Zátah: Vykoupení (2011)

Skvělá vyvradovačka, která si nehraje na nic jiného. Po několikamálominutovém úvodu následuje skoro nepřerušovaná akční jízda, ve které lítá všechno (včetně ledniček) a padají rekordy v počtu zlomených končetin za sekundu. Skvělý film na odpoledne. P.S.: Scéna, kde hlavní hrdina bojuje simultálně proti třem chlápkům s mačetami patří k vrcholu toho, co jsem viděl.

Směr jih (1994) (seriál)

Odpolední klasika na nově, spolu se seriály jako M.A.S.H. a Hvězdná brána tvoří tenhle neuvěřitelně milý a oddechový seriál ideální útěk k nostalgickým odpočinkovým odpolednům a večerům. Hlavní postavy mají skvělé dialogy a ani dabing není nijak špatný.

Iron Sky (2012)

Nějak se mi nechce věřit, že za touhle taškařicí (která se tak od začátku tvářila) někdo hledal i něco víc a proto nechápu ani takhle mizerné hodnocení. Tenhle film splnil moje očkávání hlavně proto, že jsem žádná neměl. Perfektně mě na večer zabavil a do puntíku splnil rámcový plán. Ať si kdo chce co chce říká, byla to legrace.

Hvězdný prach (2007)

Pokud hledáte romantický film, s klasickou zápletkou, vším, co se má čekat a opravdu krásným prostředím, trefili jste do černého. Skvělá hudba, krásná hvězda, trocha toho humoru a spousta romantiky, která (pokud ji hledáte) příjemně funguje. K tomuhle filmu se vždycky jednou za čas vrátím a zkouknu ho znovu, i když nevím proč. Stejně vždycky funguje stejně. :) Zajimave komentare: Cival

Princezna Mononoke (1997)

Je to už dlouho, co jsem tenhle film viděl a vždycky jednou za čas si ho pustím znovu. I přesto je pro mě nesmírně těžké napsat k němu komentář. Princezna Mononoke mě stejně jako další Miyazakiho fimy uchvátila a vydobila si navždy mezi filmy čestné místo. Škoda že top10 má jenom 10 příček, kvůli miazakiho a Kurosawově tvorbě bych jich rozhodně chtěl víc.

Madlax (2004) (seriál)

Kōichi Mashimo opět nezklamal. Tradičně velice kvalitní hudba, která vždy podkresluje atmosféru a navozuje i u občas velmi statické animace přesně ten pocit, jaký je třeba. Mystický , trošku možná až fantasy příběh, několika postav, které směřují k vzájemnému propojení a vyvrcholení, které v posledních několika dílech opravdu graduje a slušná animace z tohohle seriálu dělají skoro pětihvězdičkový nářez. 4,5/5

Simpsonovi (1989) (seriál)

Legenda, vzpomínky na dětství, příjemný humor. Občas stupidní, ale nezpochybnitelně skvělé.

Do útoku (1987)

Tenhle film si pamatuju ještě jako malej kluk. Tenkrát mě u obrazovky udržel a na tom je postavené moje hodnocení. Na druhé shlédnutí nic moc.

Musekinin kančó Tylor (1993) (seriál)

Perfektní, vtipné anime s obrovským smyslem pro humor a dobře napsanými postavami a naprosto osvobozující a uvolňující myšlenkou. Paco-Paco 5/5 za něco, co se naposledy povedlo pohádkám, když jsem byl hodně malej.

Noir (2001) (seriál)

Asi nejlepší anime jaké jsem kdy viděl. Perfektní hudba a atmosféra, při níž jsem si mimovolně vzpomněl na Leona a jiné kriminální filmy a seriály. Seriál, který s absolutní elegancí protančil za mohutné salvy výstřelů na první místo v mojí top 10. Zasloužených 5/5 i za hudbu, kterou si budu ještě chvíli pouštět.