Liga spravedlivých: Bohové & monstra (2015)

Hrátky s paralelními dimenzemi patří v DC světě k velmi zajímavým oblastem a tento film rozhodně není výjimkou. A platí tu dvojnásob, že nic není černobílé a ani tak, jak se na první pohled může zdát... Velmi originální a zajímavý pohled na jednu z možných alternativních realit JL. Superman, Batman a Wonder Woman trochu jinak... Zajímavé jsou také alternativy dalších známých postav - Lex Luthor, Cyborg, Mr. Freeze atd. Film je také poměrně dost brutální, ale ne zrovna moc předvídatelný, což je velké plus. Divák tak prakticky do poslední chvíle zůstává v nejistotě, kdo za tím vším stojí a jaké jsou jeho motivy... A také - kde jinde uvidíte Darkseida na svatbě? 75%

DCU: Liga spravedlivých: Trůn Atlantidy (2015)

Poněkud netradiční DC podíváná, která ale nenudí. Trochu překvapivé, jak moc dal Orm lize zabrat, ale hláška "Silou ho neporazíme... Co chceš dělat, roznést ho v bulváru?" a vlastně i trochu překvapivé řešení založené právě na této hlášce to celé rozsekly. 65%

Mládeži nepřístupno (2013)

Slepenec několika kratších příběhů (každý režíroval někdo jiný), které se svou kvalitou pohybují od vyloženě trapných, ujetých a nechutných až po celkem zábavné. 45%

Zpátky do ringu (2013)

Svižná komedie plná vtipných hlášek i tvrdých úderů nabízí tak trochu jiný odlehčený pohled na boxerské filmy obou pánů. 80%

Chcete být milionářem? (2016) (pořad)

Nezapomenutelný charismatický Vladimír Čech byl sice jen jeden, ale Marek Vašut je myslím jeho důstojný nástupce, který s přehledem překonává všechny předchozí náhradníky V. Čecha. Možná to ale Nova s otázkami založenými na znalostech pořadů z její vlastní produkce malinko přehání. Nová nápověda je fajn, ale mám pocit, že někteří soutěžící úplně nepochopili, pro jaké situace je vhodné použít jakou nápovědu a zbytečně si tak plýtvají ty, které jim kýženou pomoc nakonec nepřinesou. 70%

Teorie všeho (2014)

Velice zajímavá sonda do soukromého života jednoho z největších astrofyziků moderních dějin, jehož geniální mysl je uvězněna v jeho vlastním těle. Eddie Redmayne v hlavní roli rozjíždí dechberoucí herecký koncert a opravdu musím smeknout před jeho hereckým uměním a tím, jak moc se dokázal do role ponořit a jak přesvědčivě zvládnul Stephena Hawkinga podat. Pokud by za tento výkon nedostal Oscara, tak už opravdu nevím, zač by jej měl dostat. Naštěstí ho ale zlatá soška neminula. Film sleduje značnou část Hawkingova života - jeho studium na Cambridge v roce 1963, jak poznal svou budoucí ženu, první příznaky choroby, jeho revoluční vědecké pokoroky v astronomii, postupné ochrnutí, doktorát, vypořádávání se s nastalou životní situací, založení rodiny, ztráta schopnosti mluvit, první setkání s počítačem, který mluví za něj, až po napsání a vydání knihy Stručná historie času. Teorie všeho je příběh plný emocí, lásky, soucitu, vůle překonávat překážky a samozřejmě také astrofyziky. Maličko mě překvapilo, že Hawkingův profesor, kterého hraje David Thewlis, v průběhu filmu příliš znatelně nestárne, ale to je spíš takový zajímavý postřeh. Jedná se o precizní zpracování životního příběhu Stephena Hawkinga. 90%

Jurský svět (2015)

Sympatický Chris Pratt celý film doslova táhne na svých bedrech a je bezpochyby jeho nejvýraznější postavou. Zdatně mu sekunduje Bryce Dallas Howard a hlubší dojmy ve mě zanechali ještě Irrfan Khan a Vincent D'Onofrio. Ostatní nikterak zvlášť nevyčnívají. Potěší hromada odkazů na starší Jurské parky, včetně návratu B. D. Wonga jako Dr. Henryho Wu. Je škoda, že se ani na chvíli neobjevili Sam Neill nebo Jeff Goldblum, ale třeba příště... Sice se najde pár vad kráse, ale nic, co by nějak výrazně kazilo celkový dojem z Jurského světa. 75%

Barbar Conan (2011)

Už od ohlášení remaku jsem se k tomuto filmu stavěl s nedůvěrou. Trvalo mi několik let, než jsem, se rozhodl na něj podívat. Po zhlédnutí ale vím, že srovnávat Momoova Conana s tím Arnoldovým, je zcela zcestné. Tento Conan si jde zcela vlastní cestou a Momoa mu dokázal vtisknout své osobité charisma takovým způsobem, že mě srovnávání s Arniem ani nenapadlo. Film dobře odsýpá, obsahuje skvělé bojové scény, má solidní zápletku a je to drsné krvavé eRko. O tom, že Stephen Lang záporáky umí, není třeba pochybovat. Vynikající dabing Marka Liberta přidává Conanovi na charismatu. Snad právě i díky počáteční nedůvěře mě nový Conan velmi mile překvapil. 70%

Ghost Rider 2 (2011)

O něco slabší pokračování průměrného prvního dílu. Nižší rozpočet jde na filmu znát, ale film není vyloženě špatný, najdou se v něm i nějaké povedenější scény. Bohužel nemalá část těch akčních je (možná z úsporných důvodů?) stylizována na černé jednolité pozadí, což je sice originální, ale na akčním zážitku to moc nepřidává. 40%

Ant-Man (2015)

Klobouk dolů, tohle se opravdu povedlo. Přestože je Ant-man na marvelovské poměry pojatý malinko komorněji a vůbec tak nějak celkově jinak, jedná se o skvělý mix akce, humoru a mezilidských vztahů. Paul Rudd se na hlavní roli skvěle hodí, Michael Douglas v roli mentora doslova září, stejně jako jeho dcera, kterou hraje Evangeline Lilly. Corey Stoll má záporácký výraz v očích už od prvního záběru a jeho Darren Cross budí respekt na metry daleko. Humorná složka ve filmu funguje skvěle a český dabing zní rovněž víc než dobře. Akce je působivá a je jí ve filmu dostatek, i když možná ještě jedna dvě akční scény by Ant-Manovi určitě neuškodily. Je ale potřeba brát v potaz, že se jedná o origin story a značná část stopáže je věnována zrodu hrdiny. Přímé propojení s Avengers potěší. 80%