Hellraiser IV: Bloodline (1996)

Poměrně nápaditý díl, který do série přinesl trochu něco nového a vnesl trochu světla do historie vzniku tajemné kostky. Děj je vyprávěn ve třech časových rovinách (18., 20. a 22. století). Film přidal více hororových prvků, Doug Bradley je opět vynikající, jen jsem si musel po třech předchozích dílech chvíli zvykat na dabing Jana Přeučila. Kromě toho mě také dost iritovalo příliš časté oslovování "princezno". Také se mi zdálo, že film zřejmě prošel nezdravým sřihem, protože některé scény působí nedovysvětleně či useknutě. Zajímavá je také nevyváženost kvality triků. 60%

Hellraiser III: Peklo na Zemi (1992)

Z hlediska zápletky o něco slabší než první dva díly, na druhou stranu zde koneně Pinhead dostal výrazně více prostoru a působí také démoničtějším dojmem. Protipólem je mu jeho lidské alterego. Bohužel hlavní ženská hrdinka působí poměrně nevýrazně. 65%

Hellraiser II: Svázaný s peklem (1988)

O chlup slabší než první díl, cenobité dostali opět zoufale málo prostoru (skoro bych se nebál použít slovo cameo). To odhalení jejich lidské tváře a celkového původu podle mě jejich mythologii příliš neprospělo. Šílený doktor jako záporák nebyl špatný, ale film v některých ohledech působí mírně nedotaženě. 70%

Hellraiser (1987)

Povedený horor s na tu dobu neuvěřitelně kvalitními triky a maskami. Jen mě překvapilo, že Pinhead a spol. dostali ve filmu možná až nepřiměřeně málo prostoru. 75%

Večírek (1968)

Peter Sellers nikdy nezklame!

Appaloosa (2008)

Na dnešní dobu poměrně slušný western s charismatickými představiteli obou hlavních rolí. 65%

Wolverine (2013)

Poněkud komornější pojetí Wolverina s důrazem na pocity hlavního hrdiny. Zasazení do Japonska přináší také něco nového. Akce je spíše méně, postrádal jsem nějakou výrazně epičtější bojovou scénu, ačkoli to film vynahrazuje několika poměrně silnými momenty. Ve filmu je bohužel přezáporákováno, což má negativní dopad v tom smyslu, že ani jeden z nich nedostal výrazně více prostoru. Hugh je borec a když začne hlásit, film se rázem dostává i do mírně komediální roviny. Pár dalších chybek by se našlo, ale lepší je se tím moc nezabývat. Potitulková scéna mě opravdu dostala - tak trochu reklama na Budoucí minulost... :-) 75%

Rychle a zběsile 6 (2013)

Myslel jsem si, že podjetí hopsajícího kamiónu ze čtyřky jen tak něco nepřekoná, ale Vinova supermanská záchrana Michelle (zachycení ve vzduchu) to s přehledem dokázala. Jinak vcelku ucházející, ale nikterak originální podívaná. Nicméně je dobře, že jsme se konečně dočkali provázání s Tokijskou jízdou. 70%

Věc: Počátek (2011)

Původnímu filmu z roku 1983 tento prequel ostudu rozhodně nedělá, naopak jde v mnoha směrech v jeho stopách. Na druhou stranu toho příliš nového nepřináší. 60%

Melancholie (2011)

Narozdíl od Antikrista ve mě Melancholia zanechala spíše pozitivní dojmy. Celý film je charakteristický pro tohoto režiséra typickými záběry (zpomalení scén, houpavá kamera, vážná hudba,...) a komorní atmosférou. Kiefer Sutherland potěšil a sem tam prohodil nějakou tu vtipnější hlášku. Bohužel ne vždy je jednání některých postav zcela pochopitelné a tvůrci se příliš s vysvětlováním neobtěžují. Film je jakoby rozdělen na dvě kapitoly, které celkově přispívají ke kontrastu starostí běžného života na straně jedné a neodvarně se blížící katastrofy na straně druhé. 75%