Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Ted, Barney, Robin, Lilly a Marshall. Tahle parta mi opravdu přirostla k srdci a strašně mě bavilo sledovat Tedovu strastiplnou cestu, kterou musel podstoupit, než se mu podařilo najít tu pravou. První série mě neskutečně bavily a byly doby, kdy jsem byla schopná celou sérku sfouknout za dva dny. Ke konci se to ale bohužel dost pokazilo, jak už to tak často u seriálů bývá a já se začala těšit, až to všechno dojde do zdárného konce. Je to škoda, kdyby měl seriál o tři série méně, byl by rozhodně jednou z nejlepších věcí, jaké jsem kdy viděla. Díky fantastickému rozjezdu je pro mě ale HIMYM stejně pořád srdcovkou.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Ještě nikdy se mi nestalo, že bych tak šíleně nesnášela hlavní postavu a přitom seriál měla tak strašně ráda. Breaking Bad je jedním z těch seriálů, u kterých hltáte celou řadu za dva dny, protože se prostě nemůžete odtrhnout od obrazovky, aniž byste se dozvěděli, co tam bude dál. Taky je to jeden z mála seriálů, kde s postupným přibýváním sérií, nedochází k úbytku kvality, spíš naopak tu kvalita exponenciálně roste. A finále mě tady nenasralo, ba dokonce mě i potěšilo, což už se vůbec o ostatních seriálech říct nedá. Nakonec ještě přehled mých oblíbených postav: Jesse, Hank a Saul.

Zmizení (2013)

Kdo má rád thrillery určitě nebude zklamán. Film má přesně to, co od solidního thrilleru očekávám. Zajímavé postavy, skvělé herecké výkony - jako vždy musím vyzvednout výkon Jakea Gyllenhaala, který byl snad pro roli detektivů přímo stvořen, detektiv Loki a jeho tik v oku - prostě boží. Postava Dovera byla taky hodně zajímavá, co nevyřeší policie, zvládne on, bez ohledu na jakékoliv morální a etické dopady (a kdo by mu to mohl zazlívat, šlo přece o jeho dceru). Super scénář, rozuzlení bylo alespoň pro mě těžko předvídatelné, což je super. Celkově měl film super atmosféru a i s koncem jsem byla spokojená. A není to žádné překvapení, film s Jakem Gyllenhaalem v roli detektiva přece míň než čtyři hvězdičky dostat nemůže.

Spider-Man (2002)

Můj nejoblíbenější komiksový hrdina.Take a look overhead, hey, there, there goes the Spiderman.

Sherlock (2010) (seriál)

Asi jsem se zamilovala. Do Sherlocka.

Warrior (2011)

Film o tom, jak moc trauma z dětství, způsobené despotickým rodičem, dokáže poznamenat člověka na celý život. Příběh o odpouštění dávných křivd, kterých se na vás dopustili jiní. Velmi silný scénář společně se špičkovými hereckými výkony, v čele s výkonem Toma Hardyho. To, co zde předvedl, je prostě naprosto geniální. Už jen kvůli jeho hereckému výkonu má smysl film vidět. Tento snímek bude mít u mě vždy zvláštní místo, jelikož Tommy je jedna z mých nejoblíbenějších filmových postav a jeho charakter je mi osobně hodně blízký (ne, že by mi byl úplně podobný, spíš naprosto rozumím tomu, proč Tommy ve filmu jedná tak, jak jedná a celé tohle jednání a celkově i téma filmu se mě hodně dotklo.) A že nedostal Hardy za tuhle roli Oscara, dokonce ani tu blbou nominaci, to prostě asi nikdy nepochopím!

Místnost sebevrahů (2011)

Každopádně zajímavý počin, u kterého jsem se, musím říct, nenudila. Co mi ale vadilo byla až taková nereálnost - jak už prostředí "internetové hry", či jednání rodičů (neumím si představit, že se dítě zavře na několik týdnů v pokoji a jeho rodiče nevyrazí dveře, natož nechají svoje dítě zavřené v jedné místnosti tři roky, což postava Sylvie, jak řekla, byla). To bylo přehnaný a nedomyšlený - alespoň dle mého názoru. Na druhou stranu se ale ve filmu vyskytly i zajímavé myšlenky a okamžiky a nebylo jich málo. Snímek se nám snažil ukázat, jak krutá dnešní společnost může být, a jak zlí, sobečtí a necitelní můžou být dnešní náctiletí. Nesmím opomenout vyzdvihnout herecké výkony, Jakub Gierszal i Roma Gasiorowska se svých úloh zhostili báječně. A na závěr dodávám, že tenhle film rozhodně není pro každého, ale já bych si ho klidně pustila znovu.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Hodnoceno po zhlédnutí první série. Pecka. Jeden z nejlepších, nejvymakanějších, nejnapínavějších a nejzvratovějších seriálů, který mě každým dílem překvapuje. Nadupaná podívaná. Chybí mi slova na to, abych takovou perlu vůbec dokázala popsat. Jsem zvědavá na další série, snad to nebude tak hrozný, jak tady někteří píšou./// Hm, tak druhou sérii se snažím dokoukat už asi rok, ale bohužel mi připadá tak hrozně nudná že se mi to zatím nedaří a snižuju hodnocení z 5* na 3*./// Třetí série je pro mě překvapivě trošičku stravitelnější, než série druhá, ale pořád se bavíme o něčem, co je někde úplně jinde než série první. Fakt škoda. A po tom, co jsem slyšela o tom, jaká je čtvrtá série, mám trošku strach, že tu ani dokoukat nedokážu. Ale udělám si z toho takovou challenge, když už je to poslední sérka, tak to musím dát! Navíc má být pátá bonusová série a co kdyby se náhodou tvůrci zbrchali, že (no jo, jsem to ale naivka).

Dive (2010) (TV film)

Britská dramata mám ráda a tak se mi Dive nemohl nelíbit. Film je rozdělen do dvou dílů a pojednává o vztahu dvou lidí - dívky Lindsey, která má v hlavě pouze touhu dostat se na olympijské hry ve skocích do vody a která každý den tráví tím, že trénuje, a tak jí nezbývá čas na to, užívat si život tak, jak to dělají všichni ostatní teenageři jejího věku. Dále sledujeme osud Roberta, se kterým se Lindesey seznámí a se kterým také otěhotní. Lindsey se musí rozhodnout - má jít za svým snem a vzdát se dítěte a nebo se stát v šestnácti letech matkou? Filmu nemám co vytknout, moje očekávání splnil, herecké výkony mě potěšily a taktéž kamera byla výborná. Navíc mám moc ráda skoky do vody, takže sledovat, kolik dřiny a práce vlastně za tímhle sportem je bylo pro mě taktéž zajímavé. Pokud máte rádi teen-dramata plné emocí, je Dive pro Vás určitě tím pravým snímkem.