Pokání (2007)

Měl jsem slzy na krajíčku, už dlouho jsem nezažil, aby na mě měl nějaký film tak velký citový dopad. Pokání se u mne tučným písmem zapíše do kolonky nezapomenutelných snímků. Vyzdvihnout si zaslouží především úžasná režie Joa Wrighta, který si mé sympatie získal už adaptací Pýchy a předsudku a to jsem tehdy ještě nemohl tušit co se mnou udělá hned jeho další filmové dítko. P.S.: Knižní předlohu jsem nečetl, ale hodlám to ve velmi brzké době napravit. P.P.S.: Napraveno...

Sigur Rós - Heima (2007)

Krása, 97 minut uplyne jako voda a každý fanda téhle melancholické party se bude zalykat blahem.

Americký gangster (2007)

Smekám přem Ridley Scottem, takhle dobrá gangsterka tu už hodně dlouhou dobu nebyla a i přes svou poměrně dlouhou stopáž ani na vteřinu nenudí.

Radiohead: 7 Television Commercials (1998) (video kompilace)

Audiovizuální dokonalost, každý klip má jedinečnou atmosféru. Záležitost, která by každého obdivovatele Radiohead neměla minout. P.S.: Mými favority jsou Paranoid Android a Street Spirit (Fade Out).

Frankenweenie (1984)

Typicky potemnělý Burton, v jednom ze svých prvních výtvorů vzdává hold klasickým hororům, velmi příjemný kraťas. P.S.: Potěší malá Sofia Coppola v roli ječící holčičky.

Psí odpoledne (1975)

První polovina je naprosto geniální a za jasných 5*, Al Pacino je neodolatelný bankovní lupič, druhá půlka filmu už trochu ztrácí dech, přesto je vynikající.

Já, legenda (2007)

Poměrně zklamání, trailery rozhodně slibovali víc než to co nám připravil konečný produkt, ale i přesto jsem se rozhodně nenudil.

Bio Ráj (1988)

Nádherný film, především část s malým neposedným Salvatorem je přímo kouzelná k tomu navíc jako obvykle úžasná Morriconeho hudba, to je kombinace, která musí dojmout snad každého.

Eurotrip (2004)

Třetí hvězdička je za cameo Matta Damona...

Chirurgové (2005) (seriál)

Grey's Anatomy není typ seriálu, který se dá hodnotit po pár shlédnutých dílech, až po nějakém čase člověk ocení do posledního detailu rozvinuté postavy a vztahové nitky mezi nimi. Pokud takto strukturovaný seriál běží naprosto bezchybně už 4 série, navíc snad ještě se vzrůstající kvalitou, tak lze jen uznale pokývat hlavou a já se už teď nemůžu dočkat páté série.