Prometheus (2012)

Film vnesl trochu zmatek do zavedeného vetřelčího universa, ale svým způsobem je to možná opravdu prequel (ale možná taky není), nicméně dobře (a možná lépe) funguje i jako samostatný snímek. K dokonalosti to mělo přeci jen daleko, jde o to, co kdo od filmu čekal. Film zjevně zcela ignoruje udásloti v obou dílech AVP, jinak by došlo k celé řadě nelogičností a chronologických nenávazností. V každém případě Ridley Scott rozehrál další zajímavou hru a těším se na pokračování. 70%

Cesta do pravěku (1955)

Na svou dobu neskutečně výpravný a trikově naprosto precizní snímek. Všechna čest. 90%

Šestý smysl (1999)

Myslím, že závěrečná šokující pointa filmu by si zasloužila možná i zápis v Guinessově knize rekordů. 90%

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Nevyužitý herecký potenciál ústředního dua, další uměle vytvořený "americký hrdina", zbytečná klišé, Travoltův záporák jede celou dobu jen na půl plynu, pár drobných chybek (dýchající zastřelený Luis Guzmán...). Přesto se jedná a zajímavý snímek, který ale mohl dopadnout i lépe. Škoda. 60%

Bez soucitu (2010)

John Travolta je základním nosným pilířem celého filmu a bez nej by to byla jen poloviční podívaná. Skvělé hlášky, působivá akce a místy i docela vtipná záležitost. 75%

Gympl s (r)učením omezeným (2012) (seriál)

Mezi českou seriálovou žumpou jedna z těch koukatelnějších záležitostí. Bohužel seriál po několika celkem povedených dílech jakoby trochu ztrácel dech a řada nelogických situací a nepochopitelného chování některých postav mu také zrovna nepřidává. 45%

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Stallone, Schwarzenegger, Willis, Statham, Lundgren, Van Damme, Norris a další v jednom akcí napěchovaném snímku, co víc si přát? Filmu navíc nechybí ani pořádná porce humoru, kdy si dotyční střílí sami ze sebe. Chuck Norris je prostě boží a na scéně se objeví vždy v tu správnou chvíli, bleskově zabije hromadu lidí, pronese nějakou tu hlášku a hned zase mizí, aby se za chvíli objevil znovu... Pokud film stejně jako jeho protagonisté nebudete brát příliš vážně, rozhodně nemůžete být zklamaní. Borci navíc tu a tam utrousí nějakou tu slavnou hlášku z jejich klasických rolí (nebo rolí kolegů). BTW Stalloneho hláška "rest in pieces" (odpočívej na kusy) nemá chybu. :D Škoda jen několika relativně nudných kecacích pasáží. 90%

Transformers 3 (2011)

Bay se opět vytáhl. Avšak celé to motání transformerů s konkrétními reálnými událstmi jako mise Apolla 11 nebo Černobylem mi nepřišlo úplně vhodné, přeci jen se jedná o velmi zásadní milníky v historii lidstva (mohli použít fiktivní misi na Měsíc s vymyšlenými jmény...). Na druhou stranu mě potěšila cameo rolička samotného Buzze Aldrina, který si zahrál sám sebe. Na novou přítelkyni hlavního hrdiny se dá po chvilce zvyknout. Akční scény jsou opět na vysoké úrovni a působí celkem přehledně. Důstojné završení trilogie. Uvidíme, jakým směrem se vydají Transformers 4. 70%

MasterChef (2012) (pořad) odpad!

Pořad naprosto zabila ta banda tragédů, která si říká porota. Trojice namyšlených, arogantních a povýšených blbečků si před kamerami honí ega, soutěžícím sprostě nadávají, ponižují je a chovají se jako hovada. Snaha být za každou cenu "drsný" ve výsledném efektu působí naprosto likvidačně pro celý pořad. Ovšem co jiného čekat od Novy, že? Také nechápu, proč někteří soutěžící chodí před porotu ve dvojicích či trojicích a postupuje ten "o prsa lepší", zatímco většina soutěžících chodí samostatně. Nova se s nějakým vysvětlováním pravidel vůbec neobtěžovala. Daniela Peštová je v pořadu zcela zbytečná a evidentně zastává naprosto uměle vytvořené místo "moderátorky". Tohle prostě ne! 10%