Ošklivka Katka (2008) (seriál) odpad!

Člověk by řekl, že po Rodinných poutech a spol. už nic horšího televize z našich luhů a hájů do éteru nevypustí, ale to by nebyla TV Prima, aby nepřekonala sama sebe a nestvořila (nebo spíše zremakovala) tenhle paskvil. Fujtajbl!

Klub vyvolených (2002)

Mám rád filmy odehrávající se ve školním prostředí, což má za vinu hlavně jeden z mých nejoblíbenějších kusů vůbec Společnost mrtvých básníků. Klub vyvolených samozřejmě nedosahuje stejných kvalit a také se nemůže chlubit tolika emotivně silnými scénami, ale určitě za shlédnutí stojí. Mamutí silou ho táhne hlavně nezpochybnitelně charizmatický Kevin Kline a zdatně mu sekunduje Emile Hirsch v roli namyšleného frackoidního synáčka vlivného tatínka. Když se pak snímek přesune do části po 25-ti letech, už krapet ztrácí dech a moralizuje se v něm více než je zdrávo, ale i tak Well Done!

Machři a šprti (1999) (seriál)

Když tenhle serál pobíhal po České televizi, tak jsem ho bohužel trestuhodně minul a nápravu jsem zjednal až nyní. Hned po několika dílech se mi většina postav zaryla pod kůži a z Freaks and Geeks se náhle stala srdeční záležitost. Především trojka Sam, Neal a obrýlený Bill si získala mé sympatie díky jejich dokonalým debatám, slabostí pro sci-fi a jednoduše ono "geekovství", díky čemuž jsou v dosti nezávíděníhodné situaci. Opomenout bych samozřejmě neměl ani Lindsay Weir, která je ve své dlouhé vojenské bundě a bystré hlavě dívkou, která je snad až příliš dokonalá. Jinak je fajn, že parta zde účinkujících mladých herců se objevuje i v pozdějších projektech Judda Apatowa a naopak věčnou škodou jest, že kvůli nízké sledovanosti zůstalo jen u 18-ti epizod.

Milenci ze severního pólu (1998)

Osudové náhody a propletence servírované z pohledu obou milenců a jejich strasti při hledání jeden druhého Julio Medem vylíčil takovým způsobem, že na to jsou snad slova krátká. Stejně jako jména hlavních hrdinů Otto a Ana, tak celý příběh je jedna velká smyčka, zdánlivě bez začátku či konce, tudíž ano je to snové, romantické, dojemné, dokonale podmanivé a téměř bez chyby a já jen nechápu, že jsem Medemovu tvorbu objevil až teď.

Proměna Placida Lakea (2003)

Placid Lake je celoživotním looserem, který už od malička dostává dennodenně na budku, za což z velké části vděčí vlivu svých hippísáckých rodičů, po jednom menším letu ze střechy si, ale uvědomí, že to chce změnu a snaží se zapadnout mezi ty "normální". Tématem mi to trochu připomínalo Napoleona Dynamita, místy je to až nehorázně vtipné a já měl silné nutkání dát pět hvězdiček, nicméně tak neučiním, sám přesně nevím proč, i tak je to velmi velmi dobré a Placid se u mě zapíše do imaginární kolonky oblíbených hrdinů a jeho školní snímek zase do pamětihodných momentů.Tvoje podprůměrná jazyková výbava a absence sebereflexe tě diskvalifikují z hlubší komunikace:)

Za všechno může láska (2003)

Podivná záležitost u které vážně nevím, co tím chtěl básník vlastně říct. Na jednu stranu vynikající atmosféra a celková myšlenka klimatických změn dělají z tohohle dílka hodně zajímavou podívanou, na stranu druhou to všechno dosti strhává děj-neděj a nevysvětlení některých důležitých pasáží. Jinak duo Claire Danes a Joaquin Phoenix ženou svými výkony kvality snímku strmě nahoru, ale pořád nevím co si o tom celém myslet, už dlouho ve mně žádný snímek nevyvolal tak rozporuplné pocity. Je to tak na lepší 3 hvězdičky, ale víc asi opravdu ne.

Speed Racer (2008)

Go, Speed, Go! Naprosto geniální šílenost, která si je své ujetosti plně vědoma. Wachowští si zaslouží velké uznání za to, jak věrní zůstali původnímu seriálu a to jak stylizací, tak třeba i použitím stejných hudebních motivů. Samozřejmě, že to chvilkami má chybičky a místy je to až příliš dětinské (především šimpanz), ale i přesto se na to nehorázně dobře kouká a já jsem hned po skončení projekce chtěl další nášup téhle barevné kaše. Jinak asi trošku nadhodnocuji, ale proč ne, už jenom za odvahu tvůrců přinést něco tak hodně ojedinělého si to tu pátou hvězdičku navrh zaslouží. 9/10.

Slídil (1972)

Slídil mě naprosto uzemnil, Olivier a Caine rozehravájí ďábelskou psychologickou partii od které je hodně složité odtrhnout oči. Celý si film si vystačí jen se zmiňovanými dvěma protagonisty, přesto se nenajde ani jedna jediná nadbytečná nebo nudící vteřina, ba naopak napětí by se dalo krájet a divák jen čeká na další geniální zvrat událostí. Prostě a jednoduše zážitek jako hrom!

Star Wars: Revelations (2005)

A long time ago in a galaxy far, far away... Pokaždé, když uvidím tuhle větu na začátku snímku moje srdce zaplesá, v tomto případě bohužel ne, samozřejmě je to fanfilm, to se musí brát v potaz, jenže kromě opravdu vynikajících triků už absolutně nemá co nabídnout, dost prapodivný příběh a velice podprůměrné herecké výkony strhávají celé tohle dílko dolů, i tak si ale tvůrci zaslouží trochu obdivu, chápu, že v době, kdy se kolem fenomenální vesmírné ságy nic moc neděje se oddaní fanoušci musí nějak zabavit.:)

Iron Man (2008)

Na Iron Mana jsem se těšil, dokonce tak, že jsem si zaskočil hned na předpremiéru a obrněný superhrdina rozhodně nezklamal, ba naopak příjemně překvapil hlavně tím, že si klestí cestičku trochu jinak než jeho komiksová konkurence, prim v něm hraje odlehčená atmosféra a především heslo pobavit, které naplňuje dokonale. Nemá cenu si ale něco namlouvat, Iron Man není film přemoudřelých slov a ani na vteřinu se jím nesnaží být, pokud přijmete fakt, že děj je opravdu prostý, tak se vám červenozlatý plecháč odmění, pokud čekáte něco víc, přijde zklamání. Jestliže se něco sluší vyzdvihnout, pak je to herecké obsazení a asi není velkým překvapením, že mu dominuje Robert Downey Jr., kterému role sedí přesně na míru a tasí se s pamětihodnými hláškami jak na běžícím páse, zato Gwyneth Paltrow obdarovala sekretářku Pepper Potts patřičnou grácií no a holohlavý Jeff Bridges jako hlavní záporák taky není k zahození. P.S.: Pro trpělivé diváky je na konci závěrečných titulek schován ještě malý bonus a kdo ví, možná že příjde i Samuel L. Jackson :).