Lucky Three an Elliott Smith Portrait (1997)

Krátkometrážní film, který člověka potěší asi jenom pokud je příznivcem písničkáře Elliotta Smithe a jeho smutných písní, které se bohužel staly ještě smutnějšími po Smithově tragické smrti v roce 2003. Snímek samotný je spíše takovou směsicí různých záběrů, které doprovází Smithovy písně Between the Bars, Angeles a jeho cover verze songu Thirteen od rockové skupiny Big Star.

Moje borůvkové noci (2007)

Moje borůvkové noci jsou velice jemný a intimní film, který asi neocení každý, pokud si zvyknete na Wongův styl vyprávění, tahle romantika vám nabídne velmi příjemné chvilky, výrazným plusem, alespoň co se mé osoby týče, je přítomnost Norah Jones, pro kterou mám beznadějnou slabost, a která dodává své postavě nezaměnitelnou auru křehkosti a jakési opravdovosti, jinými slovy byl jsem výsledkem velmi potěšen.

Hedvábná cesta (2007)

Křehký příběh, který sice má poněkud podivný začátek, jelikož během několika málo minut strčí diváka až příliš rychle přímo do víru dění, pak ale výrazně zvolní tempo a dá člověku možnost vychutnat si téměř neuvěřitelně nádhernou vizuální stránku snímku při které se mi málem podlamovala kolena, navíc Keira Knightley je zde krásnější než v jakémkoli jiném filmu, rozhodně to stojí za shlédnutí.

Unaveni sluncem (1994)

Více než polovinu filmu člověk sleduje bezstarostné dováděni jedné rodinky za slunného letního dne, hezké, ale jaksi bezvýznamné, to jsem si dlouhou dobu říkal, pak ovšem snímek odkryje svou pravou a vskutku geniální tvář a ty zdánlivě bezúčelné letní hrátky dostanou úplně jiný ráz, stejně jako podstata celého filmu.

Vítězové a poražení (1999)

Americkému fotbalu ani trochu neholduji, ale když si ho vezme do parády Oliver Stone stojí to za to. Váhal jsem mezi čtyřmi nebo pěti hvězdičkami, ale vychytralý Pacinův projev na závěrečné tiskové konferenci mě vážně dostal a tu pátou hvězdu si film zaslouží.

To, co dýchám (2007)

Pro svůj celovečerní debut získal Jieho Lee do svých řad vytříbenou hereckou smetánku a je to znát, především Forest Whitaker a jeho Štěstí mi padlo nejvíce do oka a trochu mě mrzelo, že jeho postava nedostala o kousek více prostoru. Poslední kapitola příběhu s Kevinem Baconem trochu zaostává za ostatními, ale jako celek velmi působivé s dokonale padnoucím hudebním doprovodem.

Něco z Alenky (1988)

Úžasné, ohromeně jsem na tenhle Švankmajerův počin zíral a jen čekal s jakou další geniální šíleností příjde Alenka do styku.

Noir (2001) (seriál)

Fenomenální seriál, od kterého jsem od začátku do konce nemohl odtrhnout oči. Noir svým evropským laděním hodně vybočuje z řady ostatních anime a je to jenom plus.

Mlha (2007)

Frank Darabont bohužel příliš často netočí, to je známý fakt, když už se ale k něčemu odhodlá, vytasí ze svého režisérského rukávu eso té nejblyštivější záře. Hustou mlhu budu ještě dlouhou dobu rozdýchávat.

Cashback (2004)

Celovečerní verze mě uchvátila a tenhle kraťas ukazuje možná tu nejpodmanivější část z něj.