Avatar (2009)

Těžko se mi to popisuje. Když to vezmu z pohledu akce a veškerých efektů s ní spojené, vypadá to opravdu dobře. Jenže z pohledu děje to je klasický americký příběh, se spoustou klišé a stupidních scén. V kině jsem na tom nebyl, tudíž nemůžu porovnat "normální" kvalitu s 3D, což beztak vylepšuje jen akčnější filmy. Celkem mě udivuje takové množství fanoušků, na druhou stranu mě i těší, že není v Avatar v žebříčku nejlepších filmů. Rozhodně se na něj už znovu nepodívám ...

Varšavské ghetto (2005)

Šokoval mě pohled na tak nízké hodnocení. Já nevim co furt každej očekává od filmu z 2. sv. války. Tohle byl spíše hraný dokument, který ale dopadl velmi dobře, a já s tím rozhodně nemám problém.

Kmotr II (1974)

Další úžasné pokračování. Škoda, že se tam již neobjevuje Marlon Brando, ale Al Pacino předvádí skvělý herecký výkon. V jeho mládí bych ani nepoznal "současného" Al Pacina. Nevím, co bych k tomu měl víc říct, bylo to prostě úžasný jako předchozí díl ...

Pacifik (2010) (seriál)

The Pacific, "ten" po Bratrstvu neohrožených. I tak by se dal nazvat další seriál z produkce HBO. A to je asi ta chyba. Bratrstvo bylo první a bylo úchvatné, to zřejmě Pacifiku škodí. Protože ho každý bere jako nástupce a každý chce přinejmenším stejnou kvalitu nebo větší ( pokud to vůbec jde) . Kdybych to měl takto hodnotit tak asi nechám ty 3 hvězdy. Teď ale měním názor. Boje se převážně odehrávají v džungli a tam ať chcete nebo ne, nejde udělat taková atmosféra jako v Evropě, kde jsou města a je to prostě civilizovanější. Válka se do měst a vesnic hodí víc, proto se zdá Pacific jakoby neoriginální nebo nezajímavý, ta džungle to prostě kazí. Mně se to ale i tak líbí, přidávám 1 hvězdu a těším se na další HBO produkce v čele se Spielbergem a Hanksem.

Oggy a škodíci (1998) (seriál)

Když jsem to viděl poprvé, tak ani nevím proč, ale po shlédnutí jsem měl pocit, že se pobleju ... Opravdu mi z toho bylo zle. Později mě to ovšem nějakým zázračným způsobem chytlo a už nepustilo. Je to nádherný animovaný seriál a nejvíc se mi líbí ta prostorová představivost, která mě vždycky dostane.

Spiderman (1994) (seriál)

Na tomhle seriálu jsem vyrůstal a nechtěl jsem si nechat ujít jediný díl. Naprostá špička, kam se hrabou dnešní animáky.

Želary (2003)

Nesnášel jsem, když někdo o filmu řekl, že je nudný. Z toho důvodu, že se mně nic takového ještě nestalo, až do teď. Hodně scén bylo až příliš utahaných. Často jsem nepochopil dějovou linii, proč je tam tohle a tamto. Na drama z prostředí 2. sv. války jsem čekal prostě víc, mohl to být rozhodně i kratší film. Možná, že filmu nerozumím, ale udivila mě nominace na Oskara. Jo, kamera a herci si odvedli svoje, ale až na Oskara? ...

REC (2007)

To byl zase jednou zážitek na celou noc. Po dlouhé době jsem se k tomuto filmu odhodlal a určitě nelituji. Horory s amatérskou kamerou mám rád a tenhle se zase jednou předvedl. Autenticita byla výborná, herci působily věrohodně. Konec byl trošku slabší, ale to určitě nezmění mé hodnocení.

Gladiátor (2000)

Ačkoliv jsem ho neviděl už pěknou řádku let, stále patří mezi mé nejoblíbenější filmy. Gladiátor je úžasný film, ve skvělém prostředí, od skvělého režiséra. Russell Crowe ve své životní roli a hudba? Ta je prakticky dokonalá ... Asi by se našly nějaké nesrovnalosti s historií, ale o tom tenhle film není. Určitě může být vzorem pro jiné režiséry, kteří chtějí historické filmy právě točit.

Duch doby: Dodatek (2008)

Reálný obraz současného života. U někoho to dokáže změnit vnímání světa o 360 stupňů,někdo to odsoudí jako báchorku o výmyslech. Pro mě osobně je to důvod k zamyšlení, co by mohlo a mělo být jinak. Ještěže takové filmy existují.