Ghiblies: Episode 1 (2000)

Kdo není příznivcem studia Ghibli, tak asi tento roztomilý kratičký film příliš neocení.

Most (2003)

Velice, velice působivé, za půl hodiny dokáže tenhle nenápadný snímek z člověka vyždímat tolik různých pocitů až je to k nevíře.

More (1998)

Krátký film, který jsem velmi dlouhou dobu nemohl dostat z hlavy

Útěk do divočiny (2007)

Skutečný příběh neobyčejného mladíka, nenapravitelného snílka, dobrodruha a rebela, který zahodil veškeré pohodlí a komfort v němž žil, výměnou za krásnou, ale nebezpečnou divočinu. Snímek Seana Penna, s bravurním Emilem Hirschem se rychle zaryje pod kůži a člověk na něj jen stěží přestane myslet. Tohle není "jen" vynikající film, tohle je výjimečný film a druhé shlédnutí mě v tom jen podpořilo.

Sbohem, baby (2007)

Kdo by to býval do Bena Afflecka řekl, takový režisérský debut se vidí málokdy. Za takhle působivé drama by se nemusel stydět ani daleko zkušenější harcovník za kamerou. Film sice není na úplně čistých pět hvězdiček, ale díky některým opravdu silným momentům si je zaslouží.

Krása na zabití (1999)

Od filmu jsem díky místnímu hodnocení (které mě po shlédnutí snímku velmi zaráží) příliš neočekával a tím spíš byl můj zážitek z téhle černohumorné satirické podívané větší. Vřele doporučuji.

Mluv (2004)

Vynikající drama z tvorby televizní stanice Showtime. Příběh možná není zrovna originální, ale způsob jak je prezentován a v jakém duchu se celý film nese si zaslouží jen slova chvály. Kristen Stewart se s rolí traumatizované dívky vypoořádala nadmíru dobře a hlavně díky jejímu výkonu přidávám pátou hvězdičku navrh.

Holka na hlídání (2007)

Hodnocení by bylo ještě o něco horší nebýt Scarlett Johansson, ale jen doufám, že už se příště podobným filmům obloukem vyhne.

Než si pro nás přijde (2007)

Velice příjemně strávená hodinka a půl ve společnosti dvou hereckých velikánů.

Kikudžiro (1999)

Výborná road movie s prapodivnou ústřední dvojicí, která mi při několika momentech způsobila nezastavitelné záchvaty smíchu. P.S.: Pátou hvězdičku přidávám za úžasný Hisaishiho hudební doprovod.