Lesní duch (2013)

Zbytečný remake horové klasiky plný účelové brutality s cílem vyvolat v divákovi maximálně tak pocit nevolonosti. Další snaha vytřískat ze slavného jména horové (i vtipné) série další peníze. Nelogické jednání hlavních protagonistů vedených hloupým scénářem a pravidlelné konání až "5 minut po dvanácté" či řada předvídatelných klišé jsou bohužel také základními rysy tohoto filmu. Jestli se v něčem podařilo navázat na originál, tak vydařenými kulisami staré chaty v opuštěném lese. Pokus o symboliku formou odkazu na původní sérii ve scéně s motorovou pilou se příliš nevydařil a působil dost vynuceně a uměle. Potěšilo doslova mikro-cameo Bruce Campbella v potitulkové miniscéně, které má zřejmě navnadit na Army of Darkness 2. Celkově však šedošedý průměr. 50%

Princ z Persie: Písky času (2010)

Jeden z mála případů, kdy se převedení herní předlohy na filmové plátno opravdu podařilo, zejména bych chtěl vyzdvihnout akční stránku (souboje, útěky po střechách atd.). 70%

Znovu 17 (2009)

Velmi příjemné překvapení v podobě hodně povedené komedie. 80%

Star Trek: Do temnoty (2013)

Do posledního detailu vypiplané dílo. Skvělý Zachary Quinto (podle mě by si zasloužil minimálně nominaci na Oscara) a vtipný Simon Pegg (nejen on). Pár nedokonalostí se najde, ale to prakticky u všeho. Také bych příště ocenil o trochu více "vesmírné exotiky". 90%

Pařba na třetí (2013)

Další filmová pařba bez noční pařby, ranního šoku, ztráty paměti a postupného odhalování, co že se osudnou noc vlastně stalo? Třetí film na to šel jinak a onoho zmiňovaného schématu se divák dočká až v průběhu závěrečných titulků - i když jen částečně, za to ale úderně... o to víc zamrzí nevyužitý potenciál, který fim měl. Vtípků je pomálu, těch povedených ještě méně. Raději bych se dočkal rozvinutí záverečné scény z titulků, než této nepříliš povedené zápletky. Jednoznačně nejslabší díl série. 60%

Probudím se včera (2012)

Až na to, že si tvůrci ani trochu nelámali hlavu s časovými paradoxy (v poslední scéně už to vyloženě tluče do očí), tak je to na české poměry poměrně zdařilý film. Ač Mádla moc nemusím, tak mi tady ani tolik nevadil. 60%

Iron Man 3 (2013)

Třetí Iron Man je temnější než předchozí díly, přesto je tu řada vtipných okamžiků a několik velmi silných a působivých scén. Mandarin ze začátku vypadal jako opravdu démonický záporák s blízkovýchodní image. Nicméně pak přichází vskutku šokující odhalení, které Mandarina mění v pouhou směšnou (místy i vtipnou) a prázdnou karikaturu. Čekal jsem zde trochu větší věrnost komiksové předloze, ale budiž. Tonymu se za ta léta nakupila ve sklepě pěkná a velmi pestrá hromada nejrůznějších brnění. Ovšem nejspíš zde platí, že s kvantitou klesá kvalita a obleky toho moc nevydrží (Tony se v žádném ani příliš dlouho neohřeje, i když jednomu je věnováno více pozornosti). Také jsem moc nepochopil scénu, kde se záporáci snaží dostat flexou do Iron Patriotova brnění, když pak brnění v jiné scéně krají rozžhavenými pařáty jako máslo. Celkově je se záporáky trochu problém, chybí tu nějaká výrazná charismatická postava, kterou jsem čekal, že bude právě Mandarin... i když Guy Pearce se poměrně snaží. I přes jisté nedostatky je třetí Iron Man povedeným filmem, který dokáže diváka vtáhnout do děje a boduje hlavně řadou poměrně netradičních a zajímavých vedlejších zápletek. Odkazy na Avengers také potěší. 80%

Manituova bota (2001)

Povedená parodie na mayovky s několika opravdu úžasnými gagy. Vinetači je geniální! 65%

Kouzelníci (2013)

Šílený fakír Jima Carreyho je polovina úspěchu, přestože na plátně nestráví až tolik času. Lehce nadprůměrná komedie. 60%

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012)

Sestupná tendence každého následujícího dílu se bohužel potvrdila a čtvrtý díl je tak bezkonkurenčně nejslabším z celé série. Opětovné přeobsazení představitele Asterixe bych ještě zkousnul, ale prostoduchý scénář a plytký děj už ne. Navíc stejně jako předchozí dva díly se i tento nese v parodickém duchu s různými prvky (moderní soundtrack) a narážkami na současnou moderní dobu, což spíš působí, jako by se jednalo o maškarní z roku 2012, než o film, který se má odehrávat ve středověku. Naštěstí je tu alespoň malá hrstka mírně nadprůměrných vtípků, ale to je na alespoň průměrný zážitek pořád málo. Vzhledem k pravidelnému poklesu kvality bych případný pátý díl už raději oželel a nebo se nechal snad příjemně překvapit? 40%