ano, jsem výjimka, mně se scéna se smrtí Nočního krále děsně moc líbila. Kdo ještě seriál neviděl, určitě by si ho neměl nechat ujít i přes veškerou kritiku finále.

Manželská historie (2019)

Syrové drama s paradními výkony! Tak přesně takové já velice ráda. "You'll never be happy, in LA or anywhere. You'll think you found some better opposite guy than me, and in a few years, you'll rebel against him because you need to have your voice, but you don't want a voice. You just want to f*ing complain about not having a voice!

Joker (2019)

A tak Joker konečně dostal svůj dav... Nevím, zda je víc kulervoucí hudba, Joaquin nebo celkový příběh. Rozhodně ale vím, že se jedná o solidní filmařinu, pátá hvězda za perfektně vykreslenou atmosféru Gothamu. Díky.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Seriály se občas píší tak dobře, že chtě nechtě musíme milovat záporné postavy (vzpomeňme na Dextera a Heisenberga) a ono když to vychází, tak proč bychom v tom nepokračovali i na domácím evropském území. Inu a v případě La Casa de Papel zde není co vytknout... Postavy parádní - psychopat Berlin, mater Nairobi, génius Profesor, méďa Helsi, impulzivní Tokyo, jelen Arturito, atd. Promyšlená šachová partie nechává pozorovatele v napětí a zároveň ho těší, jak kousky skládačky do sebe zapadají jako dílky tetrisu a musíme obdivovat inteligenci profesora, který dokáže vždy myslet 5 kroků dopředu. Soundtrack také parádní, nejen úvodní znělka a chytlavá Bella ciao, ale když mi tam nasadí navíc klasiku jakou je Delibes nebo Satie, tak taju blahem ještě víc. Ge-ni-ál-ní veledílo, nemůžu se dočkat na další sérii, kde to dle posledního dílu vypadá na pěkný poprask. Jo a všem ty červené uniformy děsně seknou.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Příběhy v příbězích, místy toho bylo až přespříliš a to nejlepší přišlo až na konec (po možná až příliš dlouhém! čekání). Nejlepší Brad Pitt za poslední dobu, "carrying Leo's load", no pochopíte, hláškami se to tam opět hemžilo a souhra tohoto dua byla bezkonkurenční. Určitě stojí za vidění, skalní fanoušci nebudou zklamání, ale tento styl není pro každého. A musím ještě vypíchnout propracované záběry a perfektní načasování prostřihů - to pan Q perfektně zvládl. Viděno v US.

Avengers: Endgame (2019)

Úctyhodné propojení tolika filmů, to se rozhodně musí nechat! Ale máme tu ta "ale", "proč", "jak" a "to přece není možné" a místy jsme se snažili být zábavní, no opak byl pravdou. Svoji kritiku bych shrnula tak, že první hodinu a posledních 20 minut bych zkrátila na desetinu, to by dostatečně pokrylo veškeré vyjádření šrámů na duši z předchozích dílů, té omáčky bylo zkrátka přehršel. Pozitiva ale samozřejmě vítězí a i v tomto případě si celkově člověk film užije. Přestože všichni známe, jak to asi dopadne, dostalo se nám pár překvapení a prostřední část byla nejpříjemnější z celé podívané. Moment, kdy se proti sobě ženou dvě armády za zvuků epické hudby, či když hledíme na zoufalé tváře uválených hrdinů, byl pro fanoušky jak stvořený. A na poslední slovo - Ne, Thor takto opravdu ne. A Hulk naopak velký palec nahoru!