Muž proti muži (2006)

První polovina vynikající, napínavá, strhující, jen jsme pořád v nejistotě a tápeme proč jeden muž tak nutně potřebuje dopadnout toho druhého. Po odhalení, které na můj vkus bylo až příliš rychlé a křečovité stejně nemůžete jednoznačně odsoudit toho hnaného. Oba jsou to rovní chlapi a také oba herci se zhostitli rolí velmi slušně. Nicméně mě druhá polovina hodně zklamala a tak nemůžu hodnotit jinak, než průměrně.

Sherlock Holmes (2009)

Výborné, vtipně pojaté, duch doby přesvědčivý a do toho dva herci, kteří se skvěle doplňují a díky nimž se film stává jiným, než jsme byli na Sherlocka doposud zvyklí a jiný je i Sherlock Holmes sám. Myslela jsem, že to bude mnohem horší, ale zklamání se nakonec nekonalo.

Bill a Ben (2001) (seriál)

Pro děti do tří let dobrý.

Pan Nikdo (2009)

Měla jsem pocit, že místo filmu sleduju sérii fotek z nichž každá je úplně z jiného prostředí a tudíž ve mě vyvolává jiné pocity, ke konci jakoby bych v nich listovala rychleji a ztrácela se v ději, ale závěr mě potěšil a všechno se tak nějak projasnilo.Doufám. Rozghodně originální dílko, které potřebuje vícero shlédnutí.Váhám mezi čtyřmi a pěti hvězdami.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Hezký, smutný, naivní, originální film o "válce" a navíc krásně tady zobrazuje tu čistou dětskou duši.

Poslední tanec (2003)

Poslední tanec jsem chtěla vidět díky Patrickovi, který byl pro mě v mém pubertálním období velkým idolem. Jenomže kdybych dopředu nevěděla, že film je podle hry Patrika a Lisy, kteří kdysi vyučovali v baletní škole a tahle choreografie je snad i jejich počinem-jen těžko bych tenhle film dokoukala. Tanec výborný a já se klaním těmto dvěma lidem, kteří ve svých padesáti letech/Lisa 47/ jsou v tak skvělé kondici a jejich taneční projev je naprosto přirozený a mladistvý. Skvěle jim sekunduje George de la Pena. Pokud jde však o celkový děj a hlavně beztaneční scény, kdy naši hrdinové řeší minulost a všechny s ní související křivdy -najednou film ztrácí své kouzlo a stává se neuvěřitelně nudný, neuvěřitelný je bohužel i dabing.

Super Size Me (2004)

Zajímavý dokument, oblečený do veselého kabátu. To, že fast foody nejsou zrovna zdravá výživa víme snad všichni. Více, než samotný McDonalds mě dostalo strovování ve školách, které tady bylo krásně zobrazeno a pak nám dojde, kde má počátek zakopaný pes toho všeho. Některé věci se mi zdály hódně přitažené za vlasy, např. zdravotní stav dotyčného po dvou týdnech/hlavně stav játry/, no předsvědčil by mě snad jen pokus na vlastním těle, ale já tyhle věci nemám od přírody příliš v lásce, takže se neobětuju a časem snad uvěřím panu Marganovi.

Dvanáct (2007)

Dvanác mužů, kteří rozhodují o osudu možná vinného a možná nevinného čečenského mladíka. A když jedenáct z nich prosazuje vinný, dvanáctý se ozývá a rozpoutává několikahodinovou debatu, kdy se jejich rozhodnutí několikrát mění. Dvanáct různých charakterů, dvanáct různých tváří/hodně výrazných/ a stejně tolik příběhů. Jejich debata je barvitá a divák se tak nemá šanci nudit, občas záblesk z minulosti chlapcova dětství. Někdy jsem měla pocit jako bych se dívala na Formanův film, který mi je tolik blízký. Oceňuji už to, že film, který se skoro celou dobu odehrává v jedné místnosti a přesto je tak dívatelný.

The Stoning of Soraya M. (2008)

Tady je zbytečné něco říkat. Ukamenování samo o sobě je zrůdnost a celý film k němu pomalu ale jistě směřuje. Manžílek dostal chuť na mladé maso, tak proč nejít přes mrtvoly, když je to nejjednoduší způsob jak jeho kapsička zůstane plná.Ohavnost a další pochyby o člověku jako takovém. Silný příběh, který je vyprávěn tetou Sorayi a James Caviezel jako posluchač a reportér díky němuž se svět může dozvědět o věcech, které se dějí někde v Íránu a jsou víc než děsivé.

Faunův labyrint (2006)

Nádherný filmový zážitek, kde se odehrávají věci skutečné a pak ty druhé, které se dějí v našich fantaziích. Po dlouhém odkládání se na tento film podívat jsem na sebe naštvaná, a to proto, že se podobným filmům spíše vyhýbám. Život je složitý, každý ho má jiný, ale občas se zasnít rozhodně není na škodu, zvlášť, když je to únik od reality, která někdy nemusí být vůbec veselá.