Hořící keř (2013) (TV film)

Dobré téma, dobře zpracováno. Jenom jedna poznámka k hercům. Jaroslava Pokorná byla opravdu výborná a jsem moc ráda, že byl její výkon oceněn Českým lvem. To ale rozhodně nemůžu říct o Táni Pauhofové, jejíž výkon na mě působil křečovitě a nepřesvědčivě. Musím říct, že pro mě prostě není dobrá herečka, ale chápu, že mužská část publika jí její slabší výkon ráda odpustí, mně každopádně v roli Dagmar Burešové absolutně neseděla. A místo Emmy Smetany bych také ve fimu viděla raději někoho jiného. Ale Vojta Kotek překvapil, sice mě jeho výkon nenadchl, na druhou stranu ani neurazil.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Americkou verzi mám radši, než tu švédskou. Věrněji se drží knižní předlohy. Rooney Mara je naprosto skvělá, Daniela Craiga mám taky ráda a David Fincher už je jen třešničkou na dortu.

Ajťáci (2006) (seriál)

Kvalita epizod se značně různí, ovšem některé jsou prostě naprosto perfektní, ani si nepamatuju, kdy naposled mě něco tak rozesmálo. Top pro mě navždy zůstane s02e01 The Work Outing, protože to prostě jen tak něco nepřekoná... "I'm disabled!"

Matrix (1999)

Tak... Teď jen prosím předstírejme, že dvojka a trojka se nestaly.

Hannibal (2013) (seriál)

Po první sérii zatím hodnotím 3*. Na seriál jsem se začala dívat jen díky postavě Willa Grahama, který mě při sledování prvního dílu okamžitě připoutal k obrazovce. Na druhou stranu postava Hannibala mě šíleně irituje, což ale nejspíš bylo i cílem tvůrců a pouze to dokazuje, že se Mikkelsen své role zhostil, jak nejlépe to jde. I přes skvělé herecké výkony mě ale seriál občas nudil. Neumím si představit, jak tuhle hru na honěnou chtějí protahovat do několika sérií, protože už v první sérii mě to přestávalo bavit. Hodně lidí možná seriál sleduje proto, že je šokující, zvrácený, znepokojující, kontroverzní a nekonvenční a některé scény jsou prostě naprosto odporné, protože to, co scénáristé dokáží vymyslet, se jen tak nevidí. Já tedy nejsem jedním z těchto diváků, tuhle zvrácenou a psychidelickou atmosféru si nijak neužívám, ale na druhou stranu chápu, že tyhle scény nejspíš k Hannibalovi patří. Ovšem jen tohle podle mě dobrému seriálu nestačí a mám tak trochu pocit, že Hannibalovi něco chybí. Seriál podle mě postrádá více zvratů a překvapení, hluchá místa se v něm objevují až příliš často, chvílemi jsem se nudila tak moc, že jsem si myslela, že sledování Hannibala prostě vzdám a jediný, kdo mě držel u obrazovky byla postava Willa Grahama, ovšem i jeho charakter se měnil tak, že mi začal připadat stále méně zajímavý. Závěrečný cliffhanger mě ale naladil na druhou sérii a tak jí dám nejspíš ještě šanci. / Po druhé sérii zvyšuju na 4* a jsem zvědavá, co přinese série třetí.

Spisovatelé (2012)

"Ty nejdůležitější věci se říkají nejhůř," a psát komentáře k filmům, které se mi vážně líbily, je pro mě vždycky mnohem těžší, než komentovat filmy ostatní. Je tolik věcí, které bych chtěla svým komentářem vyjádřit, chtěla bych popsat všechny emoce, které ve mně film zanechal, popsat, jak moc mě osobně zasáhl, ale bohužel je to pro mě nejspíš až příliš těžký úkol. Ve zkratce tedy jen řeknu, že se mi tenhle film moc líbil. Nejenom protože v něm hraje Logan Lerman, kterého můžu, a Kristen Bell, kterou vždycky ráda vidím v nějakém novém filmu, a protože celá atmosféra filmu byla prostě dokonalá. Možná ale taky proto, že Between the Bars je pro mě taky jeden z velmi důležitých songů a protože bych chtěla, aby se mě někdo zeptal, jaká je moje oblíbená kniha. Každopádně život spisovatelů je podle mě velmi vděčné téma, které je zde více než zajímavě zpracováno. Přiznejme si, kdo z nás by nechtěl být spisovatelem? Slova jsou tak krásná, když se umí správně používat a živit se psaním, musí být prostě nádherné. Ovšem pro to, aby mohl být člověk dobrým spisovatelem, musí něco zažít, nasbírat životní zkušenosti, které, jak nám ukazuje film Stuck in Love, nejsou vždy zrovna nejlepší. Ovšem i špatné zkušenosti nás v životě posouvají dál a to je nejspíš to jediné, na čem záleží. PS: Kde po světě chodí takoví kluci jako Rusty a Louis? A proč je nikdy nepotkám? /// "I'm so scared right now." "I know, I know."/// The potential you'll be, that you'll never see, the promises you'll only make. Drink up with me now and forget all about the pressure of days, do what I say and I'll make you okay and drive them away, the images stuck in your head."

Veronica Mars (2004) (seriál)

Ve Veronice Mars si každý najde své. Nejedná se o tupou zábavu pro stupidní pubertální holčičky, ale o jeden z nejinteligentnějších seriálů pro teens. Milovníky drama jistě potěší momenty, při kterých vám bude běhat mráz po zádech a zvraty, které nečekáte, na fanoušky romantiky zde zase čeká komplikovaná love story. Pokud to nevzdáte po prvních epizodách, kdy vám nejspíš bude VM připadat jen jako další ničím výjimečný seriál pro puberťáky, dočkáte se chytrého a brutálně návykového seriálového počinu. Sice už nějakou tu dobu nejsem úplně cílová skupina, ale Veronica Mars mě stále strašně baví. Dejte ji šanci a myslím, že vás nezklame.

Veronica Marsová (2014)

Objektivně za 3*. Ale ten sentiment a nostalgie. To mi prostě nedá. Pro fanoušky seriálu naprostá nutnost, ostatní asi film zas tolik nezaujme. We used to be friends, a long time ago, we used to be friends...

Temný případ (2014) (seriál)

Perfektní začátek, což se bohužel o konci říct nedá. Čtyři hvězdy jen za Matthewa.