Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Knihu som necital, takze neviem usudit kolko tam toho chyba. Su tam niektore veci, ktore by som ocenil detailnejsie, tych 20 min navyse by ma uz nezabilo, ale cim viac dielov prechadzam, tym viac sa mi to paci. Bavil som sa na tej Umbridgeovej, bola neskutocne otravna, az nechutna by som povedal. Film ma spad od prvej sceny, nic mi tam vyrazne nevadilo, takze nemam problem dat 4*. Pride mi to taka nenapadna cast, pritom po Vaznovi z Azkabanu asi druha najlepsia. Paci sa mi ako je kazda cast temnejsia a temnejsia. Dospievaju postavy, k tomu sa prisposobuje aj spracovanie.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Pacilo sa mi to celkom, no niektore momenty mi prisli, neviem, trapne? Od veci? Uplne mimo misu? Napriklad ten ples mi prisiel uplne od veci. Samotna myslienka turnaja nebola zla, no cakal som asi viac uloh. Nevedel som sa rozhodnut medzi 3 a 4*, no nakoniec rozhodlo to ze cela seria sa mi celkom paci. Voldemort to mal celkom slusne naplanovane s tym nanominovanim Harryho. Konecne sa do deja aspon trochu dostali aj ine postavy, nie len trojuholnik HRH. Takze u mna to malo aj nejake tie necakane pozitiva. Napriklad este Alastor Moody bol super postavicka. Inak ma prekvapilo, ze vysledok turnaja nebol vobec na konci rieseny. Cakal som vacisu pompu a uznanie pre vitaza. Mozem povedat, ze sa tesim na dalsiu cast, som zvedavy kedy Ron vystartuje po Hermione, lebo mam pocit ze to ide tymto smerom. Btw, Vazen z Azkabanu bol o level lepsi, skoda Cuaróna.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

S prvymi castami sa tento diel neda velmi porovnavat. Je to proste trochu inde. A velmi sa mi to pacilo. Nenahneval by som sa keby sa aj dalsie casti priblizia kvalitou. Pacil sa mi pribeh, atmosfera, vizual, proste asi vsetko. Prekvapil ma prof. Snape. V prvych castiach sa mi ukazoval trochu v negativnejsom svetle. A ten trojuholnik co tu vznika ma celkom bavi, Ron si ide po Hermionu? To bude zvada, ludia.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

O cosi lepsie ako jednotka. Nenudil som sa pri tom tak casto. Dej je kus dospelejsi, temnejsi, no aj tak je to miestami take nemastne neslane. Stopaz mi pride prestrelena, ale nemozem povedat, ze by som tych 160 minut pretrpel. Najviac ma pobavilo, ze veci sa zacali diat okamzite ako Harry vstupil do skoly. Vsetko sa deje len kolo hlavnej trojky, ostatni akoby tam ani neboli. V celku to ale funguje, ideme na trojku.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Tak konecne prisiel rad aj na Harryho. Videl som to raz, v kine ked to vyslo. Vtedy som bol na makko, no dalej som v sledovani tejto serie nepokracoval, co sa v tychto najblizsich dnoch zmeni. Dnes musim na tuto jednotku povedat, ze ma to bavilo, lebo nostalgia, ale cela ta zapletka s kamenom mudrcov bola strasne slaba. Pocas filmu som sa miestami nudil, dokonca aj odspaval. Priblizenie sveta carodejov je super, no ta, povedal by som, nosna cast pribehu bola pre mna nedostacujuca. Som prekvapeny, lebo pamatal som si to ako super film. Ano, mal som asi 12r ked som to videl, takze necudujem sa. Inak to ma samozrejme plno skvelych napadov, ktore film posunu na iny level. Sachy boli napriklad skvele. No inak taky slabsi priemer, takze som zvedavy co prinesu dalsie casti. Tato cast este smrdi detmi.

Palm Springs (2020)

Super komedia s nametom, ktory podla mna zaujme vzdy. Tu to fungovalo aj vdaka super dvojke v hlavnej ulohe. Samberg je fakt vzdy rovnaky trtko, no tu v niektorych scenach bol aj poriadny macher. Trochu mi vadil sposob ako sa z toho vyvliekli, ale v ramci zanru sa to zvladnut da. Je to komedia, na ktorej som sa v poslednom obdobi nasmial suverejne najviac. Mal som dobru partacku, takze som si to fakt uzil.

Tenet (2020)

Film som videl na amfiku v BB, v 70mm verzii na brutalne velkom "platne". Z tejto strany velky zazitok, no z filmu som neni az tak ohureny ako tu citam niektore komentare. Bolo to fakt super audiovizualny zazitok, no mam pocit ze sa Nolan miestami straca. Niektore dialogy boli vedene akoby do prec. Komentar pisem po 11 dnoch od zhliadnutia, takze necitim tu emociu ako ked som kracal k autu, no viem, ze si to urcite pozriem este minimalne raz. Potom sa nazorovo vylejem.

Galaxy Quest (1999)

Super parodia na Star Trek. O filme som nevedel este 30 min pred tym ako som ho pustil. A fakt som sa bavil. Kasting bol skvely, Weaver mi prisla dokonca poriadne sexy a Allena to ocividne bavilo. Ti emzaci boli riadne odveci, akoby ich bol niekto rezol hranolom po hlave. Niektore tie dialogy ma dohnali k slzam. Fakt super komedia, ktoru od pozretia odporucam kade chodim.

Nelítostný souboj (1995)

Velmi dobry film, ktory som z nejakeho dovodu dlho prehliadal. Pri tom tam hraju take esa. Pribeh je taka klasika, no mne sa pacilo ako do toho skombinovali sukromne zivoty jednotlivych postav. Hned to vyzera inak. Rozhovor De Nira a Pacina nema chybu. Prestrelka po banke mala spad, fakt som sa bavil. Film nemal hluche miesta, bavi az do napinaveho zaveru.

Anna (2019)

Velmi slusny akcny thriller. Sasha Luss si ma ziskala prvou scenou. Bolo to miestami poriadne neuveritelne, no inak ma bavili zvraty. Dej je sice kus predvidavy, ale obsahuje par super napadov, par super bitiek. Tie skoky v case su super a celkovo to dej filmu osviezilo. Netvrdim, ze si tento film budem pamatat roky, no pacilo sa mi to a nemam problem so 4*.