Hlavně nezávazně (2011)

To, že se Natalie Portman sníží k tomu, aby měla cokoliv společného s touto samozvanou komedií, bych skutečně nikdy nečekal. V roli úplné krávy jí to tedy rozhodně neslušelo a podle toho vypadal i herecký výkon. Pokud byl záměr natočit opravdu takovouto zhovadilost a nechat bezmála hodinu a půl diváka civět na sice půvabnou, ale jinak úplně prázdnou postavu, tak vlastně vše fungovalo.

Bastardi (2010)

Téma jisté části omladiny je nepochybně kontroverzní i na dnešní dobu. Lidé, mladí či staří, si zkrátka nechtějí připustit, že se něco podobného opravdu děje a to se analogicky projevuje i na zdejším hodnocení. Samozřejmě, že je v tomto filmu úplně vše nadsazeno a vyhroceno do naprostého maxima. Ještě aby ne. To bych si mohl rovnou pustit televizní noviny. Snímek v podstatě nemá čím urazit, ani ničím nepřekvapuje. Herecké výkony solidní. Za normálních okolností bych dal asi jen 2 hvězdy, nicméně s přihlédnutím k již zmiňovanému podhodnocení filmu zde na ČSFD se přikláním ke 3 hvězdám.

Američan (2010)

Dost možná jsem vůbec nepochopil jakési poselství, které tento film nejspíš skrývá, nicméně nijak uchvácen rozhodně nejsem.

Mechanik zabiják (2011)

K příběhu (resp. průběhu filmu) nemá moc význam se nějak sáhodlouze rozepisovat. Klasický předvídatelný akčňák, sem tam nějaka povedená scéna, sem tam hloupoučká až úsměvná, sem tam přehnaná snaha být originální, sem tam nějaký ten náznak béčkových rádoby super hlášek neblaze připomínajících nabité scénáře akčních filmů osmdesátých let. Zkrátka a dobře, celkem jasné 3 hvězdy. Nicméně, zřejmě ani v roce 2011 tvůrce neopouští fenomén zprznit závěr s potenciálem na přemýšlení o 4 hvězdách tak, že by z toho jeden blil. Škoda, 2 hvězdy.

Lidská stonožka (2009)

Zvrácené a šokující - vlastně proč ne. Po shlédnutí snímku však vyvstává otázka, zda-li pan režisér není ještě větší magor, než samotný hlavní "hrdina". Výkon kameramanů neuvěřitelně kolísá - některé scény jsou poměrně nečekaně zvládnuté na jedničku s hvězdičkou, jiné však patří do popelnice a s přihlédnutím k roku vzniku filmu ani tam ne. Úplně stejně tak je to i s výkony herců. Naštěstí to celé docela slušně táhne Dieter Laser a to jen díky své Hopperské vizáži (Život brouka). V tomto snímku osobně postrádám alespoň nějakou psychologii, ideálně hlubší psychologickou minulost pana chirurga a nějakou povrchovou psychologii obětí, aby se to do té hodiny a půl vešlo. Konec filmu mi přijde jako snaha o útěk od možného závěrečného fiaska, a tak film tak nějak spíše nekončí než končí, což je velká škoda. Povedená a emocionálně intenzivní závěrečná scéna by totiž mohla vykouzlit třeba jednu - dvě hvězdy navíc.

My děti ze stanice Zoo (1981)

Nudný a příliš dlouhý vztyčený ukazovák téměř bez děje. Herecké výkony odpovídají věku hlavních hrdinů, psychologie těchto postav se pohybuje někde kolem bodu mrazu, atmosféra naprosto žádná. Nebýt celkem uspokojivého konce, byl bych dal odpadní hodnocení.

Casanova (2005)

Nemastná, neslaná podívaná s jakousi snahou o případnou komedičnost či dramatičnost všeobecně nicneříkajícího děje. Původně jsem byl pro 1 hvězdu, nicméně závěr jisté kouzlo skrývá.

Správci osudu (2011)

S tímto počinem mám slušnou řádku problémů, a tak se pokusím nastínit alespoň ty nejdůležitější z nich. Prvním problémem je samotný název a žánrová nejistota filmu. Jistá exotičnost sice v příběhu byla, očekával jsem však zcela jinou úroveň. Dále mi silně nesedl Matt Damon v hlavní roli zamilovaného pubescenta v těle dospělého chlapáka a vůbec jeho příliš "obyčejný" herecký výkon. Co mi ale vadilo nejvíce byla do nebes volající snaha ne nastínit, ale rovnou drze vnutit divákovi jisté existenciální otázky a rádoby pohled do vnitra problematiky lásky jako takové. Hlavní myšlenka filmu je bezpochyby kvalitní a jistě každý nad něčím podobným někdy přemýšlel, nicméně v případě tohoto filmu byla zcela rozdrcena způsobem vlastní interpretace, délkou filmu a levnou pointou. Pro mě je Adjustment Bureau jen velké zklamání, nic jsem si z promítání neodnesl.

Neznámý (2011)

V průběhu filmu jsem si pomyslně brumlal pod vousy, že nebýt tak jednoduché zápletky, bylo by to i na 5 hvězd. Nicméně přišel překvapivý zvrat, díky němuž se pro mě snímek stal pouhopouhou vykrádačkou Agenta bez minulosti. Náhle mi film přišel podobný nejen pointou, ale také atmosférou a bohužel i charakteristikou postav. Dokonce i některé scény mi najednou přišli dosti povědomé. Velká škoda, zhruba do 3/4 snímku jsem mu fandil a marně věřil, že bude plně využit jeho velký potenciál.