Rogue One: Star Wars Story (2016)

Zajímavé doplnění děje hlavní ságy a současně vydařený prequel k Nové naději, který je o třídu (možná o dvě) lepší než nepovedená Síla se probouzí, která je pro mě nejslabším filmem série. Casting se vydařil na jedničku, největší dojem ve mě ovšem zanechaly spíše vedlejší postavy a to hlavně Mads Mikkelsen a Donnie Yen, přičemž oba zůstali tak trochu nevyužiti. Ačkoli tento příběh tentokrát nenesli na svých bedrech Jediové, vůbec to nebylo na škodu. Návrat digitálního Tarkina sice potěšil, na mě ale působily počítačové animace jeho tváře velmi nepřirozeně a bylo bohužel dost často velmi poznat, že se jedná o CGI (s výjimkou snad jednoho, možná dvou záběrů). Naproti tomu digitální princezna Leia se povedla na jedničku, ale ta má také ve filmu jen jednu krátkou scénu. Darth Vader je skvělý, navzdory tomu, že mluví hlasem Marka Vašuta, kterého jinak plně respektuji. Zejména scéna se světelným mečem na lodi povstalců je prostě boží, stejně jako vesmírné bitvy i finální řežba na pláži. Na můj vkus se ovšem v Rogue One až nezdravě často umírá, což se ale dalo čekat. 80%

Santa je pořád úchyl (2016)

Tak tohle se zatraceně povedlo! Pokračování excelentní jedničky je ještě sprostější, údernější a odvázanější (což nutně nemusí neznamenat lepší) než první díl. Kanonáda vulgárních vtípků a sexistických narážek je doslova k nezastavení a ústřední duo společně se skvělou Kathy Bates hlásí jako o život. Brett Kelly se do své role naivního joudy dokázal i po těch letech vžít naprosto skvěle. Potěšilo i zachování původního dabingového obsazení. Zatraceně, chci vidět trojku! 85%

Anděl Páně 2 (2016)

Přes neskutečný hype, který se kolem Anděla páně 2 strhnul, zaostalo pokračování v mnoha ohledech za prvním dílem (nápaditost, pestrost, výprava, děj, celkové pojetí, logičnost děje). Jediný Ivan Trojan dokázal zachovat laťku svého výkonu nastavenou předchozím filmem. Z nových postav zabodoval Bolek Polívka v roli pana Košťála. Co mě ovšem velice udivilo, že čert (Jiří Dvořák), který má odnášet hříšníky do pekla, zbabělé prchá před bandou floutků? To jako vážně?! Jinak se jedná o povedenou pohádku i důstojného nástupce svého předchůdce, jehož kvalit se ovšem dosáhnout nepodařilo. 70%

Logan: Wolverine (2017)

Důstojné rozloučení nejen s adamantiovým bijcem v podání Hugha Jackmana, ale i s Profesorem X v podání Patricka Stewarta. Epičnost, osudovost, depresivnost a blížící se konec - tím vším je poslední Wolverinovo dobroudružství doslova nasáklé. Chemie mezi Loganem a jeho povedenou "dcerkou" funguje na jedničku, stejně jako senilní a fu*kující Charles Xavier. Ačkoli je Boyd Holbrook dostatečně charismatický záporák, výrazně ho zastínil Wolverinův klon X-24 (rovněž v podání Hugha Jackmana), kterého bych přirovnal k nezastavitelnému buldozeru s naprosto děsivým výrazem ve tváři (poklona před Jackmanovým hereckým rozsahem). Tenhle film je čistokrevné eRko a končetiny tu doslova létají vzuchem a tečou potoky krve, ovšem nikoli samoúčelně. Dobrácké černošské rodiny mi bylo trochu líto a dost jsem se divil, že je hlavní hrdinové vystavili takovému nebezpeční - ale i to je jedna z věcí, ve které se snaží snímek odlišit - zbořit zažité stereotypy a filmová klišé. Na ztrhaném Loganovi jde vidět, že už opravdu mele z posledního, stejně jako chřadnoucí Profesor X, který si ale podle mého názoru zasloužil trochu důstojnější odchod ze scény... Jackman se s rolí, která ho provázela po 17 let, rozloučil opravdu se ctí a dal do toho všechno... Symbolické "X" na závěr je taková třešnička, která potěší. 90% Mimochodem Dafne Keen vypadá tak trochu jako mladší sestra Filipa Cíla.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Zajímavé rozšíření Potterovského univerza, které se zatím snaží jen pozvolna pomrkávat na původní filmy s Harrym. Zasazení do New Yorku bylo fajn, ale trochu jsem postrádal nějaké to více "fantasy" porstředí alá Bradavice. Jako příjemné osvěžení působila chemie mezi Kowalskim a Queenie. Eddie Redmayne jako vždy excelentní a Colin Farrell si svou roli evidentně užil. 75%

Já, kocour (2016)

Slušná rodinná komedie, která díky své přímočarosti a lehké klišovitosti ničím zvlášť nepřekvapí, na druhou stranu ale také dokáže občas vzbudit nějaké ty emoce. Role pro Christophera Walkena byla doslova šitá na míru a je velmi podobná té, kterou měl ve filmu Klik - život na dálkové ovládání. 65%

Star Trek: Do neznáma (2016)

O fous slabší než předchozí díl, ale rozhodně ne špatné. Závěrečná pointa byla trochu překvapivá. Fotka původní posádky potěšila. 75%

Trpaslík (2017) (seriál)

Po dlouhé době velice vydařený komediální seriál z české kuchyně.

Bohéma (2017) (seriál)

Povedený seriál s originálním námětem, který se vrací do zlaté éry českého filmu. Tvůrcům se daří budovat ponurou atmosféru období protektorátu. Velmi mě překvapil Vladimír Javorský, který svou vydařenou imitací geniálního Vlasty Buriana podává možná svůj životní herecký výkon.

Svět pod hlavou (2017) (seriál)

Výtečná první epizoda (hlavně díky Ivanu Trojanovi) nasadila laťku tak vysoko, že se jí bohužel nepodařilo v dalších epizodách udržet, ale nijak dramatický kvalitativní propad se naštěstí nekoná.