Na hraně lásky (2008)

První polovina filmu mě neoslovila téměř vůbec, myslím tím hlavně ten prázdný začátek, který byl tak nějak moc vlažný a vztahy mezi úvodní čtvěřicí takové naijaké, naivní, hloupé. Postupem času se mi začaly líbit hlavně pasáže ,kdy se na plátně objevala dvojice Keira+Sienna. Jejich vztah se utvážel, staly se z nich přítelkyně, spojenci a navíc každá z nich je tak jinak krásná.. Vztahy se proplétají, komplikují a po návratu Williama z války i čistí a vyjasňují...sice komplikovaně, ale o čem by pak ten film byl. Nádherná syrová krajina byla opavdu úchvatná, stejně jako "móda a líčení" té doby. Takže já snad i nakonec musím dát za ****.Ale hodně těsně.

Jdi za svým srdcem (2000)

Včera viděno podruhé a své hodnocení nezměním.Někdy mi stačí, když má film atmosféru a nějak nezáleží na ději. Hrozně se mi líbila Ashey Judd a je mi líto, že se jí vyhýbají role, pro které by jsme si ji mohli hodně pamatovat.Tahle byla jakoby přímo ušitá přímo pro ni. Hezký film, který pohladí po duši.

Těžce zamilován (2001)

Docela slušná podívaná, rozhodně zajímavý nápad včetně jeho ztvárnění. Gwyneth je něžně sladká a Jack Black opravdový magor a jeho taneční vystoupení, tož pobavial jsem se.

Což takhle dát si špenát (1977)

Mám slabost pro éru socialistických komedií. Možná se někdo diví čemu všemu jsme se tehdy smáli, ale já si myslím, že to bylo hlavně díky výkonům jedinečných herců, kteří tehdy hráli. Dneska mě český film téměř nezajímá.

Planina v ohni (2008)

Charlize Theron podobný typ rolí sedí,..... za svůj dávný čin, který dopadl jinak, než si představovala, se rozhodla, že opustí všechno, co by ji mohlo učinit šťastnou a bude spíše přežívat, než doopravdy žít./ i když materiálně nestrádá/. Rozhodně to není film o ničem, je o vztazích o drobnostech a náhodách a rozhodnutích. Možná, že se sem tam trochu táhne, ale pro uvědomění něčeho to někdy není na škodu. Výborná Charlize, výborná Kim, spokojenost.

Za všechno může láska (2003)

Kdybych neměla tak oblíbené oba ústřední herce, jen těžko bych se zabývala nějakým hodnocením. Ono to mělo svoji tajemnou, zvláštní atmosfétu, to zase jo, ale celkově to bylo plácání od ničeho k ničemu a ve výsledku z toho vznikl film, který moc nepotěší . Tedy kromě té atmosféry a konce , který se mi docela líbil. /jinak Ti dva byli dobří už jako mlaďoučký a ulítlý pár z U-turn./.

Božské děti (1997)

Krásný, smutný, citlivý příběh dětí, který je pro nás až vzdálený a neuvěřitelný. Moc hezky zahrané a hodně dojemné.

Tak to chodí (2003)

Docela zábavné- sledovat Douglasův klan, jejich geny jsou zřejmě hodně silné. Příjemný rodinný film ze života.

U-Turn (1997)

Úlet jak se patří. Sean Penn se dostane do městečka, kde nikdo není zdaleka normální. A rochní se v tom skvěle. Ke konci jsem si říkala, že to zřejmě ani žádný konec mít nebude a po pěti minutách to vážně tak nějak bylo. Na tomhle filmu bych měla vyzvednout hlavně herecké výkony, protože nejen hlavní hrdinové, ale i ti epizodní tady předvádějí výbornou práci a už proto stojí tahle podívaná za to A TO HODNĚ! Dávám 4,5*.