Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Celkem se divím že jsem tenhle seriál zapoměl ohodnotit, asi to bude tím že jsem měl jednu dobu nastaveno zobrazování orig. názvů filmů a ten francouzký mi tolik neřekl. Klasika, na kterou jsem se vždy v 7:30 či 8:30 ráno díval v televizi už od opravdu útlých let po pokémonech. Musím si to dát do TOP 10

Byli jednou dva písaři (1972) (seriál)

Pamatuji si nedělní dopoledne na "jedničce" když táta přepnul a my jsme se museli povinně dívat (to jsem ještě neměl PC),protože jinak by nebylo co dělat než jít pomáhat vařit oběd a jak byl člověk jako malej zvyklej vstávat v 6 hodin v neděli na pokémony a všechno možný další, co dávali (dneska jsem rád když o víkendu v jednu odpoledne vstanu), tak mě to zezačátku celkem solidně nudilo, pak jsem k tomu ale s přibývajícímy roky (nemnoha roky), přišel na chuť a pustil si to znova a tak musím pět hvězd za pěkný seriál, který mě provázel od malička dát.

Sedm divů technické civilizace (2003) (seriál)

Zajímavý seriál se spoustou informací, který mě ale místy trochu nudil. To ovšem neubírá na tom že jako dokument to boduje. 4 hvězdy.

Byl jednou jeden... člověk (1978) (seriál)

Celá série Byl jednou jeden... patří ke skvostům edukativních seriálů, na které se dá koukat velmi příjemně už proto, s jakým humorem a nadhledem podávají základní informace o životě člověka,historii techniky nebo životopisech slavných osobností. Tenhle seriál jsem jako děcko miloval.

Bledý jezdec (1985)

Vcelku se mi na tento western líbily upoutávky a tak jsem si řekl proč ne? Mno a po shlédnutí si spíš kladu otázku: Proč proboha ano? Film je to vcelku slušný,takže ve výsledku nelituji,ale i v žánru samotném spadá spíš do slabšího průměru v tom co jsem měl možnost shlédnout. Takže tři hvězdy.

Návrat do budoucnosti (1985)

Asi můj nejoblíbenější film z této série, krásný a geniálně natočený, jako dítko jsem ho měl rád, ale postupem času mi prostě přestal sedět, přesto je to inteligentní komedie, která by měla být za život viděna alespoň jednou. Pět hvězd, které si Zemmeckis spolu s M.J. Foxem a Ch. Lloydem zasloužili.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Dobrá komedie,dobrý scénář a dobrá zábava. Dobrá ale není 5 hvězd, nýbrž 4. Zemmeckis mi úplně nesedl. Ani jeden díl této trilogie není zrovná můj šálek čaje a já jsem dlouho uvažoval, jestli tuto sérii filmů hodnotit či ne, nakonec jsem si řekl že ano, ale tyto filmy už podruhé vyhledávat nebudu. Nejsou špatné ale nesedí mi.

Návrat do budoucnosti III (1990)

Nevím proč ale Zemmeckisova tvorba mi až na čestnou výjímku Forresta Gumpa nesedí. Prostě to není ono. Sice jsem tento film viděl a to dokonce několikrát, ale po nějaké době jsem ho přestal vyhledávat.SHRNUTÍ: Dobrý film, který ale nevyhledávám,kvalitní filmařina s několika odkazy třeba na Cera una volta il west. Čtyři hvězdy podle mě zasloužené, protože to bylo dobré jak po herecké tak po scénářové stránce.

Trosečník (2000)

Zajímavý film, ke kterému jsem se nedostal v kině, ale úplně normálně v televizi jednoho odpoledne a celkem se na to dalo koukat. Hanks to zahrál dobře a byť Zemmeckis nepatří do TOP10 mých režisérů tentokrát a ještě u Forresta mi celkem sedl. 4 hvězdy za sice nevýrazný ale poctivý film, který si rád znovu pustím.

Polární expres (2004)

Popravdě si těmi třemi hvězdami nejsem jist, protože jsem u toho umíral nudou, tenhle film je totiž OPRAVDU dlouhý, ale na druhou stranu zas tak úplně špatné to nebylo, poprvé jsem to viděl před pár dny když to na jisté televizní stanici dávali na štědrý den a já na to náhodou přepnul a dokoukal to, protože všechno ostatní co dávali jsem už viděl. Asi největším lákadlem byl na tomhle filmu Tom Hanks a Zemmeckisvo jméno jsem taky už kdesi viděl (Forrest Gump), ale nesedlo mi to. Snad až se na to podívám podruhé možná budu mít lepší pocit. Nakonec tři hvězdy nechám, protože to nebylo špatné, ale můj šálek čaje jsem v tom taky nenašel.