Konečná (2013)

Arnoldův návrat na filmová plátna ve velkém (nikoli přepáleném) stylu. Ta léta už jsou na něm celkem znát, ale s bouchačkou to pořád umí a dokonce si střihnul i jeden "wrestlingový" zápas. "Šílený" Johnny Knoxville film příjemně odlehčuje. 70%

Neporazitelný Superman (2013)

Ve srovnání s předchozími DC animáky se Supermanem je tohle spíše průměrný počin. Brainiac jakožto záporák už byl představen v Brainiac Attacks a nemyslím si, že bylo nutné přicházet s podobným animákem po relativně krátké době, ačkoli zápletka je trochu jiná. Co je ovšem na filmu naprosto zarážející, je velmi kolísavá "odolnost" Brainiaca a jeho robotických poskoků. Rozjetá kancelářská židle dokáže robota prohodit oknem, ovšem střela z tanku s ním ani nehne... Podobných logických kopanců je ve filmu bohužel více. Zpočátku se zdá, že je takový průměrný robot Supermanovi velmi zdatným soupeřem a později jich likviduje stovky jako na běžícím pásu. Jsou zde samozřejmě i světlejší momenty, ovšem ve výsledku se nejedná o nic, co by mi nějak více utkvělo v paměti. 60%

Hněv Titánů (2012)

Hněv Titánů aneb jak svět přichází o bohy, tak mohl by znít podtitul pokračování remaku Souboje Titánů. Méně výpravné, ale po stránce akce o něco propracovanější než první díl. Dějová linka s Perseovým synem mi přišla naprosto zbytečná a hlavně jsem tvůrcům ten vztah otce se synem moc nevěřil. Trochu zbytečné pokračování ještě zbytečnějšího remaku. Ale přes řadu nedostatků se jedná o mírně nadprůměrnou podívanou, která vám alespoň místy dokáže trochu shodit čelist. Trojku ale už raději ne... i když za pokus by to na druhou stranu možná stálo a třeba by se do třetice konečně opravdu zadařilo. 60%

Resident Evil: Odveta (2012)

Po veskrze průměrném a místy nudném čtvrtém dílu přichází ještě o třídu horší díl pátý. Film je prošpikovaný řadou trapných klišé a předvídatelných scén, klonuje se tu jak na běžícím páse (doslova) a kvůli jednomu z tisíců bezvýznamných klonů je Alice schopná nesmyslně riskovat vlastní život i životy ostatních. Tvůrci si pro diváky připravili celou řadu WTF? momentů a korunu tomu všemu nasazují naprosto otřesné triky. Vrátí se pár starých známých, i když většinou (ne vždy) ve formě klonů. U finální bitky jsem měl spíš pocit, že sleduji finále taneční soutěže na ledě... pěstní souboje se opravdu nepovedly. S ohledem na velmi slibný začátek a povedený soundtrack je to docela škoda, protože snímek zaujme vaší pozornost možná právě jen díky oněm nesmyslům a WTF? momentům, kterých je tu bohužel požehnaně. Pro mě jednoznačně nejslabší díl série. 45%

Můj otec je šílenec (2012)

Skrz naskrz průměrná komedie s několika údernými špeky, které na vaší bránici útočí převážně snahou šokovat a přímočarou vulgaritou. Tohle je dost ujeté i na Adama Sandlera. Bohužel Zohan byl o dvě třídy lepší. 55%

Memento (2000)

Nolanovy snímky se často vyznačují určitou netypičností ve vyprávění děje, která má za následek vyšší nároky na jeho pochopení. V tomto případě si vyprávění jednotlivých událostí pozpátku (resp. jejich sledu) spolehlivě drží divákovu neustálou pozornost, která je ke správnému pochopení snímku klíčová. Optimální je vidět snímek minimálně dvakrát. Aby toho nebylo málo, je tu ještě jedna časová rovina v podobě černobílých pasáží, která je ovšem vyprávěna v přirozeném směru toku času, avšak odehrává se před událostmi, které sledujeme v barevných sekvencích. Častý vnitřní monolog hlavního hrdiny skvěle dokresluje podání příběhu, který mi tímto pojetím místy připomínal vydařené herní detektivní adventury. 90%

Všemocný (2011)

Poutavý snímek, který v sobě kombinuje několik zajímavých prvků. 80%

96 hodin: Odplata (2012)

První díl nastavil laťku tak vysoko, že jen málokdo mohl doufat, že by se tento unikátní snímek podařilo druhým dílem překonat. Ačkoli se na pokračování čekalo čtyři roky, tvůrcům se bohužel kvalitám prvního filmu nepodařilo ani přiblížit. Mistrné akce, která byla nosným prvkem jedničky, je tu povážlivě méně a film tak zapadl mezi průměrně vydařené akční střílečky. Díky Bryanovu "nekonečnému" zásobníku se zde více střílí, bohužel na úkor propracovaných pěstních soubojů, které zde sice nechybí, ale nejsou ani zdaleka tak působivé jako v prvních 96 hodinách. Dalším nedostatkem je místy trochu zmatený střih, který přehlednosti akčních scén také příliš nepřispívá. Zápletka (ač možná logická), nebyla podle mě zvolena úplně nejšťastněji. Přesto všechno se jedná o poměrně povedený snímek, který ale narozdíl od jedničky nemusím vidět znovu. 60%

Věc (1982)

Klenot mezi horory s na svou dobu naprosto špičkovými efekty, které dokreslují onu děsivě mrazivou a temnou atmosféru. 90%