Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Slabší a méně pestré pokračování prvního dílu, které si nechává otevřená vrátka pro případný třetí díl. 55%

Experti (2006)

Na české poměry velmi příjemné překvapení a solidní zábava. 65%

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Tak téhle smrtonosné pasti oproti předchozím dílům cosi podstatného chybělo. Už v prvních několika minutách mě překvapilo, že si tvůrci vyplácali dobrou polovinu rozpočtu na nesmyslnou virtuální destrukci Moskvy, kvanta efektních výbuchů a hromadu zdemolovaných aut... méně je někdy více. John McClane jako by byl už opravdu v důchodu. Celou dobu se tvářil jako Alenka v říši divů a ten pokus o starostlivého otce scénáristovi také vůbec nevyšel (ve čtyřce to bylo zvládnuté mnohem lépe). Prostě ta chemie mezi Brucem a Jaiem není (patrně vinou špatného scénáře) a film jako celek prostě moc nefunguje. Asi po hodině jsem se začal sám sebe ptát, kde je nějaký charismatický záporák? Tucet nevýrazných "zločinců" charismatického záporáka prostě nenahradí. Divákova pozornost je příliš rozmělněna a k postavám si nelze vytvořit nějaký hlubší vztah. Kromě toho mě doslova iritovaly ty Bruceovy panbíčkářské hlášky typu "pane bože" nebo "pro krista" atd., kterých je ve filmu až příliš... Korunu tomu nasazují místy dost tupé dialogy, a minimum McClaneových vtipných hlášek (za film jsem zaregistroval asi dvě). Film celkově postrádá ten náboj, kerým disponovaly předchozí díly a jedná se tak bohužel o neslabší a nejkratší díl série, který má jen několik světlejších okamžiků utopených v jinak naprosto nevýrazném průměru. 50%

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Navzdory všem těm přetáčkám, téměř ročnímu odkladu premiéry a hvězdnému obsazení je film jen mírně nadprůměrnou akční podívanou. Záporáci jsou nevýrazní, akce působí místy nepřehledně, finále bylo uspěchané a navíc plné zbytečných klišé. Přesto se tu pár poutavých scén najde, ale převládají spíše ty průměrné. První díl byl o třídu lepší. 60%

Banánový Joe (1982)

Povedená komedie s Budem Spencerem v hlavní roli. Nejvíc jsem se pobavil u armádní pasáže s šíleným velitelem. 80%

Muž z oceli (2013)

Snyderův Muž z oceli je tak trochu Superman naruby - jde si zcela vlastní cestou (možná až příliš). Jakoby se za každou cenu chtěl bouřit a vymezovat proti zažitým postulátům Supermanova univerza, ze kterého si vzal jen základní synopsi, ovšem události podává zcela novým, dosud neviděným způsobem. Na druhou stranu je pravda, že i Superman musí jít zřejmě s dobou, a když už se nešikovně sáhlo znovu po Zodovi, je třeba dějovou linku trochu odlišit od zažité Donnerovy verze. V každém případě představitel Supermana Henry Cavill příjemně překvapil (ač jsem se k němu dříve stavěl s mírnou nedůvěrou). Nevím, jestli je to náhoda, ale má takový ten smallvillácký Wellingovský kukuč. S představitelkou Lois jsem se chvilku zžíval, ale nakonec jsem si na ní zvykl. Nejsem si jistý, jestli se druhý díl bude odehrávat až po 10 letech - tak dlouho by totiž reálně bylo potřeba na opravu digitálně zdemolovaného Metropolisu. Za takovou spoušť by se nemusel stydět ani Doomsday. Tady podle mě Snyder trochu přestřelil a se zabíjením nebohých civilistů se taky zrovna nešetřilo. Také se zde klade velmi silný důraz na mimozemský původ Clarka i ostatních Kryptoňanů, stejně jako na jejich technologie, v důsledku čehož jsem měl spíše pocit, že se chvílemi dívám na nějakou variaci Dne nezávislosti. Navíc když už Snyder takto zohýbal události kolem Supermana, proč nemohl v této verzi Johnatan Kent normálně žít i v současnosti (hloupější smrt mu už vymyslet nemohli). Zajímavostí je, že se ve filmu objevilo několik herců ze Smallville, což mě jako fanouška seriálu potěšilo, stejně jako to, že Superman je konečně trochu víc lidský a nepůsobí tu jako létající svatý moralista. Osobně jsem moc zvědavý na pokračování, protože Snyder prezentuje Supermana zcela jinak, než na co byli lidé zvyklí z dřívějších zpracování. Neříkám, že je to špatně, to vůbec ne, ale všeho s mírou a některé věci bych zkrátka nechal při starém. Jinak ale Muž z oceli funguje vcelku dobře a to zejména díky charismatickému Henry Cavillovi a bravurně zahranému Jor-Elovi v podání vždy skvělého Russella Crowea. 75%

Liga spravedlivých: Záchrana světa (2013)

Cesta do pekla bývá dlážděna dobrými úmysly... Zajímavý pohled na apokalyptickou alternativní realitu ve světě JLA. 85%

Vyměřený čas (2011)

Hrstka vyvolených měla vždy potřebu kontrolovat lidské masy nebo s nimi manipulovat. A vyměřený čas je jedním z prostředků a také jedna z možných vizí Orwellovské budoucnosti. Trochu mi nešel přes nos ten nezabezpečený přenos času mezi lidmi jen prostřednictvím vzájemného doteku, ale to je jen drobnost. Justin Timberlake velmi příjemně překvapil svým hereckým výkonem a já se mu dodatečně tímto omlouvám, že jsem ho předem tolik podcenil. 80%

Absurdistán (2006)

Po všech stránkách průměrný film (stejně jako hlavní hrdina). Ovšem Terry Crews jako americký prezident je prostě boží! 55%

Rodinná dovolená a jiná neštěstí (2006)

Komedie postavená na sledu osvědčených klišé, ujetém a místy až fekálním humoru, ale smál jsem se na celé kolo, tudíž účel byl splněn. 70%