Čistá duše (2001)

KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY! Precizní sonda do duše schizofrenika. Až do konce jsem nevěděla, čemu věřit. Russell Crowe je ve své roli naprosto vynikající. Dodnes nechápu, že za svůj výkon nedostal Oscara.

Osamělost prvočísel (2010)

Oproti knize je film ještě optimistický. Přesto parádní podívaná (a kniha je moje nejoblíbenější, takže jak by to vlastně mohl snímek zvládnout překonat, že).

12 opic (2015) (seriál)

Měla jsem obavy. Velký. Seriál vycházející z tak boží předlohy? To nedopadne dobře... A víte co? Asi ještě žádnej seriál mě nikdy nedokázal tak připutat k obrazovce. Vydržet ten týden čekání na další díl se pro mě stalo utrpením. Jsem prostě unešena, ani náhodou jsem to nečekala. Miluju Colea a Cassie, miluju tu chemii mezi nimi a taky miluju, jak nikdy nepřipustí, aby se jim emoce míchaly do práce. Miluju všechny ty časový skoky, zvraty, ty nervy, který u každýho dílu zažívám. Miluju to napětí, ten spád, akci. Miluju 12 Monkeys. /Druhá série byla o dost horší, téměř jsem to s 12 Monkeys vzdala, třetí série mě zase chytla, i když už tam bylo strašně moc nelogičností, čtvrtá série se dala, jsem ráda, že měl seriál nějaký ukončení i když i to bylo velmi nelogické :) Celkově takové slabší 4*, ale hlavně díky první a třetí sérii :)

Constantine (2014) (seriál)

Pilot byl hroznej, druhej díl taky nic moc, ale od třetího dílu už to jde jen nahoru. Po tom rozpačitým začátku jsem tomu už ani nevěřila a málem jsem to s Constantinem vzdala, ale musím uznat, že se z podprůměrnýho prvního dílu dokázal proměnit v super jízdu. Doufám, že mu to vydrží a moc bych mu přála další sérii. A Mattovi Ryanovi role Constantina dokonale sedí!

Nebezpečná identita (2011) (seriál)

Váš život je v troskách... Jste bývalá feťačka, nemáte peníze a k tomu všemu vám někdo usiluje o život. Do toho vaše identické dvojče spáchá sebevraždu a vy ztratíte i svoji rodinu. Smutný, co? Jak se dostat z téhle bezvýchodné situace? Je to jednoduché. Předstírejte, že vaše sestra nezemřela, předstírejte, že jste ona. Absurdní? Možná. Váš život ale tímto činem získá úplně nový rozměr. Jako mávnutím kouzelného proutku jste najednou bohatí, máte úspešného manžela, kamarády, dům, vlastně vše, co si můžete přát. Ale co by to bylo za seriál, kdyby vše bylo tak idilické? Všechno totiž nemusí na první pohled být takové, jaké se zdá. Ani život vašeho zdánlivě ideálního a lepšího dvojčete. A tady začíná ta pravá zábava. Ringer je boží guilty pleasure, u kterého si napětím budete ohryzovat nehty a budete sjíždět jeden díl za druhým. Zvraty tak brutální, že pokaždé, když si myslíte, že víte na čem jste, zjistíte, že nevíte vůbec nic. O to více překvapivé je rozhodnutí zrušení seriálu. Je to škoda. Seriál s takovým potencionálem se nerodí každý den. Jsem ale ráda i za tu jednu sérii, byla prostě super. Já jsem ji stihla zkouknout za dva dny. Kolik budete potřebovat vy?

Lidský terč (2010) (seriál)

Human Target je asi ten nejlepší akční seriál, jakej jsem měla tu čest vidět. Je neuvěřitelně zábavnej, dokonce nezačne nudit ani po čase sledování, příběh se totiž vyvíjí, tedy alespoň tak, jak jen se to dá u akčního seriálu očekávat. Každej díl svižně odsejpá, takže než se nadějete, je konec epizody a vy budete chtít vidět víc, a víc, až najednou zjistíte, že už máte za sebou celou sérii. Seriálu nechybí humor a je v něm tolik fajnovejch postav, že si nejde alespoň někoho nezamilovat. Seriál neztrácí dech ani ve druhé sérii, spíš bych řekla, že je to čím dál větší jízda, o to větší je škoda, že byl po druhé sérii ukončen. Human Target je prostě boží oddechovka a moje guilty pleasure!

Důkaz (2005)

Tak dobře už jsem se s hlavní postavou neztotožnila dlouho. Někdy si totiž připadám úplně jako Catherin (akorát teda bohužel nejsem génius).