Lars a jeho vážná známost (2007)

Z trochu zvráceného úhlu pohledu je to velice hezký snímek o čisté lásce. Nevěřil bych, že podobný nápad může vystačit na celý film, ale ono to funguje a to víc než dobře. Ryan Gosling se pro role podobných podivínů náramně hodí a člověk mu plně věří, že k té plastové figuríně chová opravdu hluboké city.

Spaced (1999) (seriál)

Naprosto geniální dílo, nabyté až po strop popkulturnímí odkazy, přesně ve stylu Kevina Smithe. Že má Spaced pomalejší rozjezd? To bych rozhodně netvrdil, já Tima, Daisy a spol. začal zbožňovat už od první epizody a po shlédnutí obou sérií neskrývám své nadšení. Každá epizoda je naprostý skvost, vypilovaná do sebenšího detailu a hlášky. Jen je škoda, že se počet dílů o něco nerozrostl. The Phantom Menace was 18 months ago, Tim. I know, Bilbo. It just... It still hurts. 100%

Bratři (2004)

Páni, Bratři mě překvapivě dosti uhranuli. Není to film, u kterého by si člověk od začátku do konce říkal jak je to celé geniální, nebo se podobně před obrazovkou rozplýval, to ne, ten film má prostě obrovskou vnitřní sílu, která přebíjí i některé nedostatky. Trochu mi vadilo použití ruční kamery, ale jinak už nemůžu vytknout prakticky nic. Naopak vyzdvihnout si zaslouží herecké výkony v čele s Ulrichem Thomsenem, který zvládá obě polohy své postavy s velkým přehledem. Jsem velice zvědav jak si s totuhle látkou poradí pánové v Americe.

Oko bere (2008)

Oko bere není filmem, který by se měl zapsat tučnějším písmem do filmové historie, je filmem, který si klade za úkol pobavit a to se mu daří opravdu znamenitě. Někdy má člověk prostě chuť podívat se na něco oddechovějšího, užít si takové menší filmové povyražení a přesně pro takové případy je tu tahle parta okolo Kevina Spaceyho.

Daleko od ní (2006)

Nebýt Sarah Polley v roli scénáristky a režisérky, asi bych se o tenhle malý snímek příliš nezajímal a velice pravděpodobně by mě minul, což by byla rozhodně škoda. Daleko od ní je pojato ve velice realistickém a uvěřitelném duchu, bez velkých zvratů v ději, film si jen tak sám hezky plyne a po celou dobu ho doprovází posmutnělá atmosféra, která si ovšem neklade za úkol emocionálně vydírat, ale pouze poukázat na to jak tenká hranice je mezi štěstím a zármutkem, a že podobný osud jednou může potkat i někoho z nás.

Byli jednou dva písaři (1972) (seriál)

Nechápu jen jednu věc a tou je, že jsem tenhle skvost objevil až nedávno. Skutečně je to téměř dokonalé a herecký koncert pánů Sováka a Horníčka tohle dílo povyšují do nezapomenutelných zážitků. Podobné oddávání vědám bych si na stará kolena taky nechal líbit.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Trochu zklamání, Indyho zbožňuju a na pokračování jeho dobrodružství jsem byl natěšený jako malej kluk před cukrárnou. Harrison Ford je pořád frajer a i přes ty narůstající léta umí soudruhům ze Sovětského svazu dát slušně přes hubu a sem tam pronést nějakou tu správně mířenou hlášku, ale jinak je ten film dost podivný, je jednoznačně zábavný, ale chybí mu hlubší význam, který odděloval předchozí tři filmy od obyčejné akční podívané. Celou dobu jsem čekal na moment, který by mě totálně uzemnil a tak jsem čekal a čekal, ale onen kýžený moment se neráčil dostavit, bohužel. Co se hodnocení týče musím po důkladném zvážení jít nakonec z původních 4* ještě o jednu dolů, poslední Indiana Jones pobaví, ale nijak zvlášť nenadchne. Radši se teď jdu podívat na poslední křížovou výpravu...

Tři barvy: Modrá (1993)

Na povrchu může tohle dílo působit jako minimalistický příběh, ovšem z té méně nápadné vnitřní strany je pompézní a srdce drásající. Celý film provází nenapodobitelná, ale těžko uchopitelná atmosféra doprovázena všudypřítomnou modrou barvou, přesně vystihující charakter hlavní hrdinky v působivém podání Juliette Binoche.

Bambi (1942)

Dlouho jsem si tenhle klasický animák odpíral a určitě to byla škoda, je to sice typická disneyovka se vším všudy, ale najde se i několik poměrně depresivních momentů, které umocňují jinak docela prostý příběh. Lesní život je zpracován skutečně nádherně, místy jako by člověk sledoval přírodopisný dokument jen v kreslené podobě.

Mind Game (2004)

Strašně, ale opravdu strašně ujeté. U tohohle filmu si divák musí zvyknout na skutečnost, že na něj nečekaně může vyskočit jakákoliv šílenost až to snad hraničí i s jakousi úchylností. Jenže tak jako tak je to stylové, grafická stránka je víc než originální a pokud po čtvrthodině otráveně neodejdete od obrazovky, tenhle pozoruhodný snímek se člověku nakonec odvděčí výtečnou podívanou, která může vyvolat hodně rozporuplných pocitů, ale rozhodně nenudí.