Hory mají oči (1977)

Dnes již pořádně ošuntělý horůrek slavného režiséra Wese Cravena (mj. Noční můra v Elm Street, Vřískot), který má však stále co nabídnout a čím zabavit. Hororovou atmosféru film rozhodně neztratil a Michael Berryman je opravdu děsivý.

Pasažéři (2016)

Vizuálně velice povedený sci-fi film s hvězdnou hereckou dvojicí a slušným příběhem, který je plný zajímavých nápadů. První polovina je lepší té druhé a nebýt to tolik sladké, byl bych ještě spokojenější. I tak kvalitní a nadprůměrná zábava.

U pěti veverek (1944)

Jako vždy dobrosrdečný Jindřich Plachta v povedené prvorepublikové komedii. V menších rolích spolu opět hrají Ladislav Pešek a Jan Pivec, kteří pobavili už v Hotelu Modrá hvězda.

Rodinné trampoty oficiála Tříšky (1949)

Kdo spí, ten krade! Až na tu bolševickou, dokola zpívanou Carevnu, kterou jsme ještě nuceně stihli v první třídě základní školy, podařená oddychová komedie s výborným Sašou Rašilovem. Léto a venkov zklamat nemůžou. Vždy se rád mrknu.

Pojďte pane, budeme si hrát (1965) (seriál)

Mohl bych chválit neotřelé a originální animace, legendární znělku, nadčasový humor i fantastický dabing pánů Rudolfa Deyla ml. či Františka Filipovského. Ale to by bylo zbytečné. Já jen napíšu, že na těchto dvou vykutálených medvědech jsem v 80. letech u televize vyrůstal a tak mají vysoké hodnocení jisté.

Byl jednou jeden dům (1974) (seriál)

Československý herecký all stars team, režírovaný seriálovým bardem Františkem Filipem. Skvěle vystihnutá atmosféra neveselé doby i staré Prahy a důkaz (vzniklo pouze pět epizod), že kvalitu kvantitou nikdy nikdo nenahradí.

Police Story (1985)

Tolik rozbitého skla v jednom filmu jsem ještě neviděl. Parádní akční jízda!

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Nádherné záběry americké divočiny, skvělé ústřední herecké duo a syrový, krvavý příběh, to jsou pro mě hlavní trumfy tohoto filmu. Zároveň je ale REVENANT příliš dlouhý a rozvleklý, abych mu mohl ještě jednu hvězdičku přihodit. Ale filmařina je to výborná a DiCaprio opět vynikající. Třeba příště.

Smrtící epidemie (1995)

Po letech jsem se dnes na tohle skvěle obsazené Petersenovo drama v televizi podíval a musím uznat, že neztratilo nic ze své naléhavé působivosti. Stále aktuální téma. Jen mě při sledování filmu napadlo, jak by asi tuto situaci v našich končinách řešil neomylný manažer Andrej Babiš a kolik by během těch pár dnů vyměnil ministrů zdravotnictví? Best in Motaba!