Šéfové na zabití (2011)

Totálně ujetá crazy záležitost plná nechutností, stupidního chování, perverzností a neustálého řevu. Ale jako komedie to celé nějak funguje. Colin Farrell má ve filmu bohužel ze všech šéfů nejméně prostoru, přitom jeho postava má rozhodně potenciál (jen velmi málo využitý). Kevin Spacey naopak dostal prostoru nejvíce a roli si evidentně užil. Jennifer Aniston v roli nadrbané nymfomanky zazářila a excelentní Jamie Foxx si místy krade celý film pro sebe. Ústřední trio tak občas vyniká pouze svojí stupiditou a nešikovnstí. 65%

Creed (2015)

Tohle není další Rocky a nutno podotknout, že se film ani tak netváří. Adonis Creed není vyloženě nesympatický, ale charismatu na rozdávání taky zrovna nemá. Stárnoucí Rocky tentokrát už pochopitelně rány nerozdává, což je možná trochu škoda, alespoň na nějakou tu "hospodskou strkanici" se ve scénáři místo najít mohlo. Stejně jako v Rockym V mu připadla role trenéra - v tomto případě mladého Adonise Creeda a místo ran tak rozdává dobře mířené rady. O Apollu Creedovi je ve filmu spousta zmíněk a je mimo jiné označován za nejlepšího boxera všech dob. Z Rockyho se mezitím stala uznávaná živoucí legenda a vážená osobnost světového boxu - respekt a pokora kolegů z branže je dost zřejmá. Zato mladý Adonis si svou pověst musí teprve vybudovat a samozřejmě o to chce usilovat pod Rockyho vedením a zprvu bez spojování se jménem jeho slavného otce. Zajímavé, jak se film snaží narážet na moderní vymoženosti dneška (YouTube, Cloud, sportovní kanály...) a dát je kontrastu a konfrontace s obdobím největší slávy Rockyho, který je těmito technologiemi nepolíbený. První polovina docela slušně odsýpá a chemie mezi oběma hlavními aktéry funguje na jedničku. Horší je druhá půle, kde je Rockymu diagnostikována rakovina a maskéři se hodně snažili nabudit dojem, že je Italský hřebec v opravdu posledním tažení. Myslím, že tento sešlý a nemocí zničený Rocky v ringu jako Adonisova opora nepůsobil zrovna nejlépe (byť jako smutný kontrast s dobou jeho největší slávy to není špatná volba). Narozdíl od trenéra Adonisova protivníka, který kromě toho, že vypadá, jako by vypadl ze hry Max Payne 3, působí jako rozený záporák - hraje ho Graham McTavish a není bez zajímavosti, že se se Stallonem potkali už při natáčení čtvrtého Ramba. Potěší třeba skvěle zpracovaný první zápas natočený bez jediného stříhu. Nutno říct, že stopáž mohla být o něco kratší, film by pak lépe odsýpal. Společné trénikové scény Rockyho a Adonise jsou fajn, poslední zápas byl ale pro mě trochu zklamáním. Za prvé je trochu nešťastně sestříhaný a špatně se tu pracuje s gradací napětí. Jestliže jsem dříve s Rockym naplno prožíval každý jeho úder, tak v Creedovi se toto jaksi nedostavilo. Sly si určitě Zlatý glóbus a nominaci na Oskara zasloužil, ale čekal jsem, že mě jeho herecký výkon ohromí více. Druhý díl bych úplně vidět nepotřeboval, ale na druhou stranu si myslím, že téma Creed má stále potenciál. 70%

Rocky IV (1985)

Pro mě jednoznačně nejlepší díl série, kde jsem s Rockym prožíval každý jeho úder. 95%

Liga spravedlivých vs Mladí Titáni (2016)

Další povedená DC týmovka, která se může pochlubit poměrně originálním námětem, neokoukaným záporákem a lehce temnějším pojetím. Autoři se rozhodli představit i některé méně známé postavy, což kvituji s povděkem. Potěší také čestná účast Dicka Graysona alias Nightwinga. "Bad" verze kladných hrdinů vypadají opravdu děsivě. Na druhou stranu je tu i pár nedostatků - zejména Damian Wayne alias Robin, který po většinu času srší nezdravým sebevědomím a svou chladností a bezchybností připomíná spíš Batmana na druhou, mi lezl lehce na nervy. Občas jsem měl pocit, že svými "nepřekonatelnými" schopnostmi vyřešit každou situaci, strčí celou ligu do kapsy. Také "pouťovou teenage vložku" si autoři mohli odpustit. Od finálního souboje jsem čekal trochu víc. Jinak ale velmi slušná podívaná. 75%

Liga spravedlivých: V pasti času (2014)

Tak tohle se povedlo! Neskutečné, jak zajímavý a poutavý příběh se podařilo vtěsnat do relativně krátké stopáže, která je opravdu využita na maximum a film ani chvíli nenudí. Potěší několik povedených vtípků i dobře zpracované hrátky s časovými paradoxy. Animace občas malinko pokulhává, ale to je jen drobná vada na kráse. 85%

Total Recall (2012)

Ne úplně zbytečný remake, který původnímu filmu ostudu nedělá, ale jeho kvalitám se však ani nepřiblížil. Styčných bodů s originálem či odkazů na něj je spousta (identická zápletka, občas vizuál lokací, tříprsatice, podivná žena v žlutém, která vypadá jako maska, za kterou se skrýval Arnold, ale maskování je zde nakonec vyřešeno jinak...). Najdou se ale i rozdíly, asi tím největším je úplné vypuštění Marsu (byť i na něj je malý odkaz). Cestování zeměpádem skrze zemské jádro je zajímavý koncept, který by si možná zasloužil hlubší vědecké vysvětlení, jinak to vypadá, že by správně měl být beztížný stav po celou dobu cesty a ne jen při přepínání gravitace v blízkosti jádra. Kate Beckinsale mi jako manželka hlavního hrdiny nevadila, jak ale přepla na "vraždící" mód, šla mi svou urputnou snaživostí příšerně na nervy, že jsem si až říkal, kdy už ta mrcha konečně natáhne bačkory. Colin Farrell a Jessica Biel patří ke světlejším stránkám filmu. 65%

Godzilla (2014)

Rozporuplný film, který přináší trochu odlišný pohled na Godzillu, je bohužel srážen velkým množstvím nepřehledných tmavých scén, ve kterých je velmi obtížné se zorientovat a zážitek z filmu je rázem poloviční. 60%

Deadpool (2016)

Hodně netradičně pojatá marvelovka, která si utahuje snad úplně ze všeho (z filmových klišé, z ostatních filmů, postav i samotných herců) včetně sebe samého. Koncept originu je trochu nestandardně divákovi vyprávěn formou několika flashbacků, které přerušují současný děj. Ne že by to bylo špatně, ale asi by mi víc seděl chronologický sled událostí. Deadpool jinak uteče jako voda, možná až příliš - skoro jsem si říkal, že by se do tohoto skvělého filmu mohlo vejít ještě něco navíc. Přístupnost "R" filmu rozhodně sedí. Účast jednoho X-mena a jedné X-woman potěší, stejně jako pseudo-cameo Hugha Jackmana. Akorát ten proces "aktivace mutantních genů" mi přišel malinko zvláštní. Jinak se jedná o skvělou akční a humorem nabušenou jízdu, která se trefně vymezuje proti všem zaběhnutým holywoodským standardům. 85%

Zpověď (2011) (seriál)

Originálně pojatý příběh v originálním formátu plný zajímavých momentů a ještě zajímavější rozuzlení. 90%

Nevídáno, neslýcháno (1958)

Velmi vydařená a vtipná funésovka o jednom pytlákovi, kvůli kterému je celé město na nohou (v dobrém i ve zlém). 80%