Fantastický pan Lišák (2009)

Tenhle animák byl...jiný. A to ještě nevulgárně řečeno. Po dokoukání se dostail mohutný WTF efekt. Každopádně to stálo za to. Mr. Fox s halsem George Clooneyho velmi potěšil, dialogy měly svůj vtip a celkově to mělo i celkem drajv. zasloužemé 4 hvězdy.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Pět hvězdiček je zcela subjektivní hodnocení, reálně má po deseti sériích tenhle seriál kvalitu tak na dvě, možná tři. Patří ale k mému dětství a když jsem jako malej kluk utíkal každý odpoledne domů z družiny, abych stihnul ve tři na nově další epizodu, byla to prostě nádhera - takže proč se taky jednou nezasnít. :) Plus naprosto perfektní role Richarda Deana Andersona, bez kterého by celý seriál stál za odpad - což se taky v pozdějších sériích potvrdilo.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Měl jsem tenhle seriál moc rád. Ostatně celá stargate spolu s macgyverem utvářela moje dětství a tohle bude navždy milá vzpomínka.

Vysloužilí lvi (2003)

Takhle nějak si představuju kvalitní rodinnou komedii. Chlámal jsem se bez sebemenšího zaváhání všemu, co oba staříci vymýšleli a všem jejich šíleným historkám a brečel jsem jak malá holka, když malýmu umřela lvice. Trošku subjektivně si do hodnocení přidávám pátou hvězdu, protože tenhle film mi prostě sednul.

Kenpú denki Berserk (1997) (seriál)

Brutální dechberoucí jízda postavená na zamyšlení nad etickými otázkami a máchání obrovským mečem. Má to koule a má to hloubku. Krve je dost a perfektní zvuková kulisa spolu s vhodně zvolenou animací a brilantním střihem z toho mačkají celkem dost. Zezačátku hlavně akční mlátička se ale v průběhu posledních dílů mění na filozofické zamyšlení nad etikou jednání a cenou za velký sen. Po shlédnutí seriálu dvou filmů a přečtení kompletní mangy v angličtině (333 epizod ve 37 svazcích) si dovolím tenhle epos označit za to nejlepší co se dá po příběhové stránce sehnat a řadím berserka na první příčku mého anime listu. Pokud ještě nekdy budu číst mangu, tak si přeju, aby byla minimálně stejně dobrá jako tohle.

Gantz (2004) (seriál)

Seriál má nesporné kvality. Velmi se mi líbila hudba i animace, celkem zajímavá je i zápletka, má ale jednu velkou slabinu - špatně napsané postavy. Postavy se chovají nelogicky, nesmyslně a divně - když je jeden z nich pod útokem, ostatní nečinně stojí a kecají o tom třeba celé dva díly. To je ostatně důvod, proč jsem seriál nedokázal dokoukat a zasekl jsem se na dvanáctém díle. Těch opravdu debilních keců, které logikou překonali snad i teletubbies, jsem měl prostě dost. Přesto má seriál u mě 3 hvězdy za titulní song od rip slyme, skvělou zápletku a tits. :)

Trigun (1998) (seriál)

Kdesi v daleké budoucnosti v jedné předaleké galaxii potomci lidí... Ale ne, to bych prozrazoval moc. Trigun je anime, které se zezačátku nedá brát moc vážně a po rozjezdu v komediálním stylu s vtípky asi na úrovni pokemonů se postupně odkrývá zápletka, která se snaží o zamyšlení nad životem, smrtí, nadějí a naší budoucností a rozhodně nijak levně, ale celkem do hloubky. Nevím, jestli dokáže zaujmout každého, určitě se ale hodí shlédnout si tohle malé dílo. Já jsem se po posledním dílu dost zamyslel. P.S.: Hodně jsem se rozmýšlel mezi 4mi a pěti hvězdami. prozatím zůstávám na 4řech.

A-Team (1983) (seriál)

3 hvězdy za nostalgii a Dwighta Schultze v roli H.M. Murdocka. Zahrál ho naprosto nad očekávání. Na to jakou šílenou představu pojme jsem se v každém dílu těšil a několik z nich bylo vskutku geniálních.

Most přes řeku Kwai (1957)

Pokud se řekne most přes řeku Kwai, vybaví se mi nezapomenutelná hudba (kdo by neznal colonel bogey march) ve skvělém psychologickém dramatu. Aneb válečný epos, kde se moc nestřílí.