V moci ďábla (2005)

Námět, který se opírá o podklady podle skutečné události je pro mě důvod, proč je můj strach větší a silnější. Rozhodně se nechci budit ve tři hodiny ráno. Slušné to bylo.

Děcka jsou v pohodě (2010)

Kevspa to vystiha neprosto přesně, já jen dodám, že Mark Ruffalo hraje ve výborných filmech, ale pro mě je vždy spíše takový stínový muž, i když hraje výborně. V tomhle snímkuy se mi bez výhrad šíleně líbil, jeho zvláští neúplný usměv-škleb, se pro tuhle roli naprosto hodí a Julianne mě taky překvapila, protože ji mám spíše za výbornou, ale projevem chladnější herečku....a tady je to roztomilý uragán a bavič v jednom. Odpočinkový, příjemný film.

Černá labuť (2010)

Pro mě jeden z nejlepších filmových zážitků poslední doby. Rozhodně to velké plátno stálo za to. Po určité době přišlo mírné zklamání z toho, že většinu partu odtancovala dublérka, ale i tak v tom filmu bylo tolik co k hraní... Věřila bych spíše, že Natalii půjde skvěle ta křehčejší poloha její osobnosti, ale opak byl pravdou, její šílenější já bylo zahráno naprosto bravůrně. Lituji všechny, kteří něčím podobným procházejí, ono to bylo místy opravdu strašidelné. Vztah s matkou tomu všemu nepřidával, v takovém prostředí by se člověk za chvíli musel udusit. Ale přese všechny věci, které se Nině dějí, se snaží ze všech sil a do úplného vyčerpání plní svůj sen. Na úkor čeho? Skvělá Natalie, Mila, Vincet, Barbara...skvělá hudba i tanec....

Králova řeč (2010)

Králova řeč na konci filmu měla kouzlo a dávala smysl. Film postavený na hereckých výkonech Firtha a Rushe. Jejich první setkání bylo rozpačité, ale už při druhém bylo jasné, že ač se jedná o lidi dvou různých společenských vrstev a ten rozdíl je obrovský, vzniká mezi něma neporvzené, ale viditelné přátelství. Rush je nejen výborným "logopedem, ale také poluchač a rádce. Povýšený a vzpurný Albert se po čase začně jevit jako citlivý a spravedlivý. Hezky hrála i Helena Bohnan Carter. Nevím zda má Colin Oskara jistého, neviděla jsem ještě Biutiful s Bardemem, ale i když byl Rush excelentní, myslím, že letos mu Oskara vyfoukne Bale za Fightera. Výborné kulisy, hudba a hlavně dva herci, kteří se skvělě doplňovali.

Opravdová kuráž (2010)

Co mě u bratrů Coenovým baví, je ta nadsázka, kdy nevíte jestli si dělají pr... nebo to myslí vážně. Stejně tomu bylo tak i v tomhle westernu, který mě nejen hodně potěšil, ale i pobavil. Pomsta je to oč tu běží a proč se setkávají Bridges, Damon a Steinfeld. Hailee byla fajn a její kamenná tvář a trefné hlášky byly velmi sympatické. Bridges má hraní v malíčku, se svým záklonem/na koni/ a chraplavým hlasem působí těžce ironicky, ale pro tuhle roli se to parádně hodí. Damon je prima zpestření. Josh Brolin jako záporák taky potěšil, i když nakrátko, přesto hodně. Ten záběr koně při západu slunce ke konci filmu mě přímo okouzlil, stejně jako někteří typoši, které při cestě za pomstou tahle partička potkala, mě rozesmáli. Výborné, zábavné, trefné, čisté.

Hurikán v ringu (1999)

Je to snad osud, když se na někoho nepřetržitě lepí smůla? Čím to je, že právě ten, kterému není všechno jedno na to doplací? Rubin Carter to neměl jednoduché už od děství,ale když si usmyslel něco dokázat , udělal pro to vše. Možná i proto nakonec vydržel tak dlouho útrapy, které se mu děly. Při psaní své autobiografie jistě netušil, že člověk který si ji jednou přečte mu bude takovou oporou při boji za svobodu a jeho nevinnu. Výborný životopisný film se skvělým Danzelem Washingtonem.

Fighter (2010)

Christian Bale mě tady poprvé svým hraním dostal. Jedná se sice o vedlejší roli, ale dle mého hodně velkou vedlejší roli. Nevím co so se mu stalo s tváří, zřejmě zhubl a jeho obočí bylo rozcuchané, zuby zvětšené, no prostě celkovému dojmu z hraní jeho vizáš jistě pomohla. Bale tady hraje s lehkostí a ať je jeho postava svým způsobem "záporná", tak i na takto "zkaženého" bratra bych se opravdu nemohla zlobit. Mark Wahlberg zahrál dobře a a jde vidět, že přípravě a boxování se věnoval poctivě. Není jednoduché předvádět box, člověk vypadá spíše komicky a proto Markovi tleskám, no i když těch boxovacích okamžiků zase tak hodně není.Film o snu, ale také složitých mezilidských vazbách, které někdy můžou být spíše přítěží. Ale jak to nakonec dopadne?

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

No abych se vážně bála při animáku , tak to se mi ještě nestalo, tedy doteď. :O)).Temné, strašidelné, napínavé, překvapivé. Dokonalé vizuálno, líbilo moc.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál)

Nepochopím jak tohle může běžet v hlavním vysílacím čase a to několikrít do týdne. Jestli tohle sklízí uspěch po celém světě, tak je v tomhle případě myšlen zřejmě svět východní. A my do něj patříme a to každým coulem. Chápu ,že to může mít úspěch u osmdesátileté babičky, která je už dlouho sama někde v domově důchodců.

Hříšný tanec (1987)

No když to vidítě ve čtrnácti se svou nejlepší kamarádkou v kině, tak nemůžete jinak, než chrochat blahem. Kdybych to viděla poprvé ve dvaceti, zřejmě bych si klepala na čelo a připadala si trapně/možná taky ne/, ale tímhle to kouzlo přetrvává a přiznávám, že i já jsem tehdy pro Patricka ztratila na dlouho hlavu. A ta hudba mě bere dodnes.