Odložené případy (2003) (seriál)

Dosti dobrý seriál, který ovšem po skončení první série a vymizení toho skvělého chvění mezi hlavní hrdinkou a jejím prvním nadřízeným dost ztratil na druhoplánové linii. Následovalo už jen prvoplánové prohrabávání archivních krabic s tu více a tu méně překvapivým rozuzlením. Chybí mně ještě ten alkoholický proplešlý partner, ten měl zůstat. Ale pořád fajn, pro mě ovšem tak maximálně za 65%.

Zlomené květiny (2005)

Velice velmi jsem váhal mezi 4 a 5*. Pro jistotu jsem si film i stáhnul a jsem pořád navýsost spokojený, ovšem ne navýstost nadšený. Jarmusch tedy vícekrát inklinoval k jisté formě roztahanosti, ale tady se to tempo opravdu občas udržet nepodařilo. Bill skvělý, po dlouhé době jsem viděl HRÁT Sharon Stone... no nebudu to protahovat. 85%.

Sběratelé kostí (2005) (seriál)

Žádný převrat v seriálové tvorbě na motivy forenzního vyšetřování se nekoná, ovšem s každým dalším dílem jsou příběhy lepší a lepší. Navíc to překrásné jiskření mezi světem vědy a světem fízlů z FBI, dané slušně vykreslenými charaktery hlavních představitelů, je víc než přínosné. Sleduji téměř každý díl, i kdyby byl reprízovaný, a stále nemám pocit ztraceného času.

Muž se zlatou zbraní (1974)

Když pominu tu příšernost s Lazenbym, je tohle asi nejslabší Bondovka, kterou jsem viděl (tedy viděl jsem pochopitelně opakovaně všechny). Nebýt sarkasticky ironického Moorea a vysoce charismatického Christophera Lee, asi bych si už na tenhle kousek ani nevzpomněl. Tedy Britt byla standardně krásná, to nemohu říct. Na víc, než na 65% to ale rozhodně nikdo z nich nevytáhl.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Nenudil jsem se a bavil jsem se, jenže ne tak, jako u seriálu. Ta anekdotická podoba jednotlivých dílů se v tomto případě nekonala, přece jen na tak širokém prostoru je potřeba pracovat poněkud jinými prostředky, než s jakými se skvěle vypořádává "originál", a i tomu se to ne vždy podaří. Přesto jsem byl příjemně překvapen a 80% dám bez váhání.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Tohle je přímo exemplární příklad toho, jak násilným spojením vynikajícího kultovního áčka s vynikajícím kultovním béčkem může vzniknout zcela podprůměrné céčko. Řečeno s Cimrmanem a jeho slepicí Zorou - myšlenka jistě dobrá. Výsledky nebyly dobré. Zora a většina diváků byli v tomto případě zasaženi šroubem přímo do obličeje.

Rafťáci (2006)

Po zhlédnutí jsem měl jedinou nosnou myšlenku: škoda, že mně už není dvanáct.

Veselé příhody z natáčení (1988) (pořad)

Fascinující schopnost obou pánů Cimrmanů dělat si legraci v první řadě ze sebe samých je prostě fascinující.

Maltézský sokol (1941)

Budu asi za barbara (čti "debila"), ale tohle byl pro mě ten úplně nejhorší Bogartův herecký výkon, který jsem kdy viděl. Škoda, nicméně obávám se, že film jako celek mu mnoho šancí prostě nenabízel. Promiňte, mistě Hustone, tohle se opravdu v mých očích mezi legendy nezařadí. Víc než 65% prostě nedám.