Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

A pritom by stacilo do vody vo final showdown vyliat kubik ropy a skrtnut zapalkou.. A bolo by po avataro-fremenoch :D Lion King moment na zaver... zasluhuje extra hviezdu za ambivalenciu cynickosti a cringu! :D

Temný dům (2020)

Bruckner by bol celkom schopny atmosferak, keby sa vyhol tej svojej patetickej WTF-Bobby-Ewing-happy-endovosti... Zamotat klbko vie celkom slusne, ale na konci si bez cheatovania noznicami nedokaze poradit. LAME! A pritom by stacilo vygradovat beznadej a hodnotenie by slo vyssie. Tema schizofrenie v kombinacii s architekturou pachne (myslene ako kompliment) "novsimi" Hellraisermi.. Vyber dalsieho projektu ma teda ex-post nezaskakuje.. :D Az objavi Barkerovsku nadsenost pre maso, dosiahne to aspon na priemer. :D

Martin Eden (2019)

Quanciale e pecorino tutti i fori! <3 Muj vnitrni ital-revolucionar se tetelil blahem! NALEVO OD LEVA! TRVE KVLT! <3

Terrifier (2017)

MEDIOCRE! Ale za 35k to tu treti hvezdu zasluhuje.. Tak a ted klidne a spokojene na "lidiomdlivajivkine" dvojku :D

Po sui tai yang zhi xin (2022)

Lyricka bajka o podivnej ciernej macke v cizmach bez priatelov, bez domova a bez zmyslu zivota hladajucej "najvzacnejsiu vec na svete" .. :)

Osvětim (1948)

Wanda Jakubowska (auterka filmu) prezila Auschwitz a film bol dokonceny v roku 1948..  Taktiez sa nejedna o dokument, dokonca ani ako doku-drama neobstoji. Je to proste dramaticke dielo, ktore je vzhladom k teme a osobnej skusenosti auterky konstruovane s maximalnym respektom. Styl filmu je nevyrazny a nestrhava na seba zbytocnu pozornost. Forma prirodzene ustupuje obsahu.  Nikto neprehrava a tazko hladat vyraznejsi stylisticky prvok, mozno s vynimkou obcasnych heroickych podhladov typickych pre sovietsky vojnovy film.  K SOC-RES naivite samozrejme nesklzava, taktiez sa vyhyba patetickemu vydieraniu Spielbergoveho magnum opus. Inymi slovami, vsetky ostatne filmy o holocauste posobia ako exploitacia. Taktiez si dovolim tvrdit, na rozdiel od inych recenzentov, ze je film s ohladom na svoje dobove ukotvenie tematicky odvazny. Nielen celkovym nametom (prvy film o holocauste), ale i mikropribehmi obsiahnutymi v jednotlivych scenach. Otvoreny koniec ako ceresnicka na torte...  TRVE KVLT! Doporucujem!

Russia 1985-1999: TraumaZone (2022) (seriál)

Krasa strieda nadheru! A s pribudajucimi rokmi A.C. pozvolna opusta zapadnu formu.. Uz ziaden over-voice, len "rydza" intelektalna montaz! Obcasny uvodny titulok ako tradicny prvok nemej kinematografie. I ked do formy oprostenej od vsetkych burzoaznych vplyvov mame este stale daleko, sme na dobrej ceste. Tak nabuduce poprosim trve Kino-glaz o kadencii maximalne 2.6 sekund na zaber.. :D Adam Curtis, posledny proletar kinematografie!

Trol (2022) odpad!

WTSF Norsko?

HyperNormalisation (2016)

Adam Curtis je nadnarodny poklad. Uvod do studia dokumentaristiky postuluje, ze neexistuje objektivny dokument a s ohliadnutim k tomuto faktu by mal byt tento film v osnovach pre stredne skoly..

RoboCop (1987)

1. SERVE THE PUBLIC TRUST   2. PROTECT THE INNOCENT   3. UPHOLD THE LAW