Rivalové (2013)

Famózní životopisná podívaná dvou legendárních pilotů F1, která divákům připraví nejeden emoční moment. Podobnost obou představitelů hlavních rolí s jejich reálnými předlohami je až neuvěřitelná. 85%

Jedna mezi oči (2012)

Chutná akční béčková jednohubka, která si ani nesnaží hrát na něco víc. Jde znát, že film nevzešel z velkolepého rozpočtu, na druhou stranu méně je někdy více. Stallone zde působí zatraceně drsně a vzniklé akční situace řeší s nadhledem a důvtipem. Jason Momoa je nečekaně poměrně charismatický záporák. Film však místy působí malinko vyprázdněně, akce není mnoho, ale je provedena poctivě. 65%

Thor: Temný svět (2013)

O fous slabší než první díl, přesto poměrně slušná podívaná, na čemž má výrazný podíl postava Lokiho. Záporák mohl být o něco výraznější, akce mohlo být ještě o trochu více, ale celkově jsem s pokračováním spokojen. 70%

Post Coitum (2004)

Ano je to nízké, je to přízemní a je to hlavně o sexu... ale je to také občas zatraceně vtipné, hlavně Jiří Langmajer mě svými výstupy párkrát naprosto odrovnal. Hledat ve filmu tohoto typu nějakou hlubší myšlenku, je jako hledat rýži v cheesburgeru. :-) Tento film rozhodně není pro každého, ale já se u toho docela bavil a hlavně jsem od toho nic převratného nečekal, takže zklamání se nedostavilo. 65%

Gravitace (2013)

Povedený komorní vesmírný thriller, který podobně jako snímek Moon dokazuje, že i s minimálním počtem herců na place se dá natočit excelentní podívaná. 85%

Hellraiser: Pekelný svět (2005)

O prsa lepší než předchozí díl Návrat mrtvých, ale po shlédnutí 7. a 8. dílu člověk ještě více docení první díly série. Tento film se pokouší o jakousi hlubší zápletku, ovšem výsledek je spíše směšný. Odhalení, že značná část filmu je pouze halucinace pod vlivem drogy (včetně Pinheada, ze kterého se ve filmu stal jakýsi komerční artikl pro teenagery a směšná karikatura) vlastně říká, že Pinhead ve filmu vlastně skutečně vůbec nebyl? Nebo vraždí podobně jako Freddy ve snech/přeludech? No v každém případě se to tvůrci snaží v posledních minutách "zachránit" přítomností skutečného Pinheada a dalších cenobitů. Ovšem minimálně 7. a 8. díl už v pokládám za zbytečně nastavovanou kaši, která dělá hellraiserovské sérii spíše ostudu než dobré jméno. 45%

Hellraiser: Návrat mrtvých (2005)

Oproti předchozím filmům velký kvalitativní pokles. Film je až na pár výjimek protkán neskutečnou nudou. Pinhead už ani nemá takové charisma jako v předchozích filmech a celá ta zápletka s oživováním mi přišla totálně na hlavu. Navíc se vytratilo veškeré napětí a děsivá atmosféra, vzpomínám si jen na jednu silnější scénu krátce po začátku filmu. Tento díl považuji za zatím nejslabší z celé série. 40%

Hellraiser: Vyslanec pekla (2002)

Podobný případ jako u předchozího dílu (Inferno) - scénář byl opět patrně původně napsán pro jiný film a zápletka s Pinheadem a Kirsty byla dodána až dodatečně. V každém případě návrat Kirsty potěší. Film dobře funguje jako psycho-triller, jakožto hellraiserovský film už o něco méně. Trochu světla do toho všeho temného psycho-guláše hlavního hrdiny (a bohužel i zmateného diváka, který tápe, co je realita, co přelud a co flashback) vnese až posledních cca 10 minut. Film mě (snad i díky nižším očekáváním) určitě nezklamal a naopak jsem byl místy i mile překvapen. Pinhead opět nemá mnoho prostoru, jak už je bohužel v této sérii zvykem, ale na plátně stráví určitě více času než v předchozím Infernu, ovšem výrazně méně než ve třetím či čtvrtém díle. 65%

Neznámý (2011)

Precizně zmáknutý film s velmi originální zápletkou a velice zajímavým rozuzlením, ačkoli může v některých ohledech připomínat filmy s agentem Bournem. 90%

Hellraiser: Inferno (2000)

V tomto případě je více než patrné, že scénář byl původně napsán pro úplně jiný film a zápletka s cenobity byla přidána až dodatečně. Jako kriminálka ve stylu filmu Sedm film funguje poměrně obstojně. Bohužel po třetím a čtvrtém dílu, kde Pinhead dostal oproti prvním dvěma filmům výrazně více prostoru, se pětka v tomto ohledu dostala zpátky na úroveň právě zmiňovaných prvních dvou dílů. Cenobité a zejména Pinhead se zde objeví opravdu jen na pár krátkých okamžiků. V tomto ohledu se jedná rozhodně o krok zpátky, na druhou stranu v ostatních ohledech film funguje poměrně obstojně a celkově se řadí k jednomu z nepovedenějších filmů série. 70%