Ctihodný občan (2009)

Nebýt toho laciného závěru a nevyužitého potenciálu, kterým film každou minutou stabilně nabýval, možná by se hodnocení vyšplhalo až na celých 5 hvězd. Takhle jsou to udýchané sotva 3 chudinky hvězdičky, které si film zasloužil především docela dobrým výkonem Gerarda Butlera, velmi zajímavým, byť promrhaným dějem a v neposlední řadě velmi působivými scénami.

Klub rváčů (1999)

Parádní snímek se skvělým Bradem Pittem a hlavně bezkonkurenčním Edwardem Nortonem. Děj sám o sobě by byl velmi zajímavý a zábavný, i kdyby nakonec nepřišla třešnička. Ta ale přišla a celému předchozímu ději nasadila nepromokavý kabátek s velmi silným sociálním a socializačním aspektem. Kromě hlavních myšlenek se dají nalézt i vedlejší a díky bohu stejně dobré, jako např. to, že člověk často bojuje sám se sebou. 5 hvězd bez váhání.

96 hodin (2008)

Konečně jsem se dočkal celkem přízemního akčního filmu s rozumnou zápletkou. Až na pár cliché a happy end jsem velmi příjemně překvapen. Například závěrečný duel dobrého proti zlému samozřejmě nechyběl (bohužel) a tak nemohu dát 5 hvězd jinak docela kvalitnímu akčnímu filmu.

Výměna (2008)

Příběh ženy, dokazující, že není důležíte mít, ale především věřit. Více netřeba dodávat, určitě doporučuji shlédnout. Rozmýšlel jsem se mezi 3-4 hvězdami, až mě nakonec Angelina Jolie přesvědčila k té 4ce, protože podle mě snad poprvé ve filmu skutečně hrála.

Záhada Blair Witch (1999)

Už je to nějaký ten pátek, co jsem tento snímek shlédl a upřímně mohu říct, že dostávám chuť podívat se na něj znova. To, jak neskutečně mě bavil film téměř bez příběhu, je pro mě ještě větší záhadou, než samotná Blair Witch pro študáky brodící se lesem. Bude to asi tím skvělým způsobem, kterým je film natočený (ruční kamera) a především tím, jak nás snímek děsí pouhopouhou tmou a velmi tichými, blíže nespecifikovatelnými "zvuky". I když jsem si vědom toho, že režisér film natahoval jako kšandy, vůbec mi to nevadí, nenudil jsem se a jako kšandy natahoval i mě. Závěrečná gradace přišla tak najednou, že jsem se sotva vzpamatoval z jedné scény a už tu byla druhá. 4 hvězdy základ + 1 navíc za konečnou pointu - dávám plný počet s klidným svědomím.

Rallye smrti (2008)

Měl jsem jisté nutkání dát vzhledem k tomu, jak je film zde na ČSFD přehodnocený, odpadní hodnocení. Nakonec je mi ho docela líto a jako dobrovolný výplach mozku plný dobře zmáknutých efektů tento snímek funguje ve finále celkem dobře. Jedna hvězda jako základ + druhá za docela povedné efekty a akční scény.

Děsnej dupák (2009) odpad!

Nemám ve zvyku psát komentáře podobné tomuto, ale lépe to vystihnout ani nejde. KATASTROFA.

Na Hromnice o den více (1993)

Nepopsatelně působivá komedie, u které se skvěle pobavíte a docela příjemně zamyslíte sám nad sebou. Nikdo není dokonalý. Tedy až na Billa Murraye v tomto snímku :-) Originální nápad uprostřed osobitě nalité "omačky" kolem. U mě 5 hvězd tak jasných, jako skoro nikde jinde.

Zombieland (2009)

Zombíci trochu jinak (konečně). Co na snímku oceňuji především je to, jak nenásilně míchá jeden žánr s druhým. Stačilo by jen změnit hudbu, vyškrtnout a naopak přidat pár vět ve scénáři a z docela lehké komedie by byl rázem akční horor jako víno. Při sledování snímku jsem se bavil, zasmál a i srdíčko zaplápolalo, jen si nevzpomínám, že bych se nějak pořádněji lekl. Kdyby ano, bylo by to asi dokonalé dílo a dal bych 5 hvězd.

I Love You Phillip Morris (2009)

Film jsem ani nedokoukal, asi jsem na to prostě slabá nátura. Jenom vím, že nic podobného už ve filmu, na který se dobrovolně a především z vlastní iniciativy dívám, vidět nechci.