Zkrocená hora (2005)

Pokud to mám říct tak abych urazil co nejméně lidí tak tenhle film budu vstřebávat ještě dlouho. Dobrý scénář podkreslený krásnou hudbou a velmi vyrovnané herecké výkony. Podobných filmů, které by dokonce vešly ve všeobecnou známost, moc není.

Tygr a drak (2000)

První polovice filmu mi, pokud to trochu přeženu, připomíná některé staré čínské/japonské akční filmy z osmdesátých let a třeba věta: "Kdo tě naučil létat ?" mi do filmu tohoto typu opravdu neseděla a nebýt druhé půle asi bych tomu dal tak *. Takhle za druhou půlku ***. edit: Možná ten film nebyl úplně můj šálek čaje.

Veřejní nepřátelé (2009)

Opravdu na té délce něco je. Jinak ten milion dollar slaves jako soundtrack mě opravdu dostal, myšleno pozitvně.

Vetřelec (1979)

Ač horory bytostně nesnáším, tento si zaslouží místo v mém srdci za naprosto skvělou atmosféru. 100%.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Pět hvězd za naprosto skvělý zvuk,úžasnou kameru a příběh,jěnž jsem si vychutnával. Na film jsem se díval dost opožděně a popravdě jsem se k němu dostal až v televizi. Očekával jsem další popkornovku na nenucený nedělní večer a to co jsem viděl mi vzalo dech. Naprosto skvělé záběry doplněné tak úžasnou hudbou a k tomu velmi dobře udělaný příběh, to se sejde málokdy.

Poslední samuraj (2003)

Perfektní velkofilm se skvělou atmosférou a hlavně naprosto dechberoucí hudbou a úžasnou kamerou.

Jára Cimrman ležící, spící (1983)

Doktore holube, pojedete letos znovu do afriky? DOMA BUDE, už se naraisoval dost!.....Genialni humor a perfektni prijemy film.

Falešná hra s králíkem Rogerem (1988)

Ve své době převratný film, který se velmi povedl a opravdu mě překvapil Frank Sinatra. Zatím tři hvězdy a protože se brzy chystám na druhou projekci,kompletní hodnocení dodělám později, do té doby můžu říct že tenhle film, na který jsem se začínal koukat s předtuchou dalšího Zemmeckisova filmu, který mi nesedne a podruhé ho už vidět nebudu chtít a místo toho si na něj udělám místo ve vitrínce vedle Forresta a budou dva zemmeckisovy filmy které mám rád a tři které si klidně pustím znovu (ještě pak trosečník s Hanksem)

Musíme si pomáhat (2000)

Jan Hřebejk ,hořký humor,beznaděj a několik černočerných let, aneb život ve válečném Československu, když jste a nejste pro nacismus. Nominace na oskara jenom potvrzuje.

Psanec Josey Wales (1976)

Čtyři za naprosto perfektní atmosféru a opravdu skvělý humor. Eastwoodovo plivání je opravdu skvělé a tenhle western jsem si celkvě perfektně užil. Krása.