• Pohádka

Mechanický pomeranč (1971)

Pro někoho asi špatně stravitenlé,ale dle mého názoru do nejmenšího detailu propracovaná a i přes svou fantastičnost námětu pravdivá záležitost. A je mi líto britů, kteří to kvůl inezrušenému výnosu dodnes nemohou vidět při veřejném promítání na velkém plátně. Jeden z mých skutečně nejoblíbenějších filmů. (Četla jsem knížku v angličtině a musím říct, že tak originální jazyk, který Burgess používá byl pro mě ve své době skutečně něčím objevným a zcela novým.Anglická gramatika používaná na veskrze slovanských slovech typu pit, vidied(pít, vidět..) je úchvatná)

Klub rváčů (1999)

Film hodnotím asi s přihlédnutím, k vynikající knížce Chucka Palahniuka (Má naprosto dokonalý styl.Ach Bože je splněním všech mých tajných představ o stylu moderní literatury.). na kterou bohužel všichni pozapomínají. Bohužel, protože závěr je malinko odlišný a staví celý příběh do poněkud jiného světla. Prostě to není happy end, jako ve filmu a stojí za to si to přečíst.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Nemůžu si pomoct, ale i přes tu vizuální dokonalost je to obyčejná patetická, americká,dobrodružná,napínavá sračka, která "není ned věcí" a kdo ví proč ji všichni spojují s jedou z mých nejoblíbenějších knih.

Animatrix (2003)

Tak to je mnohem lepší než druhý dva díly matrixu dohromady. A abyste věděli, koupím si soundtrack!

Animatrix: Dětský příběh (2003)

Hodně originální animace a co se příběhu týče, mám pocit, že nebýt propojenosti s Reloaded, moc mi to v paměti neutkví.