Frankenstein (1931)

Výborná atmosféra, no predloha je niekde inde.

Dracula (1931)

Klasika, ktorá si uvedomuje výbornú predlohu a narozdiel od Frankensteina sa jej naozaj drží. V súboji Universal monsters je toto môj víťaz. Len netuším, prečo tie konce vždy ponáhľali tak, akoby herci utekali na obed a štáb búrať scénu. Neviete niekto?

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Režisér, ktorý pracoval na fantastickom The Haunting a film, ktorý sa zúfalo snaží napodobniť súčasné seriály. Skákaním medzi 4 postavami v stopáži dvoch a pol hodín ukuchtíte thriller, ale mrazivý horor navariť nestihnete.

Úsvit mrtvých (1978)

Veľký odskok od depresívnej, zašumenej Noci oživlých mrtvol. Popkornový príbeh, proto-Samuel L. Jackson a nákupné centrum, kde chcete v prípade zombie apokalypsy byť. Naopak, modrá farba na tvár ako masky a nulové gore. Predstavte si, že by k tomuto pustili Fulciho a jeho Zombi 2, ktorý vyšiel len o rok neskôr.

Candyman (1992)

Rozpačitý príbeh okolo céčkovej urban legend, na druhej strane neokukané prostredie černošského ghetta a hudba Pihlipa Glassa. Ak si chcete napozerať horory, treba vidieť.

Brainscan (1994)

Osemdesiatkový tínedžerský horor, ktorý vznikol o 10 rokov neskôr, ako mal.

Ad Astra (2019)

Za mňa príjemné dobrodružstvá astronauta majora McBrida. Toto nie je Interstellar a nemyslím si, že sa ním snaží byť.

Rozhovor (1974)

Veľmi pomalý film, ktorý vás za trpezlivosť odmení postupne sa skladajúcou zápletkou, prekvapivým vyústením a peknou pointou.

Ze záhrobí (1986)

Zaujímavá nechutnosť s nezaujímavým dejom.