Maminčin mazánek (2007)

Tak do sbírky bych si asi tenhle malý úlet nedala, ale dalo se tam najít pár příjemných okamžiků. Trošku mě mrží, že Diane teď poslední dobou hraje často potrhlé matkobabky, ale uznávám, že i tohle jí jde. Milou postavou pro mně byla Anna Faris, kdy jsem si oddechla, že i mezi teenagery jsou v americe normální lidi. A Jon Heder je skvělý-jako poslední dobou pořád.

Griffin a Phoenixová (2006)

Docela nenáročný film, kde téma sice není nikterak veselé, ale jeho zpravování mě baví, protože je v odlehčeném duchu a to se dneska dost cení. Navíc Amanda a Dermot se k sobě výborně hodí. Příjemné to bylo!

Město (2010)

Pro mě je to jeden z těch filmů u kterých vím,co příjde za dalších pět minut. Vlastně ani nevím co bych na něm nějak výrazně vyzdvihla nebo mu naopak něco vytkla. Tuctovka, ale povedená.

Mother and Child (2009)

Film se zezačátku rozjíždí docela zajímavě, jenomže s postupem času nabývám na dojmu, že až přehnaně moc. Pro mně se některé věci na konci dějí příliš moc rychle/vzhledem k počátečními tempu/, je jich hodně a jedna věc mně přišla zbytečná, ale kdyby tomu tak nebylo-byl by to spíše jen můj film. Takže opět musím vychválit herecké výkony, hlavně dvou ústředních hrdinek, ale i ten zbytek se snaží. Kdo má tyhle psychologická dramata rád, určitě si tam najde něco svého.

Pýcha a předsudek (2005)

Jeden z nekrásnějších romantických filmů, které jsem dosud viděla. Líbí se mi nenásilné zpracování, předlohu jsem sice nečetla, ale jak jsem pochopila, tak film se jí poctivě drží. Keira mě už nepřekvapuje, není to typická bohyně, ale možná i tím působí tak hezky, nežně a její hraní prostě můžu. Pan Darcy v podání Matthew MacFadyena je přesvědčivý a zezačátku nečitelný. Jiskření mezi oběma hrdiny, jejich pohledy, letmé dotyky tvoří tu neodolatelnou poctivou atmosféru doby, která je pro nás, již tak vzdálená/škoda/. Neměla bych pozapomnět na hodně příjemné vedlejší role, kterých se zhostili Tom Hollander a Donald Shuterland.

Temple Grandinová (2010) (TV film)

Já věřila, že v té Claire Danes TO JE. Tu poslední hvězdu dávám za ni, protože podala téměř nadlidský výkon, od mimiky až po hlasový i celkově vizuální projev. Citlivý film, kdy máme šanci nahlédnout do mysli autistky a můžeme tak snadněji pochopit svět, který je pro nás tak vzdálený. Někdy jsem nešťastná z dnešní doby a z toho jak se všechno rychle mění, ale věřím, že lidé s podobným osudem již tak/často/ nemusejí bojovat s posměchem okolí.

Frozen (2010)

Předpokládala jsem, že když mi hlavní hrdinové lezou na nervy hned od začátku, že postupem času to nebude o mnoho lepší. Ale událost, která se jim stala se může stát komukoliv z nás. A já na počáteční nevraživost zapomněla a začala si tento thriller vychutnávat. I když jsem některé věci brala jako přitažené za vlasy/spoiler: vlci útočící za bílého dne/, tak uznávám, že k napětí to dopomohlo...a nakonec překvapení a docela příjemné. A tenhle fim si přímo žádá nekonečné úvahy o tom, co byste v dané situci dělali vy.

Dům z písku a mlhy (2003)

Film, který má po celou dobu dramatický nádech a plyne tak nějak pomaleji, přesto nenudí a divák jen domýšlí ,jak to všechno dopadne. Jak "banální" událost a směsice náhod mohou změnit život něškolika lidem najednou. Bezesporu výborná Jennifer, Ben i Shohreh.

Líbáš jako Bůh (2009)

Líbila se mi ta zakomponovaná hudba, která vytvořila o hodně příjemnější atmosféru a film po celou dobu podporovala. Jo a paní Magálová je docela sympaťačka.

Prázdniny (2006)

Tenhle typ romantických komedií zbožňuju. Člověk se uvolní, zasměje a příliš nestresuje. Bohužel přes slibný rozjezd a výbornou směsici herců, mě Prázdniny příliš neuchvátily. Začátek dobrý, zábavný a směřující v to, že dovolená mimo domov a nové prostředí slibují dobrodružství. Řekla bych, že můj zájem o film začal upadat po první polovině. Takže pokud by v té první půli bylo více Blacka a Kate, jistě by to bylo pestřejší. Pro mě jaksi nevyvážené. Ale i tak film neurazí.