Do nitra Planety opic (1970)

Tvůrci asi uviděli velkou komerční šanci v pokračování bezvadného prvního dílu, ale moc se jim to nepovedlo. Děj mi nedává moc smysl a okoukané masky opic to nedokáží zachránit. Tím nechci říct, že jsou masky nějak špatné, naopak jsou skvělé, ale chci říct, že tvůrci sem nevložili žádnou oslnivou vizi, jako tomu bylo v jedničce.

Eragon (2006)

Moje největší filmové zklamání. Přečetl jsem zatím všechny tři vydané knížky o Eragonovi, dokonce i víckrát, a musím říct, že tohle je neuvěřitelnej průser od začátku až do konce. Vynechali totiž spoustu důležitejch věcí a některé scény zase pozměnily podle mého vkusu dost hnusně. Pokud bych měl jmenovat ty důležité věci, tak jsou to tyhle- nejsou tam elfové ani trpaslíci, dokonce se o nich ani nezmínili a vy co jste to četli mi dáte za pravdu, že jsou klíčový v celém příběhu. Tímhle zahodili jakoukoli možnost v pokračování a vlastně doufám, že v to ani nepokusí. Jednu * tomu dávám pouze za Jeremy Ironse, kterej se mi naprosto trefil do mých představ o Bromovi.

Hrdina (2002)

Tak tady si kameramani, scénáristé a režisér pěkně vyřádili na všech těch bitvách a zpomalenejch záběrech s nádhernými změnami barev, klobouk dolů. Choreografie je úžasná- všechny ty neuvěřitelný pohyby a nadpřirozený boje ve vzduchu, které normálně zrovna moc nemusím, ale je to přece legenda a tohle sem myslím patří, byli prostě úžasný. Vše je doplněné tradiční čínskou hudbou, která "jenom" dodává sílu celému příběhu.

Junior (1994) odpad!

Může mi sakra někdo říct, jak by mohl chlap OTĚHOTNĚT??

Yong Chun (1994)

No, čekal jsem od toho víc. Myslel jsem, že to bude víc o zrození Wing Chun jako bojovýho umění, než o nadpřirozeném mlácení všech lidí okolo. Yong Chun samozřejmě obsahuje i několik vtipných scének, ty už ale bohužel film nedokáží zachránit.

Živí mrtví (2010) (seriál)

V tomhle seriálu je neuvěřitelná atmosféra- pořád jenom čekáte odkud na vás vylítne zombík, teda spíš "walker", a ukousne vám hlavu. Masky, hudba, herci a prostě všechno je úžasný, ale tu jednu hvězdičku jsem musel strhnout za dva díly, protože byli prostě nudný- chyběla ta skvělá atmosféra. No, rozhodně se těším na další řadu a doufám, že tahle první série byla jenom rozjezd. Hodnocení po první sérii:**** Po druhé sérii musím dát těch 5, protože teď už je to konečně propracovaná paráda ;-) Po třetí sérii musim zase ubrat hvězdičku, ale skoro bych i ubral dvě :-/ Přestal jsem koukat v půlce třetí série a vůbec mě to netáhne zpátky. Tady bude asi něco špatně

Psycho (1960)

Tak odtud je ta slavná scéna se sprchou a s tou vražednou hudbou u toho! Rozhodně skvělej film, kterej dal určitě mnoho nápadů ostatním tvůrcům hororu. A hlavně se nenechte odradit pomalejším začátkem a dokoukejte se až dokonce, protože tady kvalita stoupá každou minutu filmu.

10 000 př. n. l. (2008)

Velmi zajímavé téma, ale bohužel trochu špatně pojaté. Všechny boje ve filmu byli skvělé, ale postavy na tom byli hůř-vztahy mezi nima byly prostě zvláštní. Přišlo mi, jakoby se všichni sešli, nikdo nikoho nezná a najednou si řekli, že půjdou zachránit Evolet. PS: Nedívejte se na to v češtině! Takhle podělanej dabing jsem už dlouho neviděl. Nejhorší je 18 letej kluk, kterýho mluví nějaký 10 letý děcko.

Vincent (1982)

Naprosto skvělý, není k tomu moc co dodat. Spolu s Corpse Bride je to můj nejoblíbenější animák.

Otrantský zámek (1977)

Tohle mi přišlo slabší. Ale obdivuju nápad s tou trumpetou, která jakoby odříkávala text, který se vždy objeví dole, když mluví jednotlivé postavy vyprávění.